Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pravljenje prirodnih sirupa,meda
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pravljenje prirodnih sirupa,meda

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pravljenje prirodnih sirupa,meda
    Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 12:34
Primjerila sam da ovog nema pa vjerujem da će dobro doći.pa bi dobro došlo da si razmjenimo recepte za to.
Evo jedan od mene obožavam ga.
MED OD BOROVIH IGLICA
1kg borovih iglica(branje u 4-5mj,onda kada izbijaju mladi,svjetlozeleni)
1kg šečera
1veca staklenka
borove iglice ispremo u mlakoj vodi.ostavimo da se osuše.
Te pocnemo stavljati u staklenku(jedan red iglica,jedan red secera)
dobro zatvorimio i ostavimo oko 40dana da stoji(najbolje negdje na toplom i svijetlom mjestu) i nakon toga stajanja procijedimo i spremimo.ja ga osobno koristim za prehladu,bolno grlo.
Jako učinkovito,svake godine ga radim a mala djeca ga vole jer je slatko.

Nadam se da će vam se svidjeti...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:10
recept mi se pravo dopao s obzirom da na svom imanju imam oko 30 borova a naravno i unuke koji stalno imaju grlobolju odmah ču ga sutra pravitia evo recept za med od cvjetova maslačka
300 cvjetova maslačka
1l vode
1 kg šečera
 cvjetove potopiti u vodu da stoje 24 sata zatim prokuhati 15 min ,ohladiti i dobro procjediti,na kraju kroz sitku, to staviti u šerpu sa šečerom i kuhati dok ne postane gusto,vruče sipati u tegle

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.