Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 25262728>
Korisnik
Poruka
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 22:10
Kako je preslatka, njoj ni ne treba cvijet kad je tako lijepo šarena!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
airin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2014
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje airin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2014 u 10:28
pozdrav,
za rođendan sam dobila malu kalanchoe i imala je lijepi cvijet, poslije cvijet se osušio i ja sam sklonila osušeni dio, poslije toga ja cvijet nisam vidjela, ona samo lista i lista, presadila sam je u veći kalić i ona je sada lijep grm ali ja evo nisam 6 mj vidjela cvijeta. molim za pomoć!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 18:49
Kalanchoe tubiflora

...šetnja rubom balkona u potrazi za tako potrebnim suncem, s lijeva na desno, od istoka prema zapadu...











...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:02
Saro, to i ja radim. Spojim ugodno sa korisnim. Big smile
Lijepe su ti  kalanhoe a i  park ispred kuće  je skoro tako lijep kao Gajnički. No, malo mu još ipak fali . . LOL

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:13
Pinus, ne bih se štela mešati u biranje najljepšeg parka, vjerujem da je i gajnički park jednako lijep Wink...sjećaš se ovog crnog bora i tvojeg dolaska na CIF i pitanja?

...moji susjedi sigurno misle kak sam munjena kad vide kako prenosim tegle, haha
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:15
nekako sam uspjela smanjiti slikeEmbarrassed





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:21
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Pinus, ne bih se štela mešati u biranje najljepšeg parka, vjerujem da je i gajnički park jednako lijep Wink...sjećaš se ovog crnog bora i tvojeg dolaska na CIF i pitanja? ....
 O da to sam zapamtio LOL i da znaš jedva čekam neku priliku da skupa popijemo kavicu. Morati ću uskoro naći vremena za jednu dobru zagrebačku kavu Approve

 

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 19:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

[QUOTE=Retriver Sara]Pinus, ne bih se štela mešati u biranje najljepšeg parka, vjerujem da je i gajnički park jednako lijep Wink...sjećaš se ovog crnog bora i tvojeg dolaska na CIF i pitanja? ....
 O da to sam zapamtio LOL i da znaš jedva čekam neku priliku da skupa popijemo kavicu. Morati ću uskoro naći vremena za jednu dobru zagrebačku kavu Approve


...gdje ima volje, ima i načinaEmbarrassed...radujem se toj kaviciSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 14:18
Lijepe tubiflore Sara ! Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2015 u 07:13
Moje kalanhoje svake zime dobiju uši, a drugima otpadaju listovi. Kako da spasim ove kojima otpadaju listovi?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2015 u 13:00
macorka, listovi hoće otpadati od viška vode. Smile

Saro, divne tubice! Clap
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2015 u 19:07
evo i mojih



Na vrh
kristrina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2014
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kristrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 13:54
Originalno poslano od člana airin airin napisao:

pozdrav,
za rođendan sam dobila malu kalanchoe i imala je lijepi cvijet, poslije cvijet se osušio i ja sam sklonila osušeni dio, poslije toga ja cvijet nisam vidjela, ona samo lista i lista, presadila sam je u veći kalić i ona je sada lijep grm ali ja evo nisam 6 mj vidjela cvijeta. molim za pomoć!



pozdrav airin, ako te jos muci tvoja kalanchoica evo ti odgovora (donekle)
tako je i moja prva koju sam kupila, naravno nakon prvotnog prezalijevanja pocela propadati i kad sam digla ruke od nje ozivjela, prvu godinu uopce nije cvala, drugu godinu jedan jedini cvijetak, i evo trecu godinu ima po sebi more cvijetova. u medjuvremenu je tjerala listove kao luda. mozda joj tek sad odgovara mjesto i moja briga koju sam tek naucila citajuci ove forume i slicno. od te prve biljke sam uspjela odgojiti dvije nove (od nekoliko pokusanih) a od te dvije tek jedna cvijeta a druga ne. al  ta druga se jos drzi i tjera listove pa polazem nadu i u nju :-).
budi strpljiva....
Na vrh
kristrina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2014
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kristrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2015 u 14:00
evo i mene
nova sam u odgajanju kalanchoica i da vas pohvalim, mnogo sam naucila citajuci ovaj forum.
izmedju ostaloga kako spasiti kalanchoju kad pocne propadati nakon kupovine. od muza za valentinovo sam dobila bijelu pa cemo vidjeti koliko sam doista naucila.
procitala sam negdje da se ne bi smjele uzimati reznice od njih kad su u cvatu, pa evo da vam kazem da sam prosle godine tako spasila svekrvinu, odn nisam spasila maticnu biljku al sam uspjela uzgojiti novu od njezine koja je pocela propadati ubrzo nakon kupovine. kontala sam kad ionako propada nek bar nesto spasim, a svekrva se slozila.... 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 17:52

Evo i malo cvijeta

 
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 18:44
smile227 prelijepo
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 19:34
Ajme koja ljepotica!!!
Na vrh
kristrina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2014
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje kristrina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 19:51
auuuuuuu..... kako se ta zove? koliko je stara?....... ajmeeeeee..... ja zasad poznam samo ove blosfeldiane calandive....
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 20:03
ooo koja bujna cvatnja

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2015 u 20:17
Originalno poslano od člana kristrina kristrina napisao:

auuuuuuu..... kako se ta zove? koliko je stara?....... ajmeeeeee..... ja zasad poznam samo ove blosfeldiane calandive....
 
K. tubiflora ili pod sinoimom bryopyllum delageoense, iliti po naški "majčica s milijon dječice" sama se rasijava i ova je samonikla (nikla prošlo proljeće znči ima oko godinu dana) u cvjetnjaku s echeveriom, mama je isto bila u cvijetu i to prije više od mjesec dana , sama se rasijava pa je tako gotovo u svakom cvjetnjaku u blizini, mora se čupati kao korovLOL vjerujem da će i ova mamica za kojih mjesec, dva dati nove bebače.
 
Cure HVALA
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 25262728>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.