Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:27
Od prošle godine promatram svoje da skužim šta im to radim,gdje ih držim zimi i ljeti,pa da nađemo razloga zašto moje cvatu cijelo ljeto.Stvarno ne znam.Znam da nije razlog u veličini  i starosti biljke jer mi jedna,jesenas zapiknuta grančica,sad tjera pupoljke.
Manči,ovo-duži period kraćeg dana-ja ne znam šta znači,šta su time htjeli reći.
Evo šta im ja radim(ispast će na kraju da im ništ ne radim).Proljeće-čim zatopli ja ih stavim van,naravno u hlad gdje sunce tek popodne dođe da im listove ne sprži.Kako često selim lončanice(iz estetskih razlogaLOL)moje kalanhoe usred ljeta završe na cjelodnevnom suncu(manje im smeta,u stvari ne smeta im,nego drugom cvijeću).Zaljevam ih jednom dnevno.Prihranjujem ko i svo drugo cvijeće, jednom tjedno.
Do prvih mrazeva su vani onda ih selim u kuću.Skužila sam da ne vole moju blizinu(ili toplu prostoriju)pa ih držim u garaži ili u sobama gdje se ne grije ali i gdje se neće smznuti.Zimi ih zaljevam svakih 2 tjedna(otprilike) i to malo.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:49
...čitala po velepametnim knjigama....pa kažu da zametanje    cvijeta  je  potaknuto sa zimskim periodom tj.  periodom  kratkog dana....   zimski dani   kada je malo svjetlosti.....
vrtlari,  profesionalni ,   rade takva umjetna zatamnjenja  pa zato u prodaji imamo uvijek rascvjetane kalanhoe   cijele godine...
 
...ali....ovo pada u vodu jer kod tebe i još nekih forumaša cvjetaju i ljeti .....kada je dan dug  i ima puno svjetla....  što hoće reč da nije sve točno  što  piše  u  knjigama...Smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 21:56
Moje stvarno cvatu od proljeća do kasne jeseni.Možda zato jer su vani stalno.Htjela bi da vam mogu reći šta da radite no ne znam.Izbacite ih napolje(ko ja)i nek preživljavaju.Možda neće prvu godinu cvasti,ne znam,možda im treba vremena da se prilagode.Ja bi to usporedila sa onim lukovicama što ih se"tjera "na cvatnju za novu godinu.Te lukovice isto ne cvatu sljedeće godine a onda kad krenu,cvatu svake godine(govorim o lukovicama koje su forsirane i onda posađene u vrt,gdje ostaju)
Ne vidim drugog razloga
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:31
...ma naravno...igrat ćemo se i eksperimentirat....i moje će vanka, ubuduće, pa neka se bore...Thumbs%20Up 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 22:55
Moja je uvijek vani u zemlji, evo je sad će procvjetati



život je more
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 00:07
I ja svoju držim vani al mi samo jednom u rano proljeće procvijeta i kasni nikako ne cvijeta neznam što
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 12:07
Joj cure kada vidim kako su vaše biljke lijepe i cvati dođe mi smile42
Ja sam svoju dobila prošlo proljeće od Shashe...i super je napredovala, bila je jako lijepa i bujna. Cijelo ljeto sam je držala na terasi i stvarno je bila prelijepa ali........još nikada nije procvjetala!!!!smile43
U jesen sam je donijela u ured, stoji na prozoru iznad radijatora i svaki dan je gledam da se slučajno neće odlučiti i iznenaditi me...ali ništa!!!
Čak mi se čini, u stvari je sigurno tako...prorijedila se i otišla u visinu, tako da više nije ni prelijepa...
Eh onda sam joj jednostavno otkinula grančicu i zapiknula u drugu teglu i sada čekam da vidim da li ću s novom biljkom imati više sreće...
 
Ali da zaključim, da nisam vidjela od kuda mi je Shasha otrgnula cvijet, ja joj ne bih vjerovala da je to ista biljka!!!smile40
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 13:33
Proljeće mislim da je problem da joj jeprevruće iznad radijatora, a i traži puno svjetlosti. Probaj je odmaknuti od radijatora.
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 15:44
Lantana predivna je i moje će van samo da se malo oporave, a jučer je došla još jedna iznemogla, pa sam sada i nju presadila i ukupno ih je 13  (moj sretan broj).
Držim ih unutra na dobro osvjetljenom mjestu, i nadam se..........
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 15:59
imam i ja kalanchoe i to tri žuta, crvena i roza spremam se ovih dana presaditi u veći pitar (lonac) kad je bila ona veća zima bile su iza stakla u sobi
južna strana, čim je popustila hladnoća ja s njima vani na prozor.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 20:41
Pozdrav svima!
Evo i moje iskustvo. Počele su  cvjetati u aprilu, a prestale u oktobru, kad sam im odsjekla cvjetne drške. Trenutno su u prohladnoj sobi, na prozoru. Nadam se pupoljcima i cvjetovima i ovog proljeća.
Na poslu mi stoje u hladnom, negrijanom hodniku, pored prozora, i već imaju pupoljke.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 21:05
Znaci uskoro ce biti i novih cvijetova!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 09:42
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Proljeće mislim da je problem da joj jeprevruće iznad radijatora, a i traži puno svjetlosti. Probaj je odmaknuti od radijatora.
 
Pretpostavljam da imaš pravo...ali zašto nije niti ljetos cvjetala kada je bila vani na terasi???
 
Baš je neka lijenčuga...sada već razmišljam da je uskoro svu skratim i posadim nove...samo da vidim kako će ovaj reagirati kojeg sam već zasadila...
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 10:47
neznam da li mogu biti izložene direktnom suncu s obzirom da imaju mesnate listove bojim se da ne budu sprženi
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 12:15
Vanja, mogu biti na suncu bez problema.
Da bi cvjetali, treba im hladan period zimi. Neka soba koja se ne grije.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 12:20
Semira   smile58
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 15:51
...Clap  Semira.....baš o tome zadnjih dana govorimo  pa  mi je drago da i ti imaš takvo iskustvo ....moje su klonule jer su bile u kući...
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 17:08
Moje su kalanhoe vani cijelu godinu, sad su upravo pune pupova i brzo će procvjeteti. Ljeti isto cvjetaju, ali ne tako bujno.
I ljeti i zimi su mi na istom mjestu, znači i na kiši i na jarkom suncu, mislim da se prilagode takvim uvjetima i s njima nema problema.
Dobro je uzgojiti mlade biljčice (lako se primaju) jer stare nakon nekoliko godina više ne budu tako lijepe i bujne.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 17:45
Ma da. Skroz jednostavna i nezahtjevna biljka. A lijepa.
Ja sam jutros ponovo gledala ove što imamo na poslu. Pune pupoljaka i cvjetova koji se otvaraju. Crvene, roze, narandžaste, a bila je negdje i žuta, ali se izgleda zagubila, ili još nije počela sa otvaranjem cvjetova. Uglavnom, nisam vidjela da se nešto žuti. Prekrasne su. Mada su neke stare i preko pet-šest godina.
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2009 u 18:47
ovo je bio pelcer prije pocetka zima,ima ih vise
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.