Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 28>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:45
OK hvala ti sada znam da je najvažnije da se ne zaljeva previše, a kako imaju zbilja malo zemlje sigurno će im biti bolje u malo većim posudama, ili možda stavim sve zajedno u jednu veću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:46
Triša,i ja bi ih presadila.O njima znam samo iz svog iskustva a po tome bi ih i zalila.Pa zemlja je beton.Ok,ne vole previše vode,pa nisu one lopoč,no moje ljepše rastu kad ih normalno zaljevam.Znači kad je zemlja suha zalijem ih.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:47
Nemoj ih sve zajdeno saditi.U proljeće,kad ih van izneseš one će brzo narasti.Biti će svaka za sebe krasan grm.
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:51
Triša ja mislim da ti je to puno da staviš u jednu saksiju jer znaš kako one brzo rastu i šire se al ti probajsmile95
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:53
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Clap Triša, udomila si kalanhoe....ja sam danas kupila jednu narančastu....10 kn...
 
....baš sam sinoć čitala o njima.....one su biljke kratkog dana....znači cvjetaju u rano proljeće-kasna zima.....vrtlari im "priušte"  umjetni kratki dan pa cvjetaju u svako doba godine i tako dolaze u butige..... da bi sada procvjetala, nakon dugog perioda kratkog dana mora biti u određenoj kondiciji, zdrava, počinje prihrana itd.....pa mislim da nisi puno falila što si ih zalila....vrijeme cvjetanja upravo im dolazi.....
....moje dvije stare su tako jadne, izgubile lišće, napale ih bijele uši i nema teorije da će cvjetati..... eto to su moja sinoćnja saznanja....
 
 
 
Manči,imam je i ja već par godina i kao što kažeš već je stara,lišće opalo i nikakva.Ja sam svoju drastično odrezala,nekih 3cm od zemlje i u istu posudicu zabola sa ošišanih grana samo vrhove ,nekih desetak cm duge grane.Sve su se primile.I evo je kako sada izgleda.Sprema se da cvjetak.
 
 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:58

Dakle moje je iskustvo da one veoma brzo rastu.Ja svoju zaljevam kao i ostalo cvijeće i ništa se ne buni.Čak šta više obradovala me je.Triša,i ja mislim da ih već sada možeš presaditi i njegovati kao i ostalo cvijeće,samo ih nemoj stavljati sve u jednu posudu.Veoma brzo rastu.

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:21
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

To je sigurno kalanhoa,Natalija,samo sam ja mislila da je neka drga vrsta sa crvenim listovima.
Isti je cvijet i list ko kod mojih pa te onda neću gnjaviti za reznice.Možda su cvjetne stapke duže zbog mjesta na kojem je(zato su i listovi crveni).

Ja sjemenke nikada nisam tražila kod nje jer se jako lako zakorjeni samom grančicom a i brzo raste.Vjerojatno sjeme ima samo ne znam koliko  vremena treba da od sjemenke naraste ,i cvate,biljka.Namjeravam to isprobati sa zelenom kalanhoom jer stalno cvate pa nikako da grane potjera.

 

 

Shasha je dobro rekla, jednostavno otkini grančicu i zasadi, za par mjeseci ćeš imati jako, jako veliki cvijet (bar je kod mene slučaj)!!![IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley17.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Tongue" />



..moja Kalanchoa je uspjela(nekako ) prezivjeti zimu..sad bi htjela vas pitati-kad se vec spominje ovdje-kad mogu otkinuti grancicu i zasaditi je..inace ovih dana sam vidjala jako lijepe u prodaji-zute,crvene,narandzaste..i nisu ni kostale puno(2 eur) ali eto nesto ih ne kupi..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:29
Džomba,ja to na proljeće napravim. Kad ju iznesem van onda je uređujem a višak grančica piknem u "susjednu"teglu,di mjesta nađem.Jako brzo i lako se prime.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Džomba,ja to na proljeće napravim. Kad ju iznesem van onda je uređujem a višak grančica piknem u "susjednu"teglu,di mjesta nađem.Jako brzo i lako se prime.



Ok,Hvala ti najljepsa !!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 09:03
Puno hvala svima na savjetu, Dakle presaditi ću svaku za sebe, a ne skupa i to ću učiniti još danas, zaliti ću ih i pustiti još malo u kući, jer je vani dosta hladno.
Nadam se da će mi se sve oporaviti i usrećiti me tko zna kakvim bojamasmile64
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 14:55
...moje stare -  žutu olinjalu, pojedenu od nekih buba i madagaskarsku kojoj je požutilo lišće u kući...a kod mene nije više od 18 - 19 C...njih sam stavila na kišu....1 dan...temp 12 C....sad izgledaju puno bolje....očistila sam ih od nametnika i suhog lišća i još bi mogla malo skratit....
 
....tako me ljute...navodno jednostavne, a ja nikako na kraj s njima....Angry
 
 
...jasmina...tvoje iskustvo me tješi, a biljka ti je divna i još cvjeta....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 14:57
Pročitala sam u Moj cvijet da one izrazito vole biti same u svojoj vazi....ne vole društvo....LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:04
E zato sam ja poslušala i sama imam 12 malih kalanhoa, koje ću maziti i paziti (momentalno su malo na zraku zaklonjene od sunca), a onda ću ih unijeti u kuću, ustvari u hodnih pretrpan cvijećem, a stalno zahtjevam od mm da radi neke nove police, te za ovo,te za ono - lud je od mene.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:13
Triša, moje ovozimsko  iskustvo mi govori da ne vole grijani stan iako kod mene nije pretoplo.....čak ih mislim držat vanka, osjetljive su na  O i minuse  C, ali niske temp podnose....jedino mi je problem kiša.....kod nas pada već 7-8 dana i to nije dobro ni za jednu biljku, a kamoli nju....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:15
Eh, ja pitam Trišu na kavici o kalanhoama!Confused
Sad vidim cijela tema.
Moram ju proučiti detaljno. Jer ja s njima ima slijedeće iskustvo:
kupim, presadim (svaku u svoj važić), stavim na prozor, ne zalijevam često i  cvatu divno.
Ali... kad ocvatu onda su samo zelene i u kući prežive i do slijedeće godine, ali zelene, bujne, krasne... ne cvjetaju mi nikad drugi put.
Pa sam ih jesenas strpala van u zemlju i preživjele (malo je zaštićeno) ali, hoće li cvjetati pitanje je sad?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 15:26
....možda hoće....prirodno sad im je vrijeme jer su biljke kratkog dana....ali shashi cvjetaju i ljeti.....pa mi ništa nije jasno :   zašto kažu da cvjetaju nakon dužeg perioda kratkog dana???
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:09
Sad sam ustvari u dilemi dali da ih ostavim vani, a što ako bude u minusu, ne znam dali vole da ih selim.
Mogla bih ih staviti na prozor spavaće sobe, ali što će mi tu biljke, koje ne vidim - to mi je glupo.
U kući pak u hodniku su mi na oku, što obožavam, ali je temperatura 20 st., a i dolazi cjelodnevno sunce, pa je danas u hodniku vruće.
Nema mi druge morat će biti tu u hodniku, iako je i tu velika gužva, ali mislim da će im mjesto odgovarati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:15
moje su velike skoro pola metra.Sad preko zim sam ih stavio na prozor a ispod je radijator pa su narasle velike.Drugog mjesta nemam sad u zimi za njih.Nekoliko sam stavio na ormaric malo dalje od prozora i ne cvati bas im nekako ne pase mjesto
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:21
WoW,koliko su se izduzile u potrazi za suncem...isti slucaj i sa mojih par biljaka...!!

Trisa,vjerujem da ce im biti odlicno u hodniku,jer i one vole drustvo ostalih cvijetova..a nebih ti savjetovala da ih ostavis napolju..u Francuskoj i Spaniji je veliko nevrijeme koje ce se vjerovatno ovih dana premjestiti i kod nas pa i kod vas u Hrvatsku..!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 17:35
Ovako sam ih danas smjestila nakon što je svaka dobila novu posudicu promjera 10 cm s novom mješavinom zemlje,  Ostavila sam ih malo na balkonu nakon što sam ih lagano zalila i sada sam ih premjestila u hodnik, jer jednostavno nemam drugo mjesto, pa će tu biti na promatranju, Kad dovoljno zagrije i ne bude opasnosti od smrzavanja idu van i tek ću onda nešto od njih očekivati.

Hvala svima što ste svojim iskustvima pomogli mojim novim ljubimicamasmile79

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.