Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 151>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:28
Ova je biljčica nikla sama u podnožju loze, čini se da je neka vrsta ruže, a sad se pitam koliko sam ih u pljevljenju uništila Unhappy


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:29
Cvatu prvi narcisi..


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:30
U ovoj je žardinjeri prije 3 dana bila samo trava, jučer me dočekale one Smile


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:31
Jutros u svitanje, moje kruške..


Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 08:46
Konačno če i kruška procvijetati,a ljubičice i šumski kutak su predivan proljetni prizor .
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:18
Super super super!!!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:26
I ja sam stigla do tvojeg malog kutka raja - i u istom uživala!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:36
krasno
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 17:54
prekrasno imanje Misty!
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 18:13
ovo je raj! od kuce na dalje... mislim da bi se i ja u nju zaljubila! uzivaj u toj ljepoti - uistinu imas u cemu!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 19:23

Šumsko-proljetni kutak i ljubičice prekrasno, a vidim i voćke najavile proljeće, kakve će tek biti kad procvjetaju.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 20:37

Stigla sam i ja do tvog malog raja, a po onom što si nam do sada pokazala sigurna sam de je to uistinu raj koji češ ti učiniti još ljepšim. Nema ljepšega od promatranja buđenja proljeća u dijelu na koji ne možemo utjecati, ali isto tako veliki užitak je promatrati svojih ruku djelo, uživati u onome što smo svojim rukama, znanjem i htijenjem stvorili. I ja jedva čekam slikice tvojih procvalih voćaka...

Na vrh
maryann View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 246
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maryann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 20:41
i jaWink prekrasno slavonsko imanje ,bas mi se svidja jako
If tears could build a stairway
And memories were a lane
We would walk right up to Heaven
And bring you back again...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 05:45
Hvala vam na podršci i na tome što svraćate u moj vrt.

Mislim da će moje voćkice radi vaših pohvala biti još rodnije  
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 06:29
WinkAko će pohvale utjecati.... onda će ti vrt uskoro sličiti na raj!Big%20smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 06:30
U rano jutro šetala okućnicom, pa što reći što već nije izrečeno. Zapazila sam kako te oduševljava svaki cvjetak, voćke, zemlja. A planovi? Čuči u tebi pravi biljkoljubac, bit će to krasna okućnica. Onaj plavi cvjetak je jetrenka (Hepatica nobilis), a ono što je izraslo pokraj loze, meni sliči na bazgu, a ne na ružu. Protrljaj list, ako ima neugodan miris, smjesta uzmi lopatu i vadi, inače se nećeš moći riješiti, a sve će ugušiti (ima bazginih kultivara s prekrasnim zlatnozelenim ili crnim lišćem). Ako je ruža, svjedno je treba premjestiti na sunčano mjesto i otvoreni prostor. Oprosti, ja sam praktičar, trebala sam napisati nešto romatičnije.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 07:14
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

U rano jutro šetala okućnicom, pa što reći što već nije izrečeno. Zapazila sam kako te oduševljava svaki cvjetak, voćke, zemlja. A planovi? Čuči u tebi pravi biljkoljubac, bit će to krasna okućnica. Onaj plavi cvjetak je jetrenka (Hepatica nobilis), a ono što je izraslo pokraj loze, meni sliči na bazgu, a ne na ružu. Protrljaj list, ako ima neugodan miris, smjesta uzmi lopatu i vadi, inače se nećeš moći riješiti, a sve će ugušiti (ima bazginih kultivara s prekrasnim zlatnozelenim ili crnim lišćem). Ako je ruža, svjedno je treba premjestiti na sunčano mjesto i otvoreni prostor. Oprosti, ja sam praktičar, trebala sam napisati nešto romatičnije.
Ma pusti romantiku Baka Bea, ovo je dragocjeni savjet! A meni zbilja trebaju savjeti
Odmah sam proguglala tražeći podatke o jetrenki. Dobro da me nisu uhvatili kako je kradem iz šume, pa ona je zaštićena biljkica i uz to ljekovita!
A čini se da je ono drugo bazga. Presadit ću je tamo gdje neće smetati drugima i to iz nekoliko razloga. Prvi je svakako njena ljekovitost, drugi je možda malo sujevjerje, nekako mislim da te samonikle biljke s razlogom biraju dom, treći, pa ona se razvije u prekrasno stablo, a prednje dvorište mi baš vapi za stablima.
Hvala ti Baka Bea
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 09:37
Kiša lagano sipi, a ja u inspekciji mog vrta Smile

Mislim da će kruška zabehariti za koji dan, jedva čekam da joj vidim cvijet!


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 09:39
Narcisi u punom cvatu, uživaju u kiši Smile



nisu li prelijepi?




Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 09:42
jagode cvjetaju Smile

stavila sam im žičanu ogradu kad se odluče penjati Wink


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.