Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tako to radi početnica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tako to radi početnica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tako to radi početnica
    Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 06:33
Još je bilo snijega kad sam procunjala po obližnjoj šumi i neke visibabe preselila u svoj vrt. Otkrila sam tamo neke prelijepe grmiće plavog cvijeća, ne znam kako se zove, ali preselila sam u vrt i nekoliko njih, bili su uz visibabe, pa da ne budu usamljeni Wink. Dobro se drže a sigurno su zadovoljniji kad nekoga usrećuju!

17. 03. Jagode su iz teglica preselile u vrt, Mont Everstice uz ogradu, ostale dvije vrste u oveću žardinjeru. Pojavili su se prvi maleni cvjetići LOL

19. 03. Danas sam se umorila, srce se uzlupalo, toliko da sam već odlučivala kako ću nekoga angažirati da okopa i oplijevi žardinjere uz prilaz do ulaznih vrata Embarrassed. Većinu vremena plijevila sam sjedeći, a završila manje od pola Confused

20. 03. Ipak neću nikoga angažirati, puno manje nego jučer, ali ipak sam još malo plijevila i sve oplijevljeno uredno okopala. Pa nitko ne juri za mnom, polako ću LOL 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 06:40
20. 03. Popodne je, oblačno. Prevrćem po dobivenom sjemenju. Raduje me Shashin slak i odluka pada. Zemlja je mekana, uskopala sam plitku brazdu uz ogradu i posijala sjeme slaka. Pokrila sam ga plitkim slojem kupovne zemlje za cvijeće, valjda će mu to prijati?
Iza toga je (ko naručena) pala slaba kišica, sad ne trebam zalijevati, a kišnica je - kišnica Thumbs%20Up
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 06:46
21. 03. Prvi dan proljeća i pravo vrijeme, sunčano, relativno toplo..
U vrtu me dočekao prvi procvjetali narcis, čini mi se da je od jučer i puno više pupoljaka na grmićima narcisa.
Među listovima tulipana rastu izbojci na kojima se naziru pupovi Smile
Ovo baš i nije mojih ruku djelo, ostavila ih je bivša vlasnica, ali ipak sam ih čistila, zalijevala, pljevila travu oko njih, a i da nisam, veselili bi me smile64
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 06:57
22. 03. Sjeme ukrasnog luka i crnog sljeza posijala sam uz rubove malih kvadratića zemlje da ukvire te mini travnjake s bokorima jaglaca. Možda će nekima izgledati zapušteno (ti su djelovi uz cestu) ali meni izgleda lijepo. Ne znam koliko će trebati luku i sljezu da niknu.

U ove uže djelove zemlje uz prilazni put do ulaznih vrata, danas sam posijala kadifice, nevene, margaritele, carsko oko.. Na jedan maleni dio posijala sam i malo mixa od 14 salata. Na slici je skoro svaka druge boje, ni jednu još nisam vidjelo uživo, a i inače nisam baš neki salatoljubac, mislim da će bolje izgledati kao dekoracija, maleni šareni tepih smile161
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 07:09
23. 03. Konačno sam oslobodila dvorište i vrt od ružnih dasaka što su ih radnici nabacali s tavana. Susjedu će dobro doći, a mene su već tjerale u očaj!
Danas sam udomila i 6 mladih voćaka s travnjaka, jedan drugi susjed bio je vrlo zahvalan, uredno ih je otkopao, a ja sad razmišljam kako bih nagovorila sina da na neko od tih mjesta posadimo ruže, no najprije treba travnjak pokositi, samo previše je mokro Confused
S tugom gledam svoje jabuke, trebalo ih je orezati, a ja ne znam kako, bojim se da nešto ne uprskam. U biljnoj apoteci nemaju ni vapna za debla, jadne moje jabuke ErmmCry
Sutra ću barem malo okopati zemlju oko njih, tek da im pokažem koliko mi je stalo..
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 07:34
Puno je posla napravljeno nebi ja rekla da je to radila amaterka nego prava vrtlarica, puna ljubavi i pažnje prema svojim biljkama.


Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 07:45
Misty, ti kao da pjesme pišeš, a ne dnevnik radova! Tako lijepo, slikovito i toplo opisuješ, da sam se sva razniježila. Pogotovo s tvojim jabukama!
Moje već godinama nitko nije orezivao, pa sam ti ja na jednom forumu našla kak se to radi. Kak nemam printer, ja am si fino tu sliku ostavila na ekranu, i trčala gore-dolje, od ekrana do jabuka i po toj šemi rezala. Neki vrli "poljoprivrednici" su mi rekli da niš ne valja, a drugi da sam ih orezala kao stručnjak. Ja izabrala vjerovati ovim drugima, naravno.
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 08:44
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Misty, ti kao da pjesme pišeš, a ne dnevnik radova! Tako lijepo, slikovito i toplo opisuješ, da sam se sva razniježila. Pogotovo s tvojim jabukama!
Moje već godinama nitko nije orezivao, pa sam ti ja na jednom forumu našla kak se to radi. Kak nemam printer, ja am si fino tu sliku ostavila na ekranu, i trčala gore-dolje, od ekrana do jabuka i po toj šemi rezala. Neki vrli "poljoprivrednici" su mi rekli da niš ne valja, a drugi da sam ih orezala kao stručnjak. Ja izabrala vjerovati ovim drugima, naravno.


Ovo mi zvuči tako poznato bigmamma LOL
Prošle jeseni sam sa svojih jabuka jela najslasnije voće koje sam u životu probala, plodovi su bili krupni, sočni mmmmm, a nitko ih nije ni pogledao godinu dana. Imam i nekoliko krušaka, nisu nešto, pogotovo jedna koja ima krupne plodove, ali ih je bilo svega nekoliko i bile su strašno zrnaste. Mislim da ću ove godine malo vježbati na kruškama, neče biti štete ako pogriješim Wink
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 08:45
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

Puno je posla napravljeno nebi ja rekla da je to radila amaterka nego prava vrtlarica, puna ljubavi i pažnje prema svojim biljkama.




Ma napravila bih ja puno više bromi, ali tijelo kaže..ne može Confused
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 16:49
Tvoj talent za stilsko pisanje i slikovito izražavanje primijetila sam već na drugim temama kao i potrebu za lijepim okruženjem i uljepšavanjem tema, što me vrlo veseli jer sam i sama takva. Volim sve oko sebe "scifrati".
Takav ti je i dnevnik, maštovit, originalan i temeljit.
Vrlo rado ću ga čitati i uživati u svakoj tvojoj napisanoj račenici.
lijepi pozdrav
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2010 u 16:59
Doista si mnogo posla napravila.svaka čast
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 06:34
Ma pišem samo o onome što sam napravila, a toliko toga još nisam Disapprove
Svaki dan iznova zaključujem kako sam prestara za kopanje a toliko je toga već zaraslo u korov i travu koju niti ne znam kako bih iskorijenila. Pomišljala sam kako bih možda trebala angažirati nekoga za to kopanje, samo me malo omela ova recesija Confused
Danas sam sebe uvjerila kako ta trava i nije tako loša, zelena je, pasat će joj neki  ukrasni i rascjetani grm, jedino ga još trebam uzgojiti smile210
Ne znam hoće li mi ova lagana kišica dopustiti da išta uradim u vrtu danas, zato idem pronaći kutiju za sjeme koje još nisam upotrijebila i procunjati malo po oglasima da vidim treba li nekome nešto od mog viška Smile

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 19:27
Današnji je dan bio pun uzbuđenja! Stigla mi je bromi, doteglila cijelu kutiju mladih biljčica i dvije velike kese s magnolijama i jasminom.
Malo sam je udavila pričama i pitanjima, uredno je izvršila smotru vrta, a čim je otišla , bacila sam se na kopanje!
Jasmin je dobio mjesto uz ogradu, grančice sam privezala usmjeravajući ga kako će puzati, a i najveća magnolija je dobila potporanj, možda će joj trebati dok ne učvrsti korijenje
Dio biljčica, kojima nisam zapamtila ime Embarrassed već su u zemlji, ostatak će naći svoje mjesto ujutro.
Baš je dobar osjećaj ovaj umor pomiješan sa zadovoljstvom, hvala ti bromi smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2010 u 20:02
Čitajući tvoj dnevnik baš sam se pitala gdje ti ono živiš kad već siješ u zemlju..... pa si mislim, ako me sječanje dobro služi ti si negdje lijepoj našoj Slavoniji, a vidjevši da ti Bromi bila u posjeti potvrdila si mi da mi krečana ipak ne radi punom parom LOL.
A posla si več puno napravila i bravo za tebe.
Što se voćaka i orezivanja tiče, ja nisam stručnjak, naše kruške "stručno" poreže svake godine moj svekar, a od krušaka ni K..... jedne godine sam ja zamolila moga brata da dođe porezati, a kada je svekrva vidjela kako je porezao rekla je da se skoro rasplakala...... i jedino onda smo imali nešto krušaka, zato ako imaš nekoga tko stvarno zna, zamoli da ti pokaže, prve godine bar poreže, jer ako godinama nisu voćke održavane, možda im treba drastičniji rez, da se obnove, pomlade...
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 07:05
Možda sam bila malo nestrpljiva s tim sijanjem, ali mislim da će sjeme samo izabrati dan za nicanje. Do tada bit će mu dobro u već toploj zemlji.
Ne mogu se dovoljno načuditi ovoj zemlji, prije par dana oplijevila sam komadić zemlje, a dva dana nakon toga tu su, ne samo niknule, nego već procvale ljubice!
U šali znam reći svojima u Dalmaciji kako bi iz ove zemlje izraslo brdo kad bih u nju posadila kamen! Smile
Idem sad posaditi i ostale biljčice koje mi je donijela bromi i pogledati treba li što prelijepom novom stanovniku mog vrta, magnoliji koju mi je bromi tako velikodušno poklonila. Stabalce joj je već oko 1,5 m visoko, propupalo, jedino se pitam hoće li najprije cvasti ili listati? Ali što god da izabere oborilo me s nogu, a oborit će i moje susjede kad procvjeta!
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 11:34
Nakopala sam se danas, a strašno je vruće smile46 Morala sam, toliko je novih biljčica čekalo svoje mjesto u vrtu! K tome stigao je paketić od Natalije i jedan maleni lovor s korijenčićima hitno je trebao u zemlju. Dobio je mjesto kraj loze, na suncu, sigurno će lozi malo šaputati o prelijepoj Dalmaciji.
Malo ću predahnuti dok odlučim hoću li sjeme bijele i ljubičaste glicinije posijati jedno pored drugogsmile180
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2010 u 09:58
Kiša lagano sipi, k'o naručena, moji vrtni prijatelji, svi, vole kišnicu. U inspekciji vrta otkrivam da je neko sjemenje počelo nicati, mislim da su kadifice i neveni Smile
Nadam se da će i dalje biti toplo, barem dok malo ne očvrsnu.
A ponos mog vrta, magnolija, izgleda da uživa u novom domu, očito veselo pupa!





 
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 10:59
03. 04.
Danas sam s ponosom pokazivala svoj vrt prijateljima koji su mi došli iz Slovenije.
Pristojno su ga hvalili, a onda je uslijedio šok kad mi je prijatelj rekao: A sada bi mogli uraditi i nešto korisno! smile157
Uzeo je vrtne škare, ali se i sažalio nad mojim razočaranim pogledom i dopustio mi da mu asistiram. Za sat i pol nestalo je 3/4 moje odrine. Za to vrijeme znojila sam se od muke, činilo mi se da se moja loza nikada neće oporaviti od tog barbarstva, ali sam ipak šutke pridržavala skale i skupljala odrezane grane. Neke su tako velike i debele da će sigurno poslužiti za izradu mojih božićnih aranžmana.
Za ručkom su me tješili da će tako moja odrina brže i ljepše napredovati, imati više plodova.. A ručali smo u vrtu, za stolom baš pod odrinom koje skoro i nema više. Ne preostaje mi drugo nego vjerovati mu i nadati se..Ermm

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 11:10
Krasni i korisni gosti, bravo za tvoje slovenske prijatelje. Takve bi svatko poželjeo. I vjeruj prijatelju na riječ. Ubrzo ćeš se i sama uvjeriti da je imao pravo.
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2010 u 15:08
a da staviš malo više slika da se bolje vidi vrt.
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.