Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morski luk - urginea maritima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morski luk - urginea maritima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2008 u 19:47
Ali zato bi kod mene, sve ih preselite u Rijeku.
Strašno se veselim druge godine biti će i kod mene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2008 u 19:25
eto i moj je potjerao cvjetnu stabku.da se i ja malo divim i uživam.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 19:26
Sretni vlasnici morskog luka jel vam u 2009. godini nije cvao ili ste se ulijenili i zaboravili pohvaliti, a možda ste se sažalili nad nama koji ga nemamo pa ga ne pokazujete da mi ne slinimo???
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 19:46
Cvao je, bile su slike u mom vrtu Wink Jedino stvarno šteta što počne cvasti tek dok je vrijeme da se unese nutra, pa onda nutra ima manje svjetla i cvjetna se stapka jako izduži.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 20:16
Meni je cvjetna stapka ove godine bila kraća jer je bio u hladnoj sobi sve do cvatnje.E onda sam ga u dnevnu unjela da ga gledamEmbarrassed
Kat.rea,ja nisam sigurna jel je u cvatu moj no mislim da je zadnja slika pod temom mog sobnog cvijeća.
Kaj ti još nisi vlasnica luka????
Da se editiramLOL
Silvek,kaj misliš da ga nekak natjeramo cvasti prek ljeta????
Da mu recimo sad porežem lišće i stavim ga negdje na hladno i na proljeće onda van posadim?!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 20:50
Ma i ja razmišljam kaj da mu radim da prije procvate. Dobra ideja da ga se baci u mirovanje...moj je na toplom u spavaćoj sobi, mogu ga i ja na silu izbaciti na tavan, baš bum probalaLOL
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 20:56
pojma nemam zašto nisam stala u red za taj lukec, ali bit će mladih..mislim Wink
cvjetovi su mu super Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2010 u 15:49
Silvek kod tebe sam ga i vidjela jučer i onda dođem ovdje i vidim godinu dana ni slovca lukecu, zato sam se pitala pa šta bi u 2009., šta nikome nije cvao Question.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 15:39
Ja sam danas luku odrezala listove i stavila ga na hladno.Nemam mračnog mjesta,možda bi mu odgovaralo da ga "zamračim" nekim papirom ili sl.!?
Znači,neka 3mj.će biti u stanju mirovanja.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 15:52
Ma ja mislim da znam gdje taj morski luk kod nas raste. Samo me zbunjuje vrijeme cvatnje jer ako je to biljka na koju ja mislim - ona cvate negdje početkom ljeta. Moram se sjetiti prošetati u to doba pa uslikati, da vidimo da li je to taj famozni morski luk.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 16:01
Ajde,Otok,nađi ga jer bi,osim kod mene doma,trebao rasti i negdje na moru(ne računamo  kod Lantane u vrtuLOL)Ja poima nemam odakle je on dospio do mene.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 17:43
I ja se spremam staviti lukec na "hlađenje" - Shasha, stavi ha u kutiju pa bu na tamnom, tak bum ja napravila. Primjetila sam da bude se konačno možda i podijelil, za sad imam 1 lukovicu (zna se otkud je došlaBig%20smile), ali prilično je velika i pušta listove iz 2 izvora - još je to uvijek jedna lukovica, ali možda budu do jeseni 2 Tongue
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 21:21
mene zanima jel tko zna za  taj famozni morski luk gdje mu je staniste...nisam nikad cula do sad o njemu i super je..pa da znam potraziti...mozda i udijeliti ako ce biti srece...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 21:59
Silvek,posadi ga u vrt kad zatopli i garant buš imala na jesen hrpu mladih.Meni je od pretprošle jeseni samo jedan luk ostao i sad,najesen,ih je hrpa bila.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 22:02
Ma bio je ove godine u vrtu i nije se uopće razmnožio - moram ga na drugo mjesto ove godine posaditi, valjda mu mjesto nije pasalo.
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2013 u 00:08
Danas sam u Plodinama kupila  Scilla bifolia rosea , trajnica.
Neznam dali spada u ovu temu ali sam vidjela da se zove  morski luk pa sam ga tu svrstala.
 
Vidim da piše da uspjeva u zoni 4 - 8. Cvate krajem zime i početak proljeća
 
Slika sa neta
 
Scilla%20Bifolia%20Rosea%20Specialty%20Bulbs
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.