Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bigmammin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bigmammin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:22
Ma to istankavanje mi i je problem. Morat ću posadit nešto pikavo pa kad ga izvade za istankavanje....smiley3909.gif
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 11:29
bigmama divno si počela sa svojim dnevnikom znas toliko slikovito obijasnjavas sve da imam osjecaj da sve to vidim,a ja imam sličan problem blejim ou tuđe vrtove i đudim da je i meni bar komad vrta i ako zivim u muzevoj porodicnoj kući svekrva ne dozvoljava da koristim nista sem potkrovlje u kojem se guramo nas cetvero a ona sama u dva sprata i cijelom okućnicom.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 15:10
ajmo dalje s kamenjarom...
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 18:12
Današnji dan, jednom rječju:katastrofa!
Od ujutro se patim sa živicom, a gotova samo jedna strana. Uspjela sam je malo prorijedit, al ne baš kolko sam htjela. Tvrdoglava je ko mazga, neda se. Al i ja sam tvrdoglava, pa sam je nekak uspjela savladat.
Malo sam i poplijevila, zalila biljčice koje još nisam posadila, a naravno požurila sam ih kupit, i sa velikom radošću vidjela kak mi nakon samo 3 dana niče ukrasni suncokret i još neka zelenjava, nemam pojma koja.
Imam još za posadit sjeme koje sam jučer na kavici pobrala.
Sutra niš od radova. Ujutro idem do mbm-a malo novce trošit, a popodne smo na ručku kod šogora. Tak da ću do ponedjeljka

smiley4429.gif


Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 13:54
Ne znam ni sama jel da pišem kaj sam radila u zadnjih par dana, il da čekam, možda se nekim čudom pojave postovi...
Ajde čekat ću još danas.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2010 u 15:40
i ja sam ti napisala odgovor, ne znam jesi uspjela pročitati
lijepi pozdrav
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 08:52
Očito, ništa od čuda, nema postova.
Kako imam vremena, idem se malo raspisat.
Dakle, uponedjeljak sam krenula pokosit travu, jer je fino zaraslo. Naravno, najprije vreću za smeće u ruke i kupi papire, čepove od pive, ovike od salama, račune i druge divote koje fina gospođa ne kupi za sobom. A kaj bi i kupila, kad ima mene blesavu koja to radim umjesto nje! Pametna žena, treba joj kapu skinut.Već me i susjeda zeza kad god me vidi s vrećom za smeće: evo, idu smetlari. Naravno da sam joj smeće stresla pred vrata od dućana!
Trebalo mi je pol sata da upalim kosilicu, malo se ulijenila prek zime. Pokosila ja lijepo, to inače obožavam radit. Doduše, malo sam duže kosila neg inače jer imam dosta ljubičica po dvorištu koje nisam htjela pokosit, baš su mi lijepe.
E, onda slijedi posao koji baš i ne volim: grabljanje i skupljanje trave. Pograbljala, skupila sve u kutije, i to nosim svekrvi na kompost jer ga ja nemam.
Napokon sam posadila ona 2 clematisa koje sam ubola još u Kopru.
U utorak vidim da mi je kiša ili vjetar, ne znam, polomila vrh jednoga. A valjda će se primit.
Umorna ko pas, krenem spremat alat, kad eto mi susjed dolazi punih ruku.
"Ej, draga, ščupal sam juketinu, hoćeš il da bacam?" Ma kakvo bacanje, daj ovamo!
Već je lagano i kišica počela, ja sam još uvijek bila na dvorištu, gulila truljave listove s juke. Ogromna je bila! Podijelila sam je na 8 djelova. i kaj sad s njom? A niš, idem je odmah posadit. 4 sam stavila oko šahte za vodu, a druge kod ulaza u dvorište. I stala se divit sama sebi kak sam to dobro izvela!
Utorak.
Oko jednog dijela dvorišta imam posađeno kao živicu niske astere. Oni koji ih imaju znaju da rastu ko blesavi. Ja ih svako proljeće izvadim, prorijedim i ponovo presadim. To sam i sad napravila. Naradila se ko konj, al sretna i zadovoljna.
E, onda zazvonio telefon. Zove MM, bio je na Ivakopu ( distribucija vode, plina, smeće) platit režije. I kaj je saznao? Fina dama već godinu i pol ne plaća vodu! Imamo isto brojilo, samo što ona ima pomoćno, koje su ovi iz Ivakopa neki dan došli očitat. I kaže MM-u čovjek koji tam radi da ih nije pustila u dućan i nije im  dala da očitaju brojilo. Tako da osim što kupim njeno smeće, plaćam i njenu vodu! Dogovorili smo se s vlasnikom da ako nam u roku 7 dana ne vrati sve novce za ovih godinu i pol koje nije plaćala, zatvorit ćemo joj vodu. A onda ću joj još pozvat i sanitarnu, jer dućan bez vode ne smije radit. Inače sam stvarno dobrodušna i miroljubiva, al što je previše je previše! Već godinama nas j.... kak stigne, e stvarno mi je dodijala!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 08:57
pa ti si vrijedna jako bila Thumbs%20Up
a baš te tlači ta tvoja susjeda Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 09:16
Nastavak od utorka.
Onak živčana zbog te koze, trebalo mi je nešto da se ispucam. Uzela štihaču (bok, Konte!) i preštihala komad oko živice. Nije bilo baš neke potrebe za tim, al bar sam se malo smirila. Posadila s jene strane bijeli, s druge roza jorgovan koji sam svekrvi počupala, i onako ga ima previše.
Posula onu ukrasnu koru oko ruža, bar će manje korova bit za čupat!
Oko živice, do staze, sam presadila noćurke, da bude malo žutog, a ne samo zeleno i smeđe.
Mislim da je to sve, više se ne sjećam.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 09:48
bok bigiiii Wink
ubuduće ne štihaj tamo gdje nema potrebe, nego lijepo dođi k meni pa štihaj sa potrebom Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 10:10
Pa skoro da bi i mogla. Meni ti je to najbolja psihoterapija.

Srijeda.
Zove svekrva ujutro: e, stigo ti je neki žuti papirić od pošte.  Jupiaje! Zovem kat.reu, brzo, stigo nam uskršnji zeko! Otišle skupa do pošte i s "malim" paketićem od Lantane k meni na terasu. Moja srednja kćer nam skuhala kavicu, najmlađa donijela vode, valjda su vidjele da smo tolko uzbuđne da nemremo niš radit. Škare u ruke, otvaraj paket, a unutra

smiley2340.gif
čuda neviđena! Za svaku od nas puna vrećica, i još jedna kutija za podijelit. Mislim da nam je faca bila ko mojoj djeci kad dobiju ono uskršnje jaje s poklonom unutra. Zinule ko somovi! Sad bi ja vama nabrojala kaj smo sve dobile, al osim santoline i nekih seduma niš nisam prepoznala. Al stavit ću ja slike pa...
Kako se od jučer zemljica ne dira, nisam znala kaj bi stim čudesima. Ipak sam ih popikala u neke posude, čisto da mi prežive do utorka.
Dugo, dugo sam naslikavala i njene poklone i ostatak dvorišta, tak da se spustio mrak a ni skužila nisam.
Uglavnom, još jednom bih zahvalila Lantani što mi je dan uljepšala.
Hvala ti, draga.

smiley3382.gif

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 10:25
hoćemoooo slikeeeee Wink
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2010 u 10:42
A hoću i ja, pa ne mogu. Već sam stoput rekla da sam tutlek za tehniku. Kad vidim gumbe, smrznem se! Daj ti meni krpu, metlu, motiku il štihaču, pa da vidiš čuda! Samo mi nedaj niš s gumbima!
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 08:49
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Napamet mi palo i da se fizički obračunam s kozom, al teta ima jedno 25 kila više od mene, pa ne znam baš kolko bi to bilo pametno za moje zravlje.


očito nisi čula za onu"u maloj bočici se čuva otrov
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 08:52
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Bravo Bigi! Dobro si me nasmijala sa opisom "fine" gospođe u svom dvorištu, moram ti se pohvaliti da i ja imam jednog "finog" gospodina iste djelatnosti u svom dvorištu [IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />, te stvarno suosjećam s tvojim nezgodama.Ja i dalje živčanim ali ne mogu niš, kad se bunim, odgovor je , jeste izdali-jeste i to je to, a meni para na uši [IMG]smileys/smiley7.gif" align="absmiddle" alt="Angry" />! Ok, "vidimo" se draga opet ovdje, samo nastavi, ide to tebi [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />.


oprosti ivna ne bih htio pametovati ali ova kod bigmamme je susjeda i uzurpira njeno dvorište,dozvolit češ to je ipak još gore.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:44
Bigi oprosti Embarrassed, moram replicirati skitnici LOL; i ja pričam o svom dvorištu, svom vrtu, tj cvijetnjaku i kutku za opuštanje koje mi uzurpiraju raznorazni "susjedi" jer točno se zna što je parking a što moje dvorište ali to njih ne pati previše Angry.Smatraju da imaju pravo na sve Confused.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 11:56
Samo vi replicirajte, uvaženi kolega. Možemo mi replicirat do amena što se kaže, al (znam, jako ružno za reć) svinja ostaje svinja. Njima ni lijepe riječi, ni molbe ni prijetnje niš ne predstavljaju. Al, neka, za mjesec dana mi dolaze vlasnici, sjest ću im na kičmu dok to ne riješe. A ak neće oni, budem ja! I neće joj bit ugodno!
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 16:43
Tak je!!!!! Samo oštro i na prvu!
Ja sam stavila slikice cvijeća od Lantane u svoj dnevnik...... pa čemo pričekati da nam ga ona identificira Wink.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 13:05
Pred nekih 2 godine je moja gazdarica (ona mrzi da je tak zovem, al lakše mi) naručila jednoj vrloj stručnjakinji da joj posadi 2 smokve koje obožava. Inače, žena je invalid, preživjela 2 moždana i ostala u kolicima, pa joj svi ispunjavamo skoro svaku želju jer je dobra ko kruh. Došla "stručnjakinja" s dvije neke jadne smokvice i posadila ih. Ja nisam bila doma, pa nisam vidjela, al pričala mi svekrva kak je to ona vrhunski napravila. Dakle, uzela motičicu, malo promuljala zemlju, i voila smokve posađene! Kaže moja sveki da je odvalila od smijeha, da bi ona žličicom za kavu dublju rupu iskopala. a znaju svi kolko korijenje ima smokva. Ne samo da ju je plitko zasadila, neg ih je stavila jednu do druge, pol metra udaljene od čempresa i na mjestu gdje samo malo dnevno sunca dobiju. Tolko o znanju.
E, pa došla ja neznalica danas, smile mi se više te sirotice, nigdje ne miču, pa reko: da im pomognem. Motika, štihača, udri, kopaj rupe, došla skoro podzemnim putem do Kine, al tako treba smokvu, bar kolko sam ja skužila. I stavila ih na mjesto gdje je od 10 na dalje sunce, malo gnoja, malo friške zemljice, zalila vodom od vrbe pa ćemo vidjet. U svakom slučaju, mislim da će im tamo bit bolje.
A sad smišljam kaj ću dalje. Nisam skoro 5 dana nišradila, pa mi već muka od ležanja, sjedenja i prežderavanja!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 15:28
Još od prošle godine namjeravam srušit jednu šljivu koju imam na dvorištu. Ogromna je, puna plodova, koji nikad ne dozore neg odmah popadaju. Nikakve koristi, sam mi smeće radi. Je, al treba dočekat mog gospodina da primi motorku. A već sam rekla da niš teže od olovke ne može podignut. A ja s motorke bojim.
Do maloprije sam rezuckala grane, malo škarama, malo i popilila s onom malom pilom. Ruke mi odvalile, a da ne pričam da sam puna piljevine. A najviše je ima, da prostite, u grudnjaku. Al fino sam ja nju sredila. Pustila sam par grana, jer si sve razmišljam da će se možda oporavit sad kad sam je porezala. Ne znam ni sama. Jel da rušim il da pustim?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.