Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - tanjica treba pomoć
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


tanjica treba pomoć

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 21:53
a kako bi recimo bilo da puknem tu na početak, znači odmah do kamenjara još jednu pampasicu, samo žensku s onim bijelim "češerima"?pa onda između svake pampasice ružu?mislim si nekak da bi to izgledalo dosta onako egzotično a opet neznam kako bi pasale ruže uz te trave ..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 22:33
Čini mi se da uz ruže idu jednostavnosti, to možda ne bi bila loša idejaSmile
Bako Beaa pomozi nam
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 21:09
Evo ništa ..ja posadila još jednu pampasicu kraj kamenjara, do nje dvije ruže pa opet pampas i opet ruža ..Na kraju kamenjara sam puknula čempres jer fakat nisam imala gdje drugdje s njim Unhappy ..
s desne strane na ogradi su penjačice crvene, roze, žute i bijele boje ..cirkus cirkus LOL ..Uglavnom to je zasad to ..I da, muž radi hižicu za ptičice koja će biti isto tamo negdje s lijeve strane ..I to je to, nadam se da nebi trebalo bit prenatrpano ..A na prozor ove godine idu million bells i bakopa ..nadam se da će kombinacija bit ok ..ak netko misli da se sve to skupa nebi dobro uklopilo neka slobodno kaže svoje mišljenje ;)
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 22:04
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Čini mi se da uz ruže idu jednostavnosti, to možda ne bi bila loša ideja[IMG]smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />Bako Beaa pomozi nam[IMG]http://smilies-smilies.de/smilies/community/bimo.gif" />

Jel me neko tražio? Priznajem da mi je jako teško nešto sugerirati, ako vlasnik vrta već ima nekakvu viziju kako bi mu trebao izgledati vrt, jer onda mu savjeti ni ne trebaju. Imam stotine slika, pa ako je istina da slika govori više od stotinu riječi onda nema druge nego gledati. Kako je Tanjica već riješila stvar, preostaje nam biti strpljiv i vidjeti je li je vlasnica zadovoljna.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:06
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Jel me neko tražio? Priznajem da mi je jako teško nešto sugerirati, ako vlasnik vrta već ima nekakvu viziju kako bi mu trebao izgledati vrt, jer onda mu savjeti ni ne trebaju. Imam stotine slika, pa ako je istina da slika govori više od stotinu riječi onda nema druge nego gledati. Kako je Tanjica već riješila stvar, preostaje nam biti strpljiv i vidjeti je li je vlasnica zadovoljna.


Zasad sam zadovoljna, sve fino napreduje a kasnije kada sve naraste onda ćemo vidjeti jel ideja bila dobra ili ću iduće godine opet eksperimentirati LOL

U svakom slučaju hvala svima na što ste me savjetovali i što ste imali dobru volju da mi pomognete Wink

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:32
E pa Tanjica sad smo radoznali i mi bi rado jednu slikicu tvog novog raja sa ružamaTongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 22:14
biće biće ..ruže penjačice su već naveliko opkolile ogradu, još samo pampasica i ove friške ruže i onda radim fotosešn :D
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 18:26
lijepi ti je cvjetnjak,a uz onu stazu bi mogla niske puzavice i cvijeće za kamenjare
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 23:24
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

lijepi ti je cvjetnjak,a uz onu stazu bi mogla niske puzavice i cvijeće za kamenjare


hvala Smile ..pa nije loša ideja al niske puzavice itd su već na kamenjaru pa sad baš da stavljam još uz stazicu, neznam ..mislim da bi mi muž ostavio flaksericu koju nemrem ni držat, da si pokosim sama jer mu je i ovak zaribano oko toga svega kosit Smile ..baš je jučer to fino sve pokosio, a ja sam još poslije njega čuku vremena sa škarama rezuckala okolo di nije mogo ..al dobro, po prvi put nije niš čvaknuo Thumbs%20Up

i btw, puknula sam jedan oleander ..jel to pametno?mislim koliko sam skužila da on nemože prezimiti u hladnim krajevima, ali zanima me onda jel ga mogu na zimu iskopati van pa pospremiti?neznam baš puno o njima ..


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2010 u 23:50
Možeš ga staviti sa posudom i ukopati u zemlju, tako ćeš držati korjenje pod kontrolom i lako izvaditi biljku bez oštećivanja korjena na zimovanje.

Takođe ima opcija da se niti ne ukopava, nego stavi u željenu ukrasnu posudu ili terakotnu posudu, i ostavi na površini na željenom mjestu. To bude jako dekorativno, ali je bitno da je posuda lijepe i da paše.Wink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 18:03
hvala smrcko, zaboravih ti odgovorit Embarrassed ..evo oleander sam ipak odnijela mami, ona ipak ima više mjesta i neke negrijane sobe pa znam da će mu tamo biti dobro ..još malo pa bu došel doma Hug

Nego, imam opet pitanje ..ovako, imam betonsku stazicu do koje je zemlja širine 30cm i dužine 5m ..s druge strane je parking.Ovih godina sam sadila begonije, gazanije i niske kadifice.Begonije mi i nisu bile baš lijepe, gazanije su mi narasle previsoko, a kadifice su mi bile ok, al ja nebi bila ja kad nebi svake godine kemijala nešto novo Ermm

Pa bih zamolila neki savjet što posaditi a da je nisko nekih cca 15cm jer je ipak tu glavni prolaz pa da se ne gazi po cvijeću ..Dankešn Thumbs%20Up
Na vrh
tajčica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 385
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tajčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2011 u 21:14
pa možeš recimo lavandu i svake godine je redovito šišaj :))))
Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2011 u 16:47
uf bi, al bojim se da nebu to kod mene preživjelo Confused

razmišljala sam jučer o gailardiama ili niskim dalijama Smile
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 07:06

Da se mene pita;do ograde bi stavila lovor-višnju,sa druge strane sve ruže,koje bi rezala nisko,zatim posadila travu,pošto vam ruže uspijevaju,žnači,bila bite kraljica ruža,pampas trave sve na jednu hrpu,da bude lijepa i velika,biljke,kao i ljudi,vole i malo prostora.

Na vrh
tanjica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 235
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanjica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2011 u 15:09
E malo si zakasnila s tim :D, vidim da od početka nisam stavljala sliku kako sam to prošlo ljeto na kraju uredila pa evo,



Ne obraćajte pažnju na travu, cijelo ljeto sam s mužem imala fajt oko nje :)))

Uglavnom, ruže sam gotovo sve maknula, ostavila sam samo dvije, jedna je do pampasice crveno bijela i do nje, malo širi razmak (ciljam na neko drvce između) druga žuto narančasta ruža ..Po ogradi se više također ne penje niti jedna ruža već sam stavila tekomu, al očekujem da će krenuti rast tek ove godine.Eto ruže su mi sve dobile neku bolest i borila sam se s njima 5 mjeseci i ništa!i onda poludila i sve maknula, da mi barem ove ostanu koje su bile ok.I da, na jesen sam tu di  se penjala crnooka (inače to je luk koji se na slici ne vidi) suzana, posadila bijelu ružu penjačicu ..E sad, lovor višnju nebih stavljala s te strane ograde jer kak sam rekla, tu je tekoma pa neznam, mislim da bi bilo previše ipak ..A s druge strane na kraju je pampasica i te dvije ruže kak sam već rekla..Pa neznam, da stavim još kaj?I ja bi još nekaj, al opet nebi htela baš da bude prašuma, htjela bih da bude reda, a opet da ima svega LOL

Možda s desne strane neka dva grma onako, visine metar i neš sitno ..Al koja dva grma?Stern%20Smile

A ove šarolisne nekam drugdje presadit al kam?!

Đizs, kak si ja znam zakomplicirati život smile180


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.