Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - misty-da poklanja i /ili mijenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


misty-da poklanja i /ili mijenja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 20:52
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

ja bi ako ima hoste, crnjuše, luka i suncokreta ili bilo što od toga

a mogu ti poslati grane lovora, sjeme nevena i par sjemenki lila glicinije

samo mi pošalji adresu
Sjeme ti mogu poslati za koji dan, a shasha je u pravu, možda s hostom treba pričekati tjedan - dva da prođe ovo zahlađenje, pa sad ne znam, da sjeme pošaljem zajedno? Ionako je prerano za sijanje vani..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 22:05
ma može Smile to ionako ne treba sijati prije travnja - bar mislim

samo mi daj svoju adresu da ti mogu poslati ovo što imamWink

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2010 u 22:11
Ako ima još hosti, može i meni jedna Embarrassed? Jedino što ja nemam ništa sa tvog popisa Confused...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 05:28
Sinoć je pao snijeg, malo se i uhvatilo, a iz iskustva znam da je par dana nakon toga zemlja tvrda, pa ću morati sačekati par dana nakon što se otopi da izvadim gomolje hoste. Mislim da će biti za sve koji su se do sada javili.
Imam i nekoliko grančica hortenzije u lončanici u kući, pa ću to moći poslati zajedno sa sjemenjem idući tjedan svima koji su poslali svoje adrese smile162
Na vrh
lili42 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 71
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lili42 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 06:47
Ima,m zapelcanu gliciiju lila ,pa ću ti je poslati sa hibijima ,mislilm da ti iz sjemena treba bar 3 godine da procvateovako je brže,stat  će ona u kutiju.
Sjeme šaljem danas.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 08:55
Originalno poslano od člana lili42 lili42 napisao:

Ima,m zapelcanu gliciiju lila ,pa ću ti je poslati sa hibijima ,mislilm da ti iz sjemena treba bar 3 godine da procvateovako je brže,stat  će ona u kutiju.
Sjeme šaljem danas.
Hvala ti lili, veliko si smile86
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 10:24
Ima li netko pelcere Pajasmina (Philadelphus coronarius)? smile143
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 11:35
Naravno da ima...netkoLOLPišem uz hibijeWink
Misty,ja budem to zapisala jer vidim da ti svaki dan nešto novo otkriješ,pa ako budem još šta imala,pošaljem sve odjednom.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 12:41
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Naravno da ima...netkoLOLPišem uz hibijeWink
Misty,ja budem to zapisala jer vidim da ti svaki dan nešto novo otkriješ,pa ako budem još šta imala,pošaljem sve odjednom.
Nisam ga tek otkrila, samo sam svašta isplanirala osim jednog ružnog dijela na kraju travnjaka. Vrt, a posebno dvorište, dobro su mi izolirani od pogleda, u njih ulazim na stražnja vrata i nitko me tu ne vidi osim susjedovih kokoši a i one kroz žičanu ogradu na kraju travnjaka. Na malo više od pola metra od ograde je ružna drvena (istog susjeda) šupa. Uglavnom, radi kokoša ne mogu uz ogradu posaditi svoje Mont Everest jagode, a niti ne dosižu dovoljnu visinu. Glicinija bi me presporo spasila, pa sam spas vidjela u ružama puzavicama, a kako sam baš jutros tamo nešto čeprkala, osjetila sam vonj na kokoše, možda zbog izmeta. Pajasmin bi se mogao kombinirati s ružama, a njegov miris bi mogao prikriti taj vonj, ili se barem tome nadam, eto Thumbs%20Up
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 12:51
Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 21:27
Ako nisam zakasnila ja bih hortenzije, ukrasni luk i hoste.smile143
Reci da ima, reci da ima.....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 07:40
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157


misty mislim da nema pravila - ovisi s koliko sjemenja raspolažeš (ili biljaka, lukovica...) i koliko osoba bi trebala poslati
bar ja tako radim
ono što imam pokušavam razvući na određen broj ljudi kojima trebam dati i to je to
kad nestane - nema više - bar do iduće prigode/sezone pa neka imena mogu "u prvu rezervu" za iduću priliku


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 08:22
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam jedan problem ( nemojte mi se smijati ), ali ja nemam pojma koliko sjemenki treba poslati od toga što ste mi pisali da želite Confused. Krenula sam stavljati u koverte i stala! Koliki je minimum za neki uspjeh u sijanju crnjuše, suncokreta, kadifica, ukrasnog luka i muškatne kadulje? Disapprove
Prava sam neznalica smile157


misty mislim da nema pravila - ovisi s koliko sjemenja raspolažeš (ili biljaka, lukovica...) i koliko osoba bi trebala poslati
bar ja tako radim
ono što imam pokušavam razvući na određen broj ljudi kojima trebam dati i to je to
kad nestane - nema više - bar do iduće prigode/sezone pa neka imena mogu "u prvu rezervu" za iduću priliku


S obzirom koliko ih se javilo morat ću zbilja razvući da svatko dobije po malo, nadam se da se nećete ljutiti Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 10:00
Misty,svatko  da koliko ima i nema se šta netko ljutiti,ako nema -nema.
Što se sjemenki tiče,gle ako je sjemenka nekog grma,recimo glicinija,šta će ikome 20 sjemenki(barem je to moje mišljenje)2-3 su dosta.Crnjiku ne možeš "brojiti"sjemenke no ona gotovo 100% niče i sama se rasijava pa isto ne treba nekome 10dkg.
I nemoj da ti bude neugodno reći,nema višeWink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 20:34
Shasha, lilli42, divne ste! Danas su stigle vaše pošiljke, sjemenja ko u priči, već zamišljam kako će zablistati ova moja pustoš od vrta sa svime što ste mi poslale smile57
Sasha imam i jedno pitanjce, je li bolje grančice hibiskusa staviti odmah u zemlju (bit će u toplom u prostoru sa dosta svjetla) ili ih trebam najprije držati u vodi?
Hvala vam puuuuuuuno smile79
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:19
Misty,ja ih odmah sadim u zemlju.Ne znam sigurno no mislim da ima negdje,ili pod hibiscusima ili pod pelcanje reznicama,način,kako je posadizi.Uglavnom,ja  prije sađenja ukoso odrežem donji dio(samo malo jer se je možda zasušio) i listove odrežem,ne trgam ih.do ruba stabljike,osim onih na vrhu.Njih 3-4 ostavim i porežem ih samo pola lista.Posadim,malo zalijem,prekrijem plastičnom vrečicom i nju pričvrstim gumicom za teglu.I tako ostavim na svjetlom mjestu barem 2mjeseca,bez da išta diram(ne otkrivam,ne zaljevam jer se vrečica orosi i to joj je dosta vlage)Kad vidim da se je primila,kad počne i kod pupova(di si listove odrezala)tjerati onda probušim vrećicu na 3-4mjesta i to ponavljam svakih 4-5dana.Nakon nekih 2 tjedna je otkrijem i onda klasično zaljevam kad treba.
Jednostavnije je uz sliku objasniti jer nije komplicirano no budeš ti i ovako razumjelaWink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:29
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Misty,ja ih odmah sadim u zemlju.Ne znam sigurno no mislim da ima negdje,ili pod hibiscusima ili pod pelcanje reznicama,način,kako je posadizi.Uglavnom,ja  prije sađenja ukoso odrežem donji dio(samo malo jer se je možda zasušio) i listove odrežem,ne trgam ih.do ruba stabljike,osim onih na vrhu.Njih 3-4 ostavim i porežem ih samo pola lista.Posadim,malo zalijem,prekrijem plastičnom vrečicom i nju pričvrstim gumicom za teglu.I tako ostavim na svjetlom mjestu barem 2mjeseca,bez da išta diram(ne otkrivam,ne zaljevam jer se vrečica orosi i to joj je dosta vlage)Kad vidim da se je primila,kad počne i kod pupova(di si listove odrezala)tjerati onda probušim vrećicu na 3-4mjesta i to ponavljam svakih 4-5dana.Nakon nekih 2 tjedna je otkrijem i onda klasično zaljevam kad treba.
Jednostavnije je uz sliku objasniti jer nije komplicirano no budeš ti i ovako razumjelaWink
Hvala ti draga, ovo je bilo iscrpno objašnjenje, sigurno neću pogriješiti smile78
P.S. Poslušala sam te, otvorila temu na "Moj vrt u slikama". Nemam još što pokazati, ali bit će...valjda Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:49
odoh virnutismile199
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 22:55
sviđa mi se kako razmjenjujete sjemenje i biljke i jako ste složni,još mi je draže što sam se prijavila na forumsmile169
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 07:38
Božikovine sjeme luka je spakirano, danas kreće Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.