Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Chamaecparis law snow white
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Chamaecparis law snow white

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Chamaecparis law snow white
    Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 18:08
Kupila sam danas ovaj čempresić pa bih bila zahvalna ako bi mi netko mogao reći nešto o njemu jer se ja ne kužim niti malo u čemprese, ako to uopće i jest čempres :D ..za početak me zanima koliko visoko raste i smijem li ga šišati?
hvala Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 15:39
Chamaecyparis lawsoniana Snow White je sporo rastuća četinjača konusne forme, zeleno plave boje. Od kasne jeseni pa do ranog proljeća hladnije temperature zraka mu promjene boju. Iglice na vrhovima grana dobiju svijetlu, bijelo krem boju. Godišnje raste 6 – 8 cm a konačna visina je oko 2m. Nema nikakve potrebe da ga „šišaš“. Posadi ga na puno sunce u vlažno (dodaj šotu u jamu) dobro drenirano tlo i ne zaboravi ga povremeno zaliti.

       
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:34
Uf dobro je ..ja pročitala negdje da naraste do 20 metara Shocked
 
Btw, što je šota?

I hvala na objašnjenju Wink
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:48
Šota je drugo ime za treset.   
Na vrh
luna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje luna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 13:52
Originalno poslano od člana tanjica tanjica napisao:

Kupila sam danas ovaj čempresić pa bih bila zahvalna ako bi mi netko mogao reći nešto o njemu jer se ja ne kužim niti malo u čemprese, ako to uopće i jest čempres :D ..za početak me zanima koliko visoko raste i smijem li ga šišati?
hvala Wink
Gdje si kupila?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.