Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bigmammin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bigmammin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 18:55
Ja za danas gotova. Još sam malo korov oko ruža počupala i postavila onu ogradicu. Nije baš nešto ugledna, al bar bude manje trave.
Neki dan mi je kat.rea dala jednusuper ideju i to sam danas i napravila. Imam dva grma japanske kurike, jedan još na nešto i liči a drugi je bio baš bezveze, bez ikakve forme. Samo grane i na vrhu nešto lišća. E ja sam fino taj grm ščupala, podijelila korijen na dva dijela i posadila na početku živice. Malo sam ga orezala pa skoro izgleda ko stablašica. Još kad se malo razgrana rzat ću ga tako da ima samo okruglu krošnju na vrhu. I baš mi je slatko tak. Hvala, Kate na ideji!Wink
Oko njega posadila pokrivač tla, cotula se zove il nešto slično.
E, da napokon sam našla mjesto za novi grmić i odmah ga posadila. Cornus alba se zove i ima mi prekrasne crvene grane.
Baš sam se danas fino naradila, dosta posla obavila i sad sam baš sretna!
I, da, znam, hoćete slike. Budu. Valjda još ove godine!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 20:20
Imamo vremena do Božića, bigi smile96, valjda ćemo skužiti Wink
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:10
Ma ne bi vjerovala, MM se potrudio, čak 10 minuta svog dragocjenog vremena je potrošio da mi "pokaže" kak se to radi. Tu klikneš ovo, stisneš ono, metneš to tam i gotovo! Probat ću sutra stavit koju sliku, valjda sam nešto zapamtila!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2010 u 23:25
ajde držimo fige Smile i ne sumnjamo u tebe 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 10:23
E, bem ti miša! Ja kao naučila to stavljanje slika, al ne da mi! Sad sam tak ljuta da bi najrađesmiley3267.gif
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 10:31
Polaaaako draga, ne bacaj niš, mlade smo naučit ćemo mi to smile96!
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 16:27
Na jednom djelu dvorišta imam posađenu živicu od niskih astera, a u sredini pampasicu. Za to sam rekla da neću mijenjat jer mi je super baš tak kak je. E više nije. Odlučila tamo stavit kamenjar. Asteri ostaju, pampasica odselila na drugi kraj dvorišta.
Napravila sam si sa špagom oblik i krenula skidat površinki sloj trave. S motikom sam skužila da ide malo teže, pa sam lijepo uzela budak. Ide ko ludo! Taman lijepo skine travu skroz s korijenom. Slikam sve po fazama, mada mislim da ni prva faza, tj. skidanje sloja trave ne bude danas gotova. Težak onaj budak, čovječe! Ode kičma, ruke pune žuljeva! A nisam si baš dobra s rukavicama.
Uzalud menio slikat, kad mi neće sliku skinut na forum. Sve po pravilima napravila, al neće pa neće.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 17:06
bigi, a šta je budak?
a gdje si zapela sa slikicama? nisam još preko CI stavljala, ali probat ću
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 17:23
Znaš kaj, konte? Ni ne čudi me da ti ne znaš za budak. Ne poznaš ti ni motiku, a di bi budak!LOL

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 20:20
aaaa varaš se Tongue znam za lopatu, motiku, kramp, štihaču, grablje...svašta nešto, ali kaj je budak e to ne znam LOL ja sve gore navedene samo ne volim preveć LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 22:17
Ma šalim se konte, znam ja da ti znaš za sve to. A budak ću ti pojasnit sutra na kavi.

Prva faza kamenjara gotova! Poskidala sloj trave skup s korijenima, lijepo to pograbljala i zaravnala, sad ide folija, pa šljunak...
Al to ću ostavit za neki drugi dan.
Sutra niš neću radit, ujutro imam posla u gradu, a popodne....




smiley4453.gif


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 23:43
Bit će to vrt za gledanje koliko si se naradila i posadila Clap Wink. Ja imam taj Cornus alba i prekrasan je, samo što moj nikako da krene, tri grančice i gotovo, čitala sam da ga svake godine treba dobro orezati jer su samo mlade grane onako crvene, one starije odrvene i nisu takve boje.
Kad ti i Ivna svladate stavljanje slika morat ćemo ispeči jednog janjca LOL
život je more
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 23:47
Može  u mojoj pečenjari Approve, mislim da će biti u isto vrijeme  završena obuka i pečenjara smile96
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 08:26
Lantana...riječi ti se pozlatile LOL
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2010 u 10:13
Lako se vama koji znate zezat na naš račun. Nismo mi krive što smo plavuše!
Ja obuku prošla, al očito ne dobro jer mi jučer cijeli dan nije htjelo uplodat sliku. Nešto sam zaje...
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:07
Sad će me konte zezat, al ja sam opet kopala!
Jedan dio na južnoj strani očistila od trave i korova, naravno, preštihala i postavila cigle u neki polukrug. Tu ću si stavit hebe i još nešto, nisam još sigurna što.
S kamenjarom sam zapela, moram po kamenje, al pošto MM do kasno radi prek tjedna, morat ću po to sutra. Onda ću valjda moć nastavit.
Sad idem ovim mojim haharima dat ručak, a onda nastavljam.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:09
Bigiiiii daj slikeeeee.........Već smo nestrpljivi...
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:15
Joj, štefi, nemoj sol na ranu! Već danima pokušavam al nikak ne ide. Pitala i admina al ne javlja se. Danas sam rekla da ću primit muža za vrat i uskratit mu sve životne potrebe i radosti dok mi ih ne stavi!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:16
Bigi, kak oni ne kuže da smo mi plavuuuše smile43?!? smile96
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:31
Ivna i ti se hvataj aparata i stavljaj te slike...Inače ja sjedam na vlak i dolazim vidjet sama kaj vi to tak kopate a slika nigdje..smile96
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.