Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sarcococca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sarcococca

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sarcococca
    Objavljeno: 21 Ožujak 2010 u 22:17


[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/381282b9-IMG_7698.jpg" />

Spororastući zimzeleni grm sa uskim listovima.Cvate u drugom ili trećem mjesecu ovisno o vrsti.Cvijet je sitan i neugledan(bijele ili žućkaste boje)sa vrlo jakim mirisom kojeg se osjeti 10 metara oko grma.Nakon cvatnje razvijaju se crne ili crvene bobice.Grane u cvatu rado koriste cvijetni aranžeri.Miris se jače osjeti kad je sunčano vrijeme,tada grm bude krcat sa pčelama.

Vrste:
Sarcococca confuza - 75cm,žućkasti cvijet,crne bobice
Sarcococca hookeriana "Digyna" - 1.2m,bijeli cvijet,crne bobice
Sarcococca hookeriana "Humilis" - 30cm,bijeli cvijet,crne bobice
Sarcococca ruscifolia - 90cm,široki listovi,crvene bobice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2010 u 22:53
Napomena: osjetljiv je na niske temperature. Ove mi se zime smrznuo ali polako tjera nove izdanke iz zemlje.
I nije baš jako sporo rastući.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 06:38
Po mom iskustvu nije osjetljiv na niske temperature, dvije godine uspješno prezimiljava na kontinentu. Počinje cvasti već u prosincu.
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 11:25
Ova je zima bila jaka i meni se dosta starijih biljaka smrznulo pa tako i sarcococca. Pokosio ih je onaj zadnji hladni val.
I strašno mi je žao jel je to stvarno lijepa biljka.
Evo njezine slike od 5.12.2009.


Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 11:28
a ovo je iz 10 mjeseca prošle godine. Nakon cvatnje, nastaju crvene bobice koje kasnije pocrne.


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2011 u 23:18
Silvy, ovo je ona grančica koju si mi dala kada smo se srele u Njivicama...  Rekla si da jako miriši...
Samo mi naberi još koju i otkrij tajnu gdje se nalazi grmWink
Rijeka

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 00:10
Mira K, misliš na ovu?



Ne znam koja je ovo vrsta, znalci pomagajte. Hvala.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 10:30
Moja iskustva s Sarcococcom se nasreću suprotna. Uspješno preživljava kontinentalnu zimu već 3 ili 4 godine. Odlikuje se lijepim tamnozelenim zimzelenim lišćem, cvate zimi (ponekad i dva puta na godinu) mirisnim bijelim cvjetovima, bobe crne, visina 60-70 cm. Podnosi sjenu, polusjenu, a preživjet će i sunčano nešto vlažnije stanište. Ne prezimljavaju osjetljivije vrste S. ruscifolia i S. saligna, obje s crvenim bobama.
Na vrh
superGec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje superGec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 12:05
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Moja iskustva s Sarcococcom se nasreću suprotna. Uspješno preživljava kontinentalnu zimu već 3 ili 4 godine. Odlikuje se lijepim tamnozelenim zimzelenim lišćem, cvate zimi (ponekad i dva puta na godinu) mirisnim bijelim cvjetovima, bobe crne, visina 60-70 cm. Podnosi sjenu, polusjenu, a preživjet će i sunčano nešto vlažnije stanište. Ne prezimljavaju osjetljivije vrste S. ruscifolia i S. saligna, obje s crvenim bobama.
Hoću i ja to.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 23:41
U nekom rasadniku sam bio pokupio nešto sjemena ove Sarcococce i lijepo su nikle,Retriver sara to ti jedna od onih od žunte,sad i ja znam što su.
Sivy ,ta tvoja je Eleagnus x ebbingei,srodnica domaće dafine.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 23:42
Pardon,nije Sivy nego Silvy.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 11:24
Hvala trava na brzom odg.
Zauzet mi komp. - djeca, pa ne stignem.

Puno pozdrava i smile78
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 09:37
ovo je moj grm sarcococce imam ga godinama , ali mu jaka zima zna oštetiti po koju granu koju ja u proljeće odrežem možda mu ne odgovara mjesto naime isred zida je na južnoj strani gdje je jako sunce pa mu možda ono sprži te listove morat ću ga presadit negdje drugdje

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2012 u 23:43

Dobili smo sjeme od našeg dragog muhlenbergie na duženju kod Korijenka pa budemo vidjeli kako dalje..

Kada i kako posaditi... ?
 
Koja je ovo vrsta od nabrojanih  muhlenbergia?
 
Sarcococca confuza - 75cm,žućkasti cvijet,crne bobice
Sarcococca hookeriana "Digyna" - 1.2m,bijeli cvijet,crne bobice
Sarcococca hookeriana "Humilis" - 30cm,bijeli cvijet,crne bobice
Sarcococca ruscifolia - 90cm,široki listovi,crvene bobice
Rijeka

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2012 u 20:41
Svoju sadnicu kupio sam pred dosta godina bez naziva i tek kasnije sam saznao da je to Sarcococca ali koja je vrsta točno ne znam.Nisam nikad sijao sjeme ali vidim da uvijek ispod grma bude novih biljčica koje se same zasiju,ne marim jako za njih pa uvijek ljeti propadnu radi suše.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 08:00
Lijepa je to biljkica,
Sada te male biljčice ispod grma,imaš kome dati,da ih zaljevaju.
Ja se bilježim.
Sada kada sam te upoznala tvoj vrt ima i punu sliku,
BRAVO MAJSTORE!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 13:15
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Svoju sadnicu kupio sam pred dosta godina bez naziva i tek kasnije sam saznao da je to Sarcococca ali koja je vrsta točno ne znam.Nisam nikad sijao sjeme ali vidim da uvijek ispod grma bude novih biljčica koje se same zasiju,ne marim jako za njih pa uvijek ljeti propadnu radi suše.
 
 
Stvarno grehota da propadaju, ja bi se zdušno brinula za tak lepi grmčić, a imam i vode za zalijevanje.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 14:20
Carol a kaj će ti voda? LOL Samo joj treba sjena. Upravo sada cvate, miriši svemir i okolica. Nekima je taj miris čak toliko intenzivan da ga ne podnose. Nisam ni jednu zasijanu biljčicu našla ispod grma, valjda ptice pojedu bobice.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2012 u 15:35
A da li je tko kod Korjenka mislio i na mene kada su se sjemenke i biljčice dilale????

Sve se bojim da čim sam zatvorila vrata za sobom, nitko više nije pomislio na Free!!!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:10
Koje sjemenkice? Confused
Crne i crvene?
Pa gdje sam ja bila?
Možda sam bila vani smile101?!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,555 sekundi.