Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Calocephalus Brownii "silver"
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Calocephalus Brownii "silver"

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Calocephalus Brownii "silver"
    Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 00:51
Buduci da smo uspjesno identificirali biljku mogli bi i otvoriti temu o njoj.
Da vidimo ima li tko iskustva.
 
Calocephalus brownii ’Silver’
Retko vidjena biljka koja svojim izgledom privlaci paznju posmatraca. Njene tanane srebrne grancice i uski listici kao da su prekriveni injem. Ovaj izgled upotpunjavaju i sitni beli cvetici. Odlicna je u kombinaciji sa sezonskim cvetnicama. Tako da vasim zardinjerama, bastama ili cvetnim gredicama daje jos atraktivniji i neobicniji izgled. Kao i svaka sezonska biljka trazi redovno zalivanje i prihranjivanje.
 
Podnosi temperature do 10 stupnjeva,a tokom zime mora da se unosi.
 
Evo nekoliko slika;
 
 
 
 


Ažurirao administrator - 22 Prosinac 2007 u 14:37
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 15:35
Jako zgodna biljčica, jednom sam je i imala, ali na žalost nisam uspjela sačuvati.smile48
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2007 u 19:09
Tibore,sad mi samo reci di je u Osijeku ima za kupiti. Prijateljica je bila samnom na izložbi i ona je rekla da je stavim na identifikaciju jer se njoj strašno dopada.Kako je ona iz Vukovara tamo vjerojatno nema no ti valjda znaš di ima u Os da joj javimWink
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 17:35
Shasha,potrubiti cu se da veceras stavim sliku.
I to sarenihWink    plavi,crveni,zeleni,zuti smile126
 
 
U baumaxu-vanjski dio


Ažurirao tibor - 01 Listopad 2007 u 17:35
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 06:23
Prelijepa je, nikad je do sada nisam vidjela u prodaji.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 08:08
Jučer bila u baumaxu ima raznih boja, ove žute, crvene i zelene izgledaju kao da su svježe obojane.
 
Tiborove slike uopće ne vidim, nešto ne štima.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 08:14
Nego Tibore kad smo već kod neobićnih biljčica još od lanjske godine gledam pernetyu, prekrasna je, a na etiketi je pisalo "opširno" kao i inače "može biti vani i unutra"smile96Pa ako netko zna malo više jer ja sam smile190Sad ih opet ima jako puno u baumaxu
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 11:07
E sa ovakvim grmičima se može raditi u cvijetnjacima svašta....
Razne slike....ornamente...smile186dugi spektar boja....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 11:31
Jao super, smile78baš to,
ima ih u baumaxu u vanjskom dijelu. Ako znaš nešto malo više o pernetyi bila bi ti zahvalna. Mislim da bi kod nas vjerojatno zimi trebala biti unutra.
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 21:13
Baš sam je i ja gledala neki dan u Konzumu, ali nisam bila sigurna dali može biti vani! Wink
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 22:47
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Jučer bila u baumaxu ima raznih boja, ove žute, crvene i zelene izgledaju kao da su svježe obojane.
 
Tiborove slike uopće ne vidim, nešto ne štima.
 
pa one i jesu svježe obojane,kako se date prevariti.Meni kupci dolaze i pitaju kako to da ja nemam plavu kalunu (calluna vulgaris)
tkošto
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 22:57
Da,Salel,slažem se sa tobom,čudno bi bilo da su stvarno takve(malo je preočito obojano) isto ko i oni mali borići i čemprese što ih sad bojaju
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2009 u 09:07
Mene je oduševio. Ne traži puno pažnje, a svima uvijek najprije padne pogled na njega (zato ga i nedostaje ...).
 
Nadam se da će preživjeti zimu, a onda će naći mjesto u svakoj vazi na balkonu.
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Cvita View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 261
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2009 u 22:24
Meni je prezimoio vani na natkrivenom stepeništu, a ovo proliće sam ga posadila u vrt, pa šta bude.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 09:22
U Kutini ga imaju u Jurifloru, ako nekome pomaže.
Ja ga planiram kupiti, trajnica je, ali sam planirala da ostane vani. Idem još malo tražiti da vidim može li prezimiti vani.
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 09:33
ja sam ga imala prošle godine i nije mi prezimio vani, jako sam tužna zbog toga.inače sam iz sarajeva u kom je klima kao u kutini pa ti preporučujem da ga ne ostavljaš vani preko zime smrznut će se. jedino da se nadaš da će zima biti blaga, ali zašto rizikovati sa ovako lijepom biljkom.
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2009 u 09:38
Sa svi pišu da prezimljava vani na temperaturama do 10°, već pri 15 zaustavlja vegetaciju, baš šteta! Nisam ga još kupila, mislim da ni neću. Šmrc!
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 12:01
napisat ću i ja svoje iskustvo, kako sam nedavno otvorila cvjećarnicu, bio je nezaobilazan u asortimanu kojim sam popunila svoju ponudu. ne znam zašto, ali ja sam bila ubijeđena da je on nešto tipa erika, pa ga redovno iznosim vanka (izjutra bude i oko 2-3 stupnja), a on raste i raste i super izgleda. ja baš razmišljala šta ću s njim kad otopli, hoće li mi "umrijeti"....i sad sam sretna čitajući vaše postove i već ga zamišljam u žardinjerama s ljetnicama
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2010 u 12:25
Moj je vani (ja sam na moru). Ona dva-tri dana kad je temperatura bila ispod nule nisu mu naškodili.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2010 u 05:10
Moji su spremljeni u hladnu prostoriju. Nisam baš zadovoljna njihovm izgledom, ali se toplo nadam da miruju, da su stali sa vegetacijom, ali da će na proljeće živnuti. Pogriješila sam što nisam dio pokušala ostaviti vani da mogu usporediti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.