Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 15:35
Šeflera, imamo isti problem...moja je narasla ima prelijepe guste listove i ni jedan cvijet???smile209 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 09:09
Evo kak zgleda moja! Sad bum ju presadila u teglice jer bu prek zime u kući. Pa morti na proljeće dobije cvjetiće!


Sasha! Da li joj ti otklanjaš ocvale cvjetove ili pustiš da se osuše?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 13:15
Kad je mala,ko tvoja ,bila i nije imala puno cvjetova onda sam micala ocvale.Ovoj ,što je na slici,nisam ove godine ni jedan suhi maknula.Hmm..možda zato stalno cvate??! prilično nevjerojatno bi to bilo jer biljka više cvate ako se ocvali cvjetovi miču,no,ko zna.
Uglavnom,ne otklanjam suhe cvjetove.
Na vrh
Mara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2008 u 17:28
Bok,
ja sam potpuno novi član, imam pitanje u vazi moje slatke kalanhoe koju sam dobila na poklon nedavno. Izgledala je bajno, i iako je držim u svjetloj prostoriji i pazim da je ne zalijevam prečesto (1 tjedno) cvjetići su se opasno počeli sušiti - tu sam na forumu pročitala da je normalno da gubi cvjetove i da ju zapravo u ovom periodu od rujna treba držati u mraku popodne do jutra. to je stvarno tako? jer ja sam se veselila da će ona lijepo cvjetati kroz sljedećih par mjeseci, a kad ono cjetići nestaju...Cry  ili ja nešto krivo radim? smile85
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 00:19
Dobro nam došla MareHug
Ja ti mogu reći samo moje iskustvo sa njima i nadam se da će ti pomoći.
Gotovo sve biljke koje kupim obavezno presadim(u toj kupovnoj zemlji zna biti svakakvih štetočina).Moje su cijelo ljeto,sve do prvih mrazeva,vani,na terasi.Naravno da je ne možeš odmah na sunce staviti nego u hlad.Zaljevam ih svaki dan(vani su pa se prije zemlja isuši)a da su u kući preko ljeta zaljavala bi ih svakih 10-ak dana do 2 tjedna.Ne traže one baš toliko puno vode.Prihranjujem ih ko i ostalo cvijeće.Znači 1 tjedno.Kad je u punom cvatu prihranim je i 2 puta tjedno.
Zašto ti nestaju cvjetovi to ne znam.Možda su ocvali pa je to logično da se osuše.Probaj je prihraniti,ako imaš mjesta vani u hladu negdje(može i poslijepodne sunce doći samo da nije na najjačem suncu) izbaci je van.
Još ovo u svezi mraka.To nisam čula,ja ih nikada ne držim u zamračenim prostorijama.Znači da to možda je dobro no nije neophodno.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 10:06
Natalija,jel ona  ima tako crvene listove,kad su stariji,ili ti je bila  cijelo ljeto na suncu?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 10:49
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Kad je mala,ko tvoja ,bila i nije imala puno cvjetova onda sam micala ocvale.Ovoj ,što je na slici,nisam ove godine ni jedan suhi maknula.Hmm..možda zato stalno cvate??! prilično nevjerojatno bi to bilo jer biljka više cvate ako se ocvali cvjetovi miču,no,ko zna.
Uglavnom,ne otklanjam suhe cvjetove.


Kak da sad to shvatim! Ja suhe cvjetiće ocvikala u nadi da bu bila bujnija, a ona mortus!
Kak da sad dođem do toga da joj više ne trgam ocvale cvjetove da bi bila bujnija kad ona neće cvasti!?!?!?
smile42
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2008 u 11:55
ona je cijelu godinu na suncu
ova slika je slikana u proljeće

zimi bude na balkonu - na jugoistočnoj strani pa je skoro cijeli dan na suncu

samo sam je prvu godinu zimi sklonila u kuću
ovih par zadnjih godina nije bilo straha od studeni - bar ne kod nas u dalmaciji pa je prezimila vani, prekrivena bijelim flisom
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 09:00
Šefi,nisam ja mislila reći da se ne skidaju ocvali cvjetovi,samo velim da nije neophodno jer ja ih ne mičem.U mom slučaju nema veze jel ih mičem ili ne ,ona isto cvate.Zakaj tvoja neće,poima nemam.Aj je lijepo zamoli,možda pada na lijepe riječiLOL
Natalija,kad ti je bila u kući,ili kad si je kupila,jel isto tako crvene listove imala ili su zeleni bili? Pitam te jer bi te žicala pelcerić.Ja imam klasičnu zelenih listova sa crvenim cvijetom,no čini mi se da tvoja ima drugačiji cvijet.Naime,moje nikada nisu imale tako dugačke cvjetne stapke nego je cvijet odmah do lista.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 09:10
Mislim da je radi glasa! Zadužit ću Vepra da dođe pjevat po mom bregu!
VEEPPRREE! smile139
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:24
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Natalija,kad ti je bila u kući,ili kad si je kupila,jel isto tako crvene listove imala ili su zeleni bili? Pitam te jer bi te žicala pelcerić.Ja imam klasičnu zelenih listova sa crvenim cvijetom,no čini mi se da tvoja ima drugačiji cvijet.Naime,moje nikada nisu imale tako dugačke cvjetne stapke nego je cvijet odmah do lista.



samo ti žicaj Wink - dobila sam je prije par godina, nisam je kupila

a koliko sam primjetila i njoj su mladi listovi zeleni, a ovi stari(ji) "pocrvene"
i da - pusti dugu stapku na kojoj budu cvjetići

baš ću je pokušati slikati izbliza pa, ako slike ne budu mutne, ih stavim tu da vidiš

pošalji mi adresu
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:40
a možda ova moja biljka i nije kalanchoa Confused pa zato ima neke razlike u izgledu...

znalci će znati pa neka reagiraju

maloprije sam prstima skinula neke osušene cvjetiće i primjetila da na njihovom mjestu ima nešto poput sjemena...
je li moguće da kalanchoe (ili ova moja) imaju sjeme?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2008 u 11:53
evo slike

stari i novi listovi



cvijet



slikala sam i osušene cvjetiće i možebiti i sjeme



slabo se vidi, ali ovo skroz dolje lijevo su osušeni cjetići , pored njih su "sjemenke" s koji sam samo skinula suhu košuljicu i ovo desno su razdijeljena 4 dijela tog sjemena

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 23:06
To je sigurno kalanhoa,Natalija,samo sam ja mislila da je neka drga vrsta sa crvenim listovima.
Isti je cvijet i list ko kod mojih pa te onda neću gnjaviti za reznice.Možda su cvjetne stapke duže zbog mjesta na kojem je(zato su i listovi crveni).
Ja sjemenke nikada nisam tražila kod nje jer se jako lako zakorjeni samom grančicom a i brzo raste.Vjerojatno sjeme ima samo ne znam koliko  vremena treba da od sjemenke naraste ,i cvate,biljka.Namjeravam to isprobati sa zelenom kalanhoom jer stalno cvate pa nikako da grane potjera.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 11:05
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

To je sigurno kalanhoa,Natalija,samo sam ja mislila da je neka drga vrsta sa crvenim listovima.
Isti je cvijet i list ko kod mojih pa te onda neću gnjaviti za reznice.Možda su cvjetne stapke duže zbog mjesta na kojem je(zato su i listovi crveni).
Ja sjemenke nikada nisam tražila kod nje jer se jako lako zakorjeni samom grančicom a i brzo raste.Vjerojatno sjeme ima samo ne znam koliko  vremena treba da od sjemenke naraste ,i cvate,biljka.Namjeravam to isprobati sa zelenom kalanhoom jer stalno cvate pa nikako da grane potjera.
 
 
Shasha je dobro rekla, jednostavno otkini grančicu i zasadi, za par mjeseci ćeš imati jako, jako veliki cvijet (bar je kod mene slučaj)!!!Tongue
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 14:43

shasha, da li tvoja kalanh... cvjeta i slijedeće god nakon kupovine....i da li su to one najčešće što su u prodaji sa cvjetom crvenim, žutim, narančasto-breskva...?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:21
Da Manči.Samo što ja imam samo crvene,nemam narančaste ni žute.Ali cvatu svake godine.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 17:25
Pokušavam spasiti 12 malih kalanhoa, koje su izbacili iz jednog restorana u smeće - skoro, ali sam ja bila brža, ustvari moja kćerka je rakla da će ih njena mama uzeti.
Svih 12 je u onim najmanjim plastičnim vazicama  promjera 5 i visine 5 cm.
Dobro sam ih pošpricala, jer su bile totalno suhe. Dobro pročitala sam da to nisam smjela. Sada ih već desetak dana nisam zalila, zemlja je prilično suha, već se odvaja od posudica.
Očistila sam sve suho i gnjilo lišće i sada ne izgledaju loše, ali me zanima dali ih mogu odmah presaditi u ipak nešto veće posudile.
Molim savjet, a za sada izgledaju ovako:


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 19:48
Clap Triša, udomila si kalanhoe....ja sam danas kupila jednu narančastu....10 kn...
 
....baš sam sinoć čitala o njima.....one su biljke kratkog dana....znači cvjetaju u rano proljeće-kasna zima.....vrtlari im "priušte"  umjetni kratki dan pa cvjetaju u svako doba godine i tako dolaze u butige..... da bi sada procvjetala, nakon dugog perioda kratkog dana mora biti u određenoj kondiciji, zdrava, počinje prihrana itd.....pa mislim da nisi puno falila što si ih zalila....vrijeme cvjetanja upravo im dolazi.....
....moje dvije stare su tako jadne, izgubile lišće, napale ih bijele uši i nema teorije da će cvjetati..... eto to su moja sinoćnja saznanja....
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2009 u 21:20
Triša možeš da ih slobodno presadiš al kad ih presadiš nemoj ih zaljevati ako u toj novoj zemlji ima imalo vlage
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,672 sekundi.