Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće kojem ne treba puno svijetla
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće kojem ne treba puno svijetla

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Frezija22 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Frezija22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Cvijeće kojem ne treba puno svijetla
    Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 21:34

POZDRAVLJAM SVE NA FORUMU. NOVA SAM I MOŽDA STE VEĆ RASPRAVLJALI O TEMU KOJA ME ZANIMA. U TOM SLUČAJU ISPRIKA ŠTO JE PONOVNO AKTIVIRAM.


 

NAIME, IMAM JAKO VELIKI HODNIK KOJI NEMA PROZORA, PA IMA JAKO MALO SVJETLA U NJEMU, SAMO ONO ŠTO DOLAZI SA STEPENIŠTA.

ZANIMA ME KOJE CVIJEĆE MOŽE USPIJEVATI U TAKVOM PROSTORU.

 

POZDRAV.

 

FREZIJA22
Frezija22
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 21:43
Frezija,dobro nam došlasmile75
Mislim da ti može sanseverija(meni je u hodniku i ne žali se),dalje se ne mogu sjetiti,al znat će netko drugi(možda se i sjetim jednom)smile183
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 21:50
Frezija,dobrodosla.Hug
 
 
Slazem se sa shashom,a uz to ti i predlazem npr. aspidistru
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 22:22
Frezija....lipi pozdrav....smile73
a da probaš sa

Zamioculcas zamifolia

Zamioculcas%20zamifolia%20%28money%20tree%29%20picture

Uvjeti rasta: odgovara mu i svjetlo i sjena.
Najniža zimska temp.10 stupnjeva C, inače normalna sobna temp.


Visina: do 1,2 m.

Njega: presađivanje u proljeće po potrebi.
Zalijevanje oskudno.
Prihranjivanje svaka dva tjedna tijekom sezone rasta.






Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 22:38
Ako je hodnik jako, jako mračan, mislim da nema tog cvijeća koje bi u njemu uspjevalo.
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2007 u 22:55
Ako se radi  tzv. dubokoj sjeni  ( 5000 luksa) minimum , morat ćeš upotrijebiti  umjetnu rasvjetu: reflektor ( niskotlačni) ili bolje dvije fluorescentne cijevi " za danje svijetlo" od 40 W , smještene 60-80 cm iznad biljke.

Vremenski prekidač  - u 24 sata biljkama je potrebno 6 sati "sna" -tame.
Razdoblja uključivanja i isključivanja svijetla mogu se podesiti vremenskim prekidačem...

Zafrkancija je ali imaš hodnik koji će biti pun cvijeća....smile91
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 14:58
Dobro došla. Mislim da bi ipak bilo najbolje stvoriti umjetno svjetlo, a onda razmišljati o cvijeću.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 16:13
dobro dosla
e mene ovo zanima
posto mi je hodnik prazan
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Frezija22 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Frezija22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 19:16
HVALA SVIMA NA DOBRODOŠLICI I NA SAVJETIMA.
 
IMA NEŠTO SVJETAL U HODNIKU,  ALI NE DOVOLJNO. I JA SAM RAZMIŠLJALA O UMJETNOM SVJETLU Lamp, A VI STE MI TO I POTVRDILI.
 
KREĆEM U AKCIJU.
 
HVALA PUNO.
 
POZDRAV
Frezija22
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 22:17
neznam koji bi ti cvijet odgovarao  svi vole dosta svijetla  jedino sansarverije  ono mogu biti u sjenismile40
AB100
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:17
i ja mislim da bez svijetla nema uspijeha za biljke, meni je jedna uginula jer je bila u relativno mračnom hodnjiku
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 14:49
Slažem se, divno je imati biljke u svakom djeliću stana, ali uspjeti ćeš jedino uz ummjetno svijetlo. Ima negdje tema o tome, pa malo potraži. Osobno i mene zanima, jer imam dosta tamni dnevni boravak, pa sve cvijeće držim u hodniku, koji je jako svjetao, jer je to i ulaz s terase u kuću.
Ako uspiješ nešto održati u tamnom, odmah mi javi kako.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 16:34
smile73Dobrodošla i drago mi je da si pokrenula ovu temu jer  izgleda da svi imamo po neku tamnu prostoriju kojoj treba cvijeća.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 17:29
Neke biljke zahtjevaju vise a neke manje svijetla dok niti jednoj ne odgovara da bude u mraku. Stvar je koliko svijetla i svijetlosti ima u toj prostoriji. nekima biljkama nije potrebna velika kolicina svijetlosti. Poput paprati npr. i sl.
Na vrh
maculi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maculi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2008 u 23:19
Moja maranta baš dobro uspeva( za sad....imam je mesec dana) a nema baš puno svetlosti u prostoriji gde se nalazi. Negde sam pročitala da i njoj odgovara polusjena...Da li neko ima iskustva s marantama u tamnoj prostoriji?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 22:56
i moja je maranta u dnevnoj sobi na mjestu gdje nema previše svjetla, sasvim dobro napreduje, ali kao što je administrator rekao niti jedna biljka neće uspijevati u mraku
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 02:36
 Ni moja maranta nema previše svjetla jer je nisko ( skoro pa na podu ) i ne da joj ne smeta več stalno dobiva nove listove da je več promjenila prvobitni oblik. Ako negdje iskopam slike prije i poslje baš ću postavit.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 00:32
Meni brsljan tamnih listova i zamic rastu ko ludi na mjestima s minimalno svjetla..
 
Da li biljke dozivljavaju svjetlo od obicnih zarulja(na lusterima)kao svjetlo koje im je potrebno za rast ili moraju bit bas fluorescentne cijevi?
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2010 u 11:38
Ajde još pišite koje biljke trebaju manje svjetla. Mislim da svi kužimo da bez svjetla nema biljke, ali što je sa prostorima koji imaju manje svjetla. Npr moj dnevni boravak ima veći prozor, ali ja ga uvijek doživljavam kao mjesto s malo svjetla. Sunce u njega ne dopire. Što još možemo iskoristiti za prostore s manjkom svjetla, dakle ne potpuno zatamnjene.
Recimo paprati, imaju li neke šarenolisne vrste? I ona što ima skroz sitne listiće jel i njoj treba manje svjetla?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2010 u 14:18
Evo iz mog iskustva... vjerujem da ću ponoviti koju već predloženu biljku al...:
Fittonija
Zamioculcas
Hoya
Sanseveria
Dracene one tamnozelenih listova
Scindapsus - đavolji bršljan
Maranta
Kalathea
Kućna sreća - soleriola
Hibiskus
Kućna palma
E sada ovo su biljke koje jako loše podnose izravno sunce osim sanseveria njima je praktično svejedno
nisu sve za duboku tamu ali treba eksperimentirati i sa položajem po stanu
sanseverije, hoya, fitonija, zamioculcas i zelene dracene bit će sasvim sretni i na sjevernoj strani uz prozor a za druge treba jednostavno isprobati kolko je mračno i dali im paše...Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.