Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tako to radi početnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tako to radi početnica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 09:08
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

E Franjice si me nasmijala, a i MM se smijeLOL.
 MM neda ni pogledat u jednu jedinu voćku koju je donedavno imao (jabukicu, a sad smo i ponosni vlasnici višnjice) . Čim okrene glavu, a ja škarama cap carap po granama. Kaže da sam kao Fredi KrugerWink



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 17:17
Evo i mene u tvom vrtu. Lijep primjer kako dobra volja i jaka motivacija u kratko vrijeme kuću pretvore u topli dom. 
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 07:57
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Evo i mene u tvom vrtu. Lijep primjer kako dobra volja i jaka motivacija u kratko vrijeme kuću pretvore u topli dom. 
Osim travnjaka, hosta i voćki koji su zbilja raskošni, ali nisu mojih ruku djelo Confused (naslijedili ih s kućom) sve je u mom vrtu još skromno. Trebat će puno vremena da moji klijanci i nove sadnice postanu ljepotice kakve gledam u vašim vrtovima, ali ja im se i tako skromnima iskreno radujem. Moj sin uređuje tavan, pretvara ga u svoj (raskošni i joj...preskupi! ) dnevni boravak, a meni je ostalo da sa skromnim sredstvima i uz veliku pomoć članica ovog foruma sredim vrt. Mislim da je to najbolji način da od kuće napravimo dom Smile LOL
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 08:29
06. 05.
Malo sam zapostavila svoj dnevnik radova, mada i dalje mislim da je korisno, pogotovo nama početnicima, pisati ga i podsjetiti se kad smo nešto uradili, posijali, orezali..
Mislila sam da nikome neće biti zanimljive svakodnevne inspekcije vrta, zalijevanje, pljevljenje, okopavanje, pa sam tako propustila zabilježiti kako je prije pet dana niknuo špinat na mini gredici. Prva dva dana nisam bila ni sigurna je li to špinat ili trava Embarrassed, stvarno su mi ti listići dugi i tanki više sličili travkama! Treći dan se već jasno vidjela razlika Wink
A možda u dnevniku baš treba opisati i to iščekivanje i strepnju kako će završiti ti početnički eksperimenti, ili se samo meni, novopečenoj vrtlarici to čini važno?
Kako god, danas se spremam na novi eksperiment, naime, krompir kupujemo od susjeda koji svoje krompire ničim ne tretira. Obično kupimo vreću od 30 kg, a sad je već toplo pa ti krompiri brzo puštaju klice. Već nekoliko dana, kad čistim krompir, najprije odrežem dio na kojem ima klica i skupljam te djelove. Nemam namjeru baš saditi krompire, ali čekala sam da se malo posuše ti djelovi s klicama pa ću ih danas staviti u zemlju. Od premalih djelova neće baš biti uroda, ali moglo bi biti cvijeća, a cvijet krompira je prekrasan!
Znam, za nekoga je vrtlarenje naporan posao, a ja ga shvaćam kao zanimljivo eksperimentiranje i pomalo se igram (neka mi ne zamjere pravi poljoprivrednici) jer kroz takvo igranje ja sve više volim i pazim svoj vrt LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:27
itekako je zanimljivo sve što ti napišeš, ali izgleda da te uhvatila
proljetna fjaka. No, nije važno, samo ti puni baterije...
Lijepi pozdrav
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2010 u 08:03
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

itekako je zanimljivo sve što ti napišeš, ali izgleda da te uhvatila
proljetna fjaka. No, nije važno, samo ti puni baterije...
Lijepi pozdrav

Ma ulovila me ova kiša što ne prestaje Confused!
Napokon su u poljoprivrednoj apoteci dobili hormon za zakorijenjivanje pa sam jutros povadila sve reznice ruža. Čekam da se malo posuše pa da ih mogu zaprašiti i natrag u zemlju.
A na ovoj kiši bujaju i planovi, možda i zato jer cijelo jutro grickam cvjetove bagrema (Wink). Čim stane kiša idem u berbu pa ću zamrznuti paketiće bagremovih cvjetova da mogu praviti mirisne palančike i kad ocvatu.
Nisam sigurna da je pravo vrijeme za uzimanje reznica od bazge, a možda mi se i posreći pa nađem neki manji grmić u pravim šumarcima tih prelijepih mirisnih i vrlo korisnih grmova svuda u okolini. Samo da je manje blata..Shocked
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.