Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morski luk - urginea maritima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morski luk - urginea maritima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2008 u 13:32
Slucajno sam naso ovu temu i moram reci shasha da ti se divim na ovom predivnom cvijetu sto si ga uzgojila!!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 09:58
Eto ga na,mi se cijelo ljeto borimo tu sa tim lukom a ti ga "slučajno" sad tek vidišsmile96
To sam dobila davno i neki nikakav je bio.Nije cvao a nije baš ni lijepo izgedao pa sam ga prestala maziti i "bacila" ga van u vrt(posadila). Valjda zbog ignoriranja je počeo tjerati hrpetinu mladih a evo i procvao je konačnoBig%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2008 u 08:04
Moj luk počeo cvasti.Odoh sad ispočetka čitati jer sam sve zaboravila.Ja njega moram svake jeseni seliti u kuću,što nebi bio problem no baš se onda rascvate.Ko zna jel bi ga mogla vani u zemlji ostavitiErmm
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 11:19
Pronašla sam u novoj enciklopediji Cvijeće da je poluotporan, kaj god da to točno značilo, valjda da se ipak mora vaditi iz zemlje Wacko
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 17:49
shasha pretpostavljam da je riječ o luku koji sam dobio od tebe.pa zar on cvate po zimi.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 16:12
Cvijetoljupci dali bi se našla koja glavica morskog luka (urginea maritima), a može i lažni (scille maritime)? Obečajem da njime neću tjerati vampire.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 16:58
Da,Skitnice,sad počinje cvasti.Ne znam jel to tako mora biti ili me zeza no on se svake jeseni,pred mraz,uhvati cvatnjeLOL
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 21:41
Baš je zgodan, a naravno i ja bih luk, pa prema tome bilježim se sa štovanjemTongue.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2008 u 22:42
Rado,Rea,no nedavno sam ih podjelila.Evo nek Skitnica potvrdi,sve sam ih podjelila samo jednu lukovicu sam si ostavila.Možda dogodine kad se razmnožeWink
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2008 u 18:19
a što da kažem,bila je velikodušna.njoj ostao samo jedan luk.nadam se da če nas biti više na godinu sa mladicama luka.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 12:30
I ja potvrđujem da je Shasha velikodušno podijelila svoje lukove. Jedna sam od sretnih vlasnica njenog luka. Raste u plasteniku u Podsljemenskoj zoni, nadam se da će preživjeti i napraviti mlade.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2008 u 14:28
E baš super, onda doneseš na Floru, vjerujem da ćemo upriličiti jedno veliko okupljanje i ja kupujem sigurno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 11:30
Nema frke shasha, bilaje to uostalom samo jedna od želja. Ja sam kao i većina na ovom forumu kada vidim nešto novo i lijepo, ana ovim stranicama je sve jedno ljepše od drugoga, koja viće " hoću i jaaaaa .....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 11:45
Kat.rea, snači ćemo se nekako. Samo da se riješim gužve u firmi i letim po cvijetnim centrima.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 22:38
Pročitala sve...je li vi to pričate i dijelite neki kultivar ili se može naći kod mene na divlje??Stern%20Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 16:48
Ma nije uopće problem što se lukovica tiče.Kad ih bude,a bude ih na proljeće,samo se javite
Manči,Frida je rekla da to na moru raste "na divlje".Jel ovaj moj neki kultivar ili"divljak" nemam poima.Uslikaj ti te vaše"divljake" pa ćemo ih usporediti.Bio divlji ili pitomi,meni je sladakTongue
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 18:23
Znam za slične koji cvjetaju 5, 6 mj....kažeš sad  tvoj   cvjeta!?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 20:42
I moj će procvasti!!!!Tongue Ja sam se isto kod Shashe ogrebla za lukovicu, dobila sam jednu "srednje veličine" i stvarno nisam mislila da će moja ove godine cvjetati, posadila sam ju u teglin i na ormaru je u spavaćoj sobi (sve ostalo je zauzetoLOL)...uglavnom, jučer sam ju slučajno pogledala malo bolje i spazila da je potjerala pupoljakTongue. Shasha, smile79
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 11:36
Moj luk je podivljao ove godine.Cvjetna stapka mu je,trenutno,veća od mene.Ok,nisam ja neki div al on sad jeLOLNo,nije ni to sve,prvi puta tjera još jednu cvjetnu stapku,tik do ove.Taj će cvasti do proljećaBig%20smile
SilveK,jel tvoj procvao?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:37
Baš je ovih dana otvorio prve cvjetiće, a isto ima dugu stapku, ali ni probližno kao tvoj, Shasha, baš me zanima kak to izgleda.
Naknadno sam našla da poluotporan znači da izdrži do -5, znači da nikako kod nas nebi vani prezimio.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.