Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 28>
Korisnik
Poruka
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 09:59
Triša, savjetujem ti za ubuduce kad dobijes kalanhou koja ti se svida da ju pelcujes cim prije ali nikako dok cvijeta.
Za ovu  kojoj je ostao samo korijen, postoji mogucnost da krene ako se samo smrzlo lišće,moguce je da je korijen jos u dobrom stanju, nemoj previse zaljevat, jednom tjedno i to vrlo malo.
Sretno


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 09:32
Pozdrav svima!

Mene zanima koliko treba biljci kad otrgem reznice i popikam ih u zemlju da počne tjerat i rasti ?
Da li sad to raditi na dvogodišnjoj biljci i ako se se sad presađuje hoće li cvasti na proljeće?
Općenito da li vole pliće ili dublje tegle?
 Da li im paše zemlja kao za kaktuse?

Iz iskustva znam da zahtjevaju malo, baš malo vode, jer ih svaki višak uništi;počnu se sušit, trulit i ništa od njih.
Dvije su mi bile na toplom i nisu neš, a sve ostale koje su bile na hladnom zimovanju sad su pune pupova
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 10:01
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Bravo keka! Imala sam jednu predivnu kalanhou pulmilu, dobila sam je od Otok, ali na žalost smrzla je. ostavila sam korijen, pa ako bude sreće (mislim da neće), ako ne valjda ću je negdje nabaviti.
 
Ako nađem sliku stavit ću.
Otok ako nabasaš na ovu temu stavi nam slikicu.


Postoji baš tema kalanchoa pumila, tamo ima i slika
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 12:12
OTOK gdje se nalazi ta tema, molim te linksmile143
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 13:36
Mari

ovdje
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 21:31
OTOK, hvalaBig%20smile
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 16:54
Evo da se i ja javim sa svojom kalanhoom koja nažalost nije uspjela, majka mi ju je kupila prije tjedan dana, da bi nakon dva dana kako je kod mene počela trulit, gnjilit, venut...ne znam kak bi to opisala.Uglavnom, odrezala sam je do korijena, negdje 2cm iznad i nadam se da će se možda nešto dati spasiti, kak uopće smiju tak nešto prodavat, bezomraznici....
Meni je tak žao biljke, a bila je prekrasna, zapravo u punom cvatu.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 22:53
Ne zaljevati osim malo u podložak i kad je sadite pazite da donji listovi budu barem 2 cm od zemlje jer je jako osjetljiva na vodu i odma trune pogotovo zimi.Wink
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 03:10
silvestra što bi mi preporučila za one malecke crne mušice - kalanhoa mi dobro izgleda, čak i cvjeta, listovi su joj lijepi, ali napadaju je te malecke crne beštije
neki dan sam joj zaštitila zemlju u tegli (da se ne moči puno i ne ispada) i otuširala jevodom, misleći da ću ih isprati, ali one su se samo zavukle u pazušce listova i pupoljaka i sad, kao da ih je još više...
a okupuiraju mi sukulente zadnjih par godina...

djeluje li i na njih otopina vode s čarlijem, kao i na bijele mušice?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 15:28
natalija, slobodno ih pošpricaj s blagom otopinom detergenta...te mušice su puno pokretljivije od bijelih, pa je teže s njima, a svakako ih ima najviše oko vlažne zemljeSmile
Na vrh
milicica21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milicica21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 19:56
Evo i ja da se pozalim.. Dobila sam kalanhou od muza prosle godine u junu, bila je divna, puna cvjetova, a kako ja nisam znala nista o njoj, zalivala sam je cesto, mozda joj je i bilo vruce...Confused Uglavnom, cvjetovi su se osusili, ona uvenula skoro sva, ostale su nekolike grancice, koje sam presadila, i malo su kao zivnule, ali ne vidim neki napredak. znaci, zamislite 3 izdanka od 6-7 cm, sa sitnim listovima... e to je moja kalanhoa trenutno...Ima li joj spasa'
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 12:15
Uspjelo je presađivanje.TongueTongue Zasad se sve reznice lijepo drže, voda je na minimalcu.

Mislim da će opet uspjeti pomlađivanje, jer zasad sve koje smo zadnjih godina presađivali i pikirali još su žive.

Da li mogu stajati vani na suncu ili moraju u hlad??? Inače stoje na prozorskoj dasci unutra.


Našao odgovor prije. Onda idu van pa neka uživaju na suncu.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2011 u 14:18
ova boja mi je jako lijepa
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:24
I ja sam prije skoro mjesec dana za rođendan od svekra dobila crvenu kalanhou,nisam znala kako ju treba zalijevati pa sam ju zalijevala 2 puta tjedno, ali ne preobilno i prskala ju po listovima za sunčanih dana i ona meni izgleda odlično. Cvjetovi koji su bili kad sam ju dobila polako venu ali ima dosta novih pupova, inače mi stoji na istočnom prozoru. E sad, da li da ju zalijevam kao i do sada ili da smanjim, jel bi pokazala ona za mjesec dana da joj nešta smeta? Baš mi je lijepa, ne bi htjela da uvene, a ja sam malo neiskusna sa biljkama. Mogu ju i uslikati ako trebaCool
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 23:04
Natalija,isprićavam se nisam vidjela pitanje do danas,no sve mušice ,lisne uši i manje puzajuče i leteće insekte na bilju slobodno pošpricaj otopinom detrđenta i vode i to koliko god puta bude potrebno ,neče imati nikakvih štetnih posljedica za biljke.smile129
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 10:01
zdravo! mene zanima zašto moja kalanhoa više ne cvjeta!?
kupila sam je lani u proljeće s gomilom prekrasnih rozih cvjetova, ona je narasla ali cvjetnih pupova ni za lijeka!?
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 11:52
Poklon od Mire K, još ne cvjeta i ne znam koje je boje ali lijepo napreduje.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 11:54
Ova je isto poklon.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 00:40
Milice, crvena je, krasna je, to je od naše Beline došlo i do tebe!Tongue
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 07:58
Mira, hvala ti na obavijesti i na proslijeđenoj kalanhoji a isto tako hvala i Belini!smile79
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,309 sekundi.