Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 19:53
Biti će nova mala kalanhoa
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 00:12
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

pomoć trebam ljudi... kupila kalanhoju nedavno i sad joj se pupovi suše u čemu je problem!!
 
to se i meni desilo, listovi su bili lijepi zeleni, ali pupovi su se samo objesili,pa sam ih odrezala.
evo nije prošlo ni dva mjeseca i ponovo tjera pupove.
začin mora teći
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:08
Pozdrav svim cvijetnim forumašima. Kako sam tek na početku prikupljanja cvijetnih ljubimaca zahvaljujem vam na dosadašnjim savjetima koje sam pročitala. Jedna od biljčica koju imam je i krhka malena crvena Kalanchoea koja je počela tek cvasti, te kad sam je dobila odmah sam se zaljubila u nju. Trebala bih od vas savjet: da li bih mogla imati jednu takvu biljčicu i u uredu da mi krati sate i da malo osvježi tmurnu uredsku atmosferu? hvala
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:14
tinka dobro došla među ljubitelje prirode, cvijeća naročito. Kalanhoa će ti biti idealna za ured, pa će ti naravno uveseljavati dane, koje moraš provoditi tamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
tinka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:19

tražila sam koju bih stavila pa mi se ovo učinilo kao najbolji izbor zbog svojih cvjetića i zelenila

hvala
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 11:22
Čitam ovu temu i razmišljam si zašto sam ja uvijek mislila da su kalanchoe teške za održavatiShocked
Često je viđam po cvjećarnama i skroz mi je simpa, ali morma priznati da nikad nisam posegnula da je kupim iako prilično jeftine. Hm....Ermm
 
Moram priznati da ste me sad razuvjerili i da ću prvom prilikom u nabavku. Mislim da će se super slagati s afričkim ljubičicama na prozoruEmbarrassed
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 09:40
Ovu sam jučer kupila i ostala u čudu

 cvijet izbliza

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 20:42
teak, bez teksta sam
ovakvu ljepoticu sam jedino vidjela na netu
uopće ne bih rekla da je riječ o kalanchoi
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2008 u 23:00
teak, smile93
knjiga veli da je to hibrid ''tessa''

Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 09:00
Stvarno je prekrasna!
 
Ima je jedna moja kolegica već godinama i kaže da je zahvalna biljčica.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2008 u 09:14
Originalno poslano od člana Arwen Arwen napisao:

teak, smile93
knjiga veli da je to hibrid ''tessa''


Ma bio to hibrid ili ne , ja ju naprosto obožavam
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 15:43
Kakvo mjesto voli kalanchoe kad je vani? Sunce, sjenu, polusjenu?
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 02:53
voli sunčeko i da se lagano krcka na suncu...Wink
barem moja roza stalno se pecka na suncu i ne buni se...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 09:45
Ok, hvala.  Smile   Ode i moja zuta na suncanje. Vec dugo ne cvjeta ali inace mi izgleda u redu. Mozda joj boravak na suncu pomogne da se ponovo rascvjeta. 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:34

Vec duze vrijeme je posmatram..ali tek jucer sam je kupila!!Poslije cu ubaciti i sliku..ali ono sto sam htjela pitati jest: S obzirom da prosle godine(u Italiji) zima i nije bila bas zima,mogu li je ostaviti vani,na prozoru ili mi ipak savjetujete da je unesem u kucu(gdje temperatura bude 19-21 stepeni)..Hvala Vam!!

Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 15:51
Ja ju zimi imam nutra, selim ju tek na proljeće van.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 18:42

Nedavno sam kupila neku vrstu sa cvjetom  - zvončićem.......Kalanchoe dream bell.....slično kao u TeaK....da li su takve što osjetljivije ?

Koliko vole vode?

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 12:20
Proljetos se počastila sa tri naranđaste kalanhoiice. Cijelo ljeto su vani sa drugim biljčicama u kopanji. Ništa - niti cvjetića!Cry
Nisu narasle ni milimetar. Lišće mi se čini pregusto nakrcano jedno na drugo i prekrasno je zeleno! Da li da ga malo prorjedim. Kak da ju natjeram da ponovno cvate?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 12:24
Šefi,u slikama mog dvorišta su i slike mojih kalanhoa pa poviri.Ne vjerujem da su ti listovi gušći nego moji pa tako sumnjam da je to problem.Zakaj ne cvatu,poima nemam.Moje cvatu od kasne zime do rane zime.Vani su čim prestanu jači mrazovi i ništa im posebno ne dajem.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 15:15
Slikala bum danas pa postavim fotke! 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.