Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - jos jedan dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


jos jedan dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 12:13
 
počelo je počelo!
danas je kamenjar dobio par novih stanovnika koje sam dobio od susjede, al ni ona nema pojma šta je jer je i onda to od nekog dobila. uglavnom, kaže da lijepo prekriva tlo, ne raste visoko. to je to što znamo. a ja bih zamolio znalce da pokušaju identificirati krivca:

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 12:32
Na gornjoj je slici aubretia a ovo na drugoj je možda niski polygonum ali nisam baš sigurna.
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 12:34
za gornjeg stanovnika znam..al ovaj dole mi je nepoznanica.
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 18:25
eto nebo plače kod mene već treći dan. užas
a ja bi van, radit nešto , da pustim mozak na pašu.. baš je nekako depresivno..nigdje nikog na ulici, samo ptičice na dalekovodima gledaju ak ima šta za ulovit. a meni se samo spava
sunce, trebamo te!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2010 u 19:36
Joj, lukec, znam kak ti je. I ja bi van, i ja bi sunca ( mada, iskreno, jako volim kišu), i ja bi radila. Danas nisam izdržala, pa sam između dvije kiše trknula na dvorište posadit clematis. Al znaš onu staru narodnu: uvijek poslije kiše dođe sunce.
Wink
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 07:31
lukaccc svaka čast na super uređenom vrtu! ovo s kamenjem mi je sjajno. i ja bi malo, ali u ovom mom kraju nema ni oblutaka :(. i ova grbava drva su mi super! ovih dana planiram srušit jednu staru jabuku pa planiram nešto slično napravit s njom. slike će uslijedit... svaka pohvala!!!
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 18:56
hvala medvjed34. najdraža su mi ta grbava drva jer su kao skulpture koje priroda kleše. a imam ih jako puno po vrtu.

eto došlo prekrasno vrijeme, i radi se punom parom. danas cijelo prijepodne radio još jednu novu cvjetnu gredicu tik uz ulaz. umorio se ko pas jer sam je cijelu obrubio piljenim cjepanicama koje sam zabio u zemlju. dušu ispustio kod piljenja ! al vrijedilo je jer izgleda točno onako kako je zamišljeno. sad još treba otić u rasadnik po biljčice da se sve popuni(opet se eću moć kontrolirat kad vidim sve to). napravio i potporanj za neku penjačicu koju također treba kupiti(najvjerojatnije izbor pada na clemantis).slike navečer.

inače se sve lijepo zeleni, napreduje, a ako zelite vidjeti još neke sličice iz vrta(da se ne ponavljam) imam temu i u moj vrtu u slikama. evo linka
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4638&PN=4

pozdrav
Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2010 u 19:24
Krasno si sve uredio! smile55
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
cvjetnavila.blogspot
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 11:42
Što se tih grbavih drva tiče, ja ih skupljam uokolo kud se god dotepem, a isto je tako i s kamenjem. Kako sam donedavno živio u stanu, uglavnom sam skupljao manje primjerke, ali vidim da će sada biti drugačije. Jedan moj klijent ima šljunčaru i tamo vade debla stara preko 2000 godina, a nekolicina umjetnika od njih radi sjajne skulpture. Problem je jedino u tome što su ista okamenjena i obrada je i više nego teška, ali spremam se bez obzira na to uputiti se tamo i zamoliti za jedan primjerak pa neka samo stoji tu u dvorištu, okamenjeno drvo...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 16:54
Krenula sa upoznavanjem, predivne ideje, predivna korita i panjevi za čuvarkuće,,, pokupit ću ti ideju sa mahovinom.
Živica podrezana i travica ošišana kao da si matematičar... sve pod pravim kutem i jednako...Užitak za oči!
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2010 u 18:43
monna, zahvaljujem.
medvjed, meni su takva prirodna najljepša. iako je skulptura isto jako lijepa, ipak priroda je najbolji umjetnik tako da..
franjica drago mi je da ti se sviđa. samo ti upijaj ideje
a da obećah slike al sam zaboravio..evo sad.
 
nešto posađeno, a još toga treba kupiti. ovaj tjedan šoping definitivno
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2010 u 23:44
Bila sam u posjeti tvom vrtu, a sad sam svratila i do Dnevnika radova. Doista vodiš veliku brigu o svom vrtu. Zanima me koliko je godina star tvoj japanski javor.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 00:01
Predivno i uredno dvorište. Jastučac je jako lijepClap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 15:55
lucy, japanski javor je još beba. ima 3 godine i nešto sitno. a narastao je jako. bila je jedna grana kad sam ga kupio. predivna biljka.

hvala smrcko:D:D
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 17:27
eto konačno mene tu. nekako sam zapustio svoj dnevnik radova. baš ne stignem biti tu i na mojem vrtu u slikama. no pokušat ću biti što redovitiji.
u međuvremenu se svašta promijenilo/dogodilo u mom vrtu. većinom je to bilo premještanje biljaka kojima neka mjesta nisu baš odgovarala, i presađivanje biljaka na gredice. uz to i oni standardni poslovi- čupanje korova, vezanje penjačica itd itd
jučer sam presadio ščir gotvo po cijelom vrtu jer daje onaj starinski štih cijelom vrtu. uz njega kadifice, ima puno gazanija, dragoljub je svuda, vrtni slak, i neke stvari za koje nemam pojma kak se zovu.

a svoje je stanare danas dobila i najnovija gredica.
 
 
tu također ima svega- od gazanija, kadifica, suklenata, tustika, puzavog zvjezdana, raznih jednogodišnjih, pa nekih biljaka koje sam dobio..nema čega nema
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2010 u 19:24
Super su ti ove gredice ograđene oblucima! mislim da će i moje okružiti nešto slično...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2010 u 12:42
simpa su gredice...bit će zanimljivo kada sve procvijeta Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.