Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morski luk - urginea maritima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morski luk - urginea maritima

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Morski luk - urginea maritima
    Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:05
porodica ljiljana
 
Ima vise latinskih naziva,
urginea maritima(gubi listove zimi)
urginea scilla
ornithogalum caudatum (lazni morski luk,procjepak,zimzelen)
scille maritime
 
Vole suncana mjesta tokom ljeta,a za vrijeme zime hladnije.
Pjeskovitu zemlju sa kombinacijom zemlje za cvjece,optimalan omjer bi mu bio 50;50.
Dok se formiraju pupovi,treba ga obilno zaljevati,preko zime slabo.
Povremeno gnojenje je pozeljno.
Lukovice se mogu odvajati u svako doba godine.
 
Procjepak je svojevremeno bio omiljena i pozeljna sobna biljka jer se inace ne bi uz pravi morski luk urgineu martimu uzgajao i slican lazni,ornithogalum caudatum.
Ima mnoga ljekovita svojstva (od ljecenja oteklih noga,kaslja,teskog disanja)
 
 
 


Ažurirao tibor - 27 Rujan 2007 u 14:34
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:26

 

 


Ažurirao administrator - 24 Prosinac 2007 u 21:05
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:28
Za sada mi je poznato da sasha ima iskustva sa ovom biljkom pa cekamo da vidimo sto ce reciSmile
 
Zaboravih napisati,u Dalmaciji se uzgaja tokom cijele godine vani!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:31
Gde se mogu nabaviti lukovice ove biljke?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:33
Voki,na moru raste gotovo svugdje,ali ju je tesko nabaviti u cvjecanicama i vrtnim centrima.
 
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:37
Pa imamo mi "veze" i na moru...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 09:41
Morati cemo povuci te veze.Smile
 
Ma biljka je jako zahvalna,i bas simpaticno izgleda!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 11:28
Voki mogu se kod mene nabavitiLOLLOL(u zamjenu za bananu)
Ja o njemu ništa ne znam.U stvari i sad raste na krivom mjestu.Naime ja sam ga od nekoga,ko zna kad,dobila u tegli i to je nešto nikakvo bilo.Onda mi je dosadio pa sam ga samo ovog proljeća van u zemlju stavila.Jedino što je u hladu skoro cijeli dan.Aj ok sad znam.Barem se oporavio vani i potjerao mlade pa ću znati u proljeće kuda sa njime.
Hvala TiboreWink
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 17:06
ima li iko slikicu cvjeta
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 18:50
evo dinaWink
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 18:51

cvijet mu nije poseban,vise se uzgaja radi ukrasa,listova..

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 19:29
Baš slatko izgleda,ko zna hoće li moj tak lijepo cvasti.Ja njega sutra u teglu selim i stavljam na sunčanije mjesto(da do Božića procvateLOL)
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 19:30
hvala tibor
mislila sam da je to jedna biljkica koju ja imam
ali ocito nije
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2007 u 22:29
Nisam se još susrela s tim morskim lukom....A baš ga i nisam vidjela kod nekog???smile60 
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 15:57

Ekipo,samo da se pohvalim.

Zahvaljujuci nasoj Sashi,i pomoci Andre-e danas je moj dugo prizeljkivani luk stigao!Smile
 
 
smile79
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2007 u 23:40
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Ekipo,samo da se pohvalim.

Zahvaljujuci nasoj Sashi,i pomoci Andre-e danas je moj dugo prizeljkivani luk stigao!Smile
  smile79

Uh, što sam se namučila!!!
Pitam se što bi bilo "kad bi svi bili tako skromni" kao mi biljkoljubci!!! Gdje bi nam bio kraj? smile96
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2007 u 17:47

ovo je definitivno najljubaznija
ekipa koja postoji
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:12
ma kako nije cvijet poseban,meni je tako sladak.Evo konačno su se počeli otvarati cvijetići
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:45
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 00:39
 Joj, ja mislim da znam što je ovo...čini mi se da kod nas raste i po parkovima, a često sam vidjela da u cvjećarnama koriste listove za aranžmane...
Donata jel ti poznato?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.