Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Artičoke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Artičoke

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Artičoke
    Objavljeno: 25 Rujan 2007 u 23:57
 Evo kako napreduju moje artičoke




Ažurirao frida - 26 Rujan 2007 u 00:00
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 00:06
Sve me sram reći al ja nikad nisam artičoke sadila a vidjela sam ih samo u dućanu.
smile190
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 00:31
ma sto te ima bit sram..to je biljka našeg podneblja....
Ima ih kupiti u sjemenu..ja sam jednu od ovih tako uzgojila, ostale sam dobila presadnice...ako hoces mogu ti nabaviti sjeme pa ih pokusaj posijati u pitarić...ne znam bas hoceš uspjeti dobiti plod jer to izraste veliki grm..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 09:13
Pa mogu ja to vani posaditi ali u proljeće!?
Možda se neki kontinentalac sa iskustvom javiBig%20smile
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 12:34
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Možda se neki kontinentalac sa iskustvom javiBig%20smile
 
Shasha, ja sam ih sijala bar 5 puta ,ali su mi uvijek nestale preko zime.
Nisam ih ničim zaštitila. Jednom su dvije biljke ostale do proljeća, no i one su se kasnije osušile.   
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2007 u 17:48
one trebaju dati plod u svibnju ili nekad i krajem travnja..dakle, nema sanse da ih sadite u proljeće jer za roditi biljka treba biti velika i jaka...kod nas one nestanu u ljeto, osuse se, ali u jesen potjeraju mladice i rastu onda do proljeća, rode i onda se suše...

Ažurirao frida - 09 Listopad 2007 u 01:56
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 16:25
Znaci da sam ja dobro napravila sto sam jesenas podjelila visak articoka prije nego sto su izrasle u visinu.

Frida da li imas iskustva s kiseljenjem tj konzerviranjem articoka? Probala bi i to jer mi se desi da ih ima i previse, ptrobala sam zamrzavatai ali ne svidja mi se dok konzervirane kupovne su mi skroz ok. Isto tako i gljive ukiseljene mljac mljac
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 17:08
Joj super!! Hvala Ivane.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 07:05
Wink
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:08
Na netu ima neka jednostavnija verzija bez vina , ruzmarina isl ali volim ja ovako isprobane i domace recepte- to nema da fali.
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 09:30
kakvo tlo traze, koliko vlage i kakav polozaj? nisam ih nikad sadio ali cu probati ove godine
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:55
Ne znam kakvo tlo traze ali s mojim su zadovoljne . Nije nikakav problem i probaj. ja sam kupila sjemenje i posijala, podigla sadnice a nakon toga sam samo presadjivala od starih.
Sad vec imam nekoliko razlicitih sorti.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 19:23
Meni nije problem uzgoj artičoke,jer mi lijepo rastu.Meni je problem branje.Nikako da pogodim kada da ih berem.Da li se po nečemu prepozna kada ih treba brati.Naime znam da ne smiju prijeći u cvijet ali se bojim da od silnog straha da mi ne pobjegnu,uberem ih pre mlade.Mogu li one biti "pre zelene"?
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 22:20
mislim da ne mogu biti prezelene...ja ih berem kap pomalo počnu otvarati listiće ili ako mi imaju zadovoljavajuću veličinu...
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 01:06
Shasha, evo kontinentalke s iskustvom u uzgoju artičoka. Treba ih sijati već u 1. mjesecu u teglu, kad zatopli na vrt i ako imaš sreće rode ti istu godinu - meni jedan grm jest. Možda bi i ostala 2 grma prezimila - da ga nisu pojele voluharice...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 02:13
Meni su prvu godinu na svakom grmu rodile samo 2 ploda i to jako neugledna, s godinama su se plodovi povecavali kao i kvaliteta.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:17
Da, i moja prva 2 ploda nisu bila bog zna što, malecka. Ove godine sam ih opet posijala, s tim da ih sad budem zaštitila mrežom od "prijateljica"
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 13:02
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Shasha, evo kontinentalke s iskustvom u uzgoju artičoka. Treba ih sijati već u 1. mjesecu u teglu, kad zatopli na vrt i ako imaš sreće rode ti istu godinu - meni jedan grm jest. Možda bi i ostala 2 grma prezimila - da ga nisu pojele voluharice...
 
Zar se artičoka ostavlja u zemlji? To je nekakvo trajno povrće!?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 21:59
Jeste, ali meni se čini da bi meni na kontinentu bilo pametnije posaditi ih u teglu na jesen da prezime unutra...
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 10:05
He, he, a ja naivac nasijao sjemena. I što ću sad s desetak biljčica artičoke, kad neku tako mladu biljku bacim imam osjećaj kao da sam ubio nekog/nešto. Opet se pokazuje da je bolje prvo se informirati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.