Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zemlja za cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zemlja za cvijeće

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zemlja za cvijeće
    Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 16:53
Evo lijepo vrijeme je i mene trgnulo iz zimskog snaLOL
danas sam kupila maćuhice da još malo popunim mjesto gdje nedostaju...
ali pošto se bliži vrijeme sadnje balkonskog cvijeća molila bih vas da mi date savjet u vezi zemlje...naime ja uvijek kupljenu zemlju pomješam sa onom koju donesem sa sela,naizgled je jako dobra,crna ali mi se to baš i nije pokazala dobra kombinacija,pa me zanima da li vi mješate ili dajete samo kupljeni kompost
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 21:19
A zašto ti mješavina nije bila dobra, i koja nije bila dobra kupovna ili ta zemlja sa sela?Embarrassed
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:34
Uglavnom mi cvijeće ne napreduje baš nekako dobro,doduše ne sve iako prihranjujem..pa sam u dvoumici da li da stavim samo kupovnu pa da vidim da li će biti razlike
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2010 u 22:57
Pupsy,"domaća"zemlja je ok no u njoj ima svega,od korova do raznih insekata,glista i sl.Dobro bi bilo,ako koristiš tu zemlju,da je presušiš ili još bolje prepečeš i presiješ.Time se sve to,ajmo reć štetno,ubija.Kako je to zezancija a zemlja kupovna nije baš toliko skupa,večinom nitko ne koristi tu domaću.Da,ako pričamo o crnoj zemlji,kompostu domaćem,možda je čak i malo prejaka ta zemlja .
Sad dolazimo do onoga,kako su nekad sve u to sadili i bilo je dobro.Da,bilo je no i cvijeće je bilo uzgojeno na drugačiji način,sad je to sve u staklenicima,špricano protiv svega živog i neživog i te biljke nisu naučene na grublji,jači,supstrat.
Na vrh
Pupsy View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pupsy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 15:44
Da istina sada je i sve cvijeće osjetljivije,jer ga drukčije tretitaju u staklenicima
e budem baš pokušala samo sa kupovnom
Hvala ti shashaSmile
Na vrh
lukaccc View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 203
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lukaccc Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 18:50
ja imam sreće što u svom vlasništvu imam malu šumicu u koju svake godine odem po svježu zemlju. zemlja je zaista odlična i u nju sadim sve. kad se zalihe prorjede-put šume
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 21:37
Ja isto nikad ne kupujem zemlju.I ja odem u šumu, donesem zemlju i nešto malo iz kompostera i to je to.
Do sada nisam imala nikakvih problema , biljkama za sada odgovara.
Na vrh
daaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje daaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 13:38
Mene zanima dali vi kad kupite sadnice cvijeća otresete onu zemlju pa onda sadite golo korjenje ili samo izvadite iz oni mali teglica?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 14:12
Kad se sadi u vrt korjenje se treba rasplesti malo ( ali nije cilj rastresanje zemlje nego razdvajanje korjena), dobro ga je čak malo i ošišati ako je obilato razvijenijeno . Naravno postoje biljke koje ne dozvoljavaju diranje korjena ( ne znam koje su ali ih ima).
Takođe kad se sadi u vrt nako kopanja rupe treba stranice rupe izbušiti i malo razmrdati vilama da bi se korijen lakše širio i u zemlju doveo zrak.

Opet ovo balkonsko jednogodišnje bolje je ne dirati korjen, jer nije cilj razvijanja korjena nego listova i obilnijeg cvjetanja.

Čak kod nekih jednogodišnjihbiljaka je bolje da budu u manjim posudama ( ovo je bilo na poljoprivrednoj emisiji nedeljom)Embarrassed

Nadasve je važna kvalitetna i odgovarajuća zemlja za biljke. Meni je jeftina kupovna zemlja znala upropastiti cvijeće.Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 18:03
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Meni je jeftina kupovna zemlja znala upropastiti cvijeće.Confused


ovo i ja potpisujem Ouch
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:12
Evo kod sadnje savjet i kako malo razbarušiti korjenje prije sadnje.Embarrassed

<>http://www.thegardenerseden.com/wp-content/uploads/2009/09/planted-viburnum.jpg
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:17
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.