Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 151>
Korisnik
Poruka
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2010 u 20:30
hoste su prave kraljice, nema šta!Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
malaluna View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 266
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malaluna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 02:23
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Imam zbilja prekrasan, veliki balkon, sav "obučen" u drvo, ima čak i plafon, nedostajali su mu samo ukrasi od cvijeća. Konačno sam uspjela staviti na ogradu i svoju prvu balkonsku žardinjeru i odlučila u nju posaditi đirane.
Tek posađene grančice privukle su pažnju jedne znatiželjne ptičice Smile
 
 
Đirani su zbilja prelijepo i zahvalno cvijeće, nije dugo trebalo da prvi procvijeta!
   
Sad ponekad i navečer sjednem u fotelju na balkonu, u tami jedva se vidi zelenilo, ali se prvi cvijetak đirana vidi i u mraku!
 
 
Misty-dasmile79, vole tebe koliko i ti njih... sve i svi u bojicama!!!!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 07:46
draga misty, veseli me opet te čitati, a i gledati tvoj vrt.
Ovakav suncokret nisam nikada vidjela, zaista je veličanstven cijelom svojom pojavom, a naročito nijansom...prekrasni nježni hibiskusi okruženi zelenilom odišu svježinom, a tvoje bujne i sjajne hoste zadivljuju svojom nježnom i mirisnom bjelinom.Krasno je ljeto u tvojem vrtu...
lijepi pozdrav
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 13:34
[QUOTE=Medvjed34]Misty, vidio sam kako mami vrabci u nedostatku hrane pojedoše skoro sve cvjetove đirana, trebalo bi pripazit jer su ptičicama, koliko god slatke bile, očito prava poslastica. moj Srele je jučer dok sam vješao veš pobjegao u kuću glavom bez obzira kad je kraj njega proletio vrabac, to ti je pravi lovac hehehehe[/QUOTE]
Ne bojim se da će mi papati đirane jer im u blizini ostavim poneku primamljivu "sitnicu" za papanje, a za razliku od tvog Srele, Bleki je pravi lovac, na balkonu često leži, pravi se da drijema i već mi je donio doma dosta od svojih lovina Confused
Ali bojim se za sjeme mojih suncokreta, previsoki su da bi ih Bleki branio, a ptičice se na njima goste svaki dan Cry 
Jedino se nadam da ću uspjeti sačuvati koju sjemenku od jedinog tamno-crvenog, ostalih boja ima više, pa će biti sjemenja i za ptica i za mene LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 13:41
lukac zbilja su prelijepe i svaki dan sve raskošnije!
 
malaluna na nekim mjestima ih baš ne volim previše, na suncokretima...recimo.
 
R.Sara uistinu je krasno vrtu u mom vrtu, posebno u dvorištu, u dubokoj hladovini odrine punoj mirisa rascalih hosta. A taj suncokret i ja vidim prvi put, zastaju i gledaju ga i prolaznici! Nadam se da ću se izboriti s pticama za koju sjemenku..
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 13:49
U prednjem dvorištu imam jednu mladu krušku, mislim da je upravo viljemovka. Na njoj je nekoliko "bokora" od 5 - 6 krupnih krušaka, sazrit će za koji dan Smile
 
 
 
Ova je u malom voćnjaku, toliko puna krušaka da joj ni podmetanje nije pomoglo, grana s najviše krušaka se slomila Unhappy
 
 
Još su malo tvrde ali već jestive i moje breskvice. Puno njih je poharalo nevrijeme, a neke sam morala i sama, pa i nakon toga grane se opasno savijaju od mnoštva plodova!
 
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 13:52
Gazanije ponovo cvjetaju, prave društvo kadificama. Za sada su sve žute, nadam se da će i one drugih boja procvasti!
 

Time is something you can never get back..
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 14:10
Draga misty eto mene nakon poduže pauze i odmah oduševljenje u tvom vrtu...suncokret me oduševio..
Dream as if you'll live forever , live as if you'll die today
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2010 u 17:10
Misty draga, voće ti je prekokrasno, a cvijeće ne zaostaje. moj ti je prijedlog, ako želiš sačuvati malo sjemenja ovog suncokreta, da isti umotaš u vreću od krumpira i nek tako dozori. vjerujem da će imati dovoljno zraka da dozrije, a ptice ga neće baš cijelog oglodati
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 08:16
Voća stvarno kod tebe u izobilju i veseli me kad netko uživa u svom ,domaćem voću i povrću i  to je još jedan od razloga zašto više volim selo nego gradSmileHeartGazanije koliko god volile sunce i kod mene su imale pauzu i tek sada obečavaju sa pupovimaWink
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:32
Draga Misty suncokret je svih oduševio, stvarno je impozantan, drago mi je da imaš lijepog voća, ipak se najviše radujemo onom što nam raste u našem vrtu. Kombinacija kadifa i gazanija je super Clap, i dobro je Mira rekla gazanije će tek sada krenuti.
život je more
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:48
stefkaja vjerujem da te oduševio, a koga ne bi? Mene posebno, ipak je ta moja "straža" sva mojih ruku djelo!
 
Medo uz onaj prvi (zbilja ogromni cvijet), na toj stapci procvalo je i nekoliko manjih crvenih pa se nadam da ću uhvatiti dovoljno sjemenja za iduću godinu. Pokušat ću taj najveći, koji je već izgubio latice, zaštiti, možda baš nekom vrećom! Smile
 
Mira poznajem taj osjećaj, ja sam ga i slijedila i nisam se pokajala! Wink
 
Lantana nadam se da ću uspjeti uhvatiti sjeme i za tebe! A gazanije koje si mi poslala sad imaju drugu boju. Nadala sam se da će opet biti onako šarene, ali i ovakve sve više ih volim! LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:55
Kroz svaku tvoju riječ a pogotovu sliku vidi se koliko uživaš u svom novom domu. Odabranom baš za dušu.Thumbs%20Up
I cvijeće i ptičice...
A voće je prekrasno!Clap
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:58
Sinoć i noćas ovdje je bjesnila oluja, strašna! Sin i ja sjedili smo na balkonu i gledali čudesni ples munja, trajao je satima! Nisam sigurna je li zbog kiše, ili je to bila magla, ali kroz tu neprozirnu tamu munje su otkrivale tek djeliće okoliša. Bilo je i fascinantno i zastrašujuće!
Srećom vrt mi je dobro dreniran, a jutros je sve samo raskošnije zeleno i nema većih šteta! smile198
Nakon dugo vremena pupanja moja hermelika u kamenjaru otvorila je prve ružičaste cvjetiće!
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 09:59
Hoste su sve raskošnije!
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 10:32
Zaista su hoste sve raskošnije, ali i ja se vraćam na tvoje krasno voće - izgleda tako ukusno!! A kad se sjetim da ćeš pite spremati... Eh, da smo bliže, da smo bliže..
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 10:37
smile73
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 10:51
Hoste su ti stvarno prekrasne. morat ću te malo orobit kad navratim :)
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 11:08
Sve je predivno, ali hoste zbilja prednjače.
Da nevrjeme je bilo i u mojoj vikendici, kaže susjed da su svima skurili Tv reciveri, a nekima i drugi aparati, no da nema u vrtu i cvijeću veće štete.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2010 u 14:43
U tvom vrtu ovaj put ostala oduševljena crvenim suncokretom i cvijetom hoste. Raskošno............Wink Jako su mi primamljivi i ovi plodovi jabuke, kruške i breskvi!ClapClapClapBit će mljac, mljac..........
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.