Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija biljaka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija biljaka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 20:05
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:

Svi je imaju , svi znaju da su vriježe no oko mene nitko ne zna ime. Da li netko možda zna ?



Radi se o Chlorophytum-u ili klorofit -zeleni ljiljan.Ovaj tvoj je šarenolisni oblik Chlorophytum comosum Variegatum...a ima i potpuno zelena verzija...

Arwen bila si brža...


Ažurirao Donata - 07 Listopad 2007 u 20:06
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2007 u 22:55

Zakon ste. Ma znala sam ja koga treba pitat. Za 10 ! Hvala.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 00:48

    Opet ja gnjavim sa 2 neidentificirana sukulenta. Plavkasti ......
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 00:59

.... i zeleni


Ažurirao Hele - 09 Listopad 2007 u 01:03
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 08:38
rekla bih da je gornji krasula, a donji rochea Embarrassed
 

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 08:54
Meni ovo drugo na žednjak liči.Tu negdje na identifikaciji smo ga imali već.
Ovo prvo ne vidim  najbolje ali ako je to isto što sam jučer stavila u sike kaktusa i sukulenata(aj arwen virni pa mi usporedi) onda i mene zanima.Po nekim knjigama je ta svrstana u eševeriju
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 11:48
shasha, ona slika što si je stavila među sukulente-rekla bih da je eševerija, sve vrste što imam u knjizi imaju špicast i igličast završetak lista, a po boji i obliku lista bi mogla bit E.glauca ili E.derenbergii, cvjetovi mogu biti zvjezdasti ili ljevkasti, ali žute ili narančaste boje, okupljeni na vrhu stabljike u proljeće ili ljeti ( tako veli knjiga). i ima ih oko 150 vrsta
zato sam pretpostavila da je ono gori krasula- listovi su zaobljeni, a u knjizi piše da su joj cvjetovi cjevasti ili zvjezdasti u kiticama ružičaste boje, na vrhu grana, a cvjetaju od kraja ljeta do zime. ima ih također oko 150 vrsta (krasule)
a ovo drugo? nemam sliku niti jednog žednjaka koji tako izgleda. doduše našla sam jednu vrstu krasule koja ima i naziv Rochea. tko bi znao?
smile41


Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 11:49
hele , možda da staviš još koju sličicu i malo opišeš biljčice? smile76
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 12:12
evo sam malo pogledala na DECORA BUZET stranicu, njima su pod Sedum navedeni i žednjaci i tustike. a tustika u knjizi piše Crassula. koja zbunjola!
smile48
hele, otiđi na stranicu http://www.decora.hr/Katalog/KatalogS.htm  
pod sedum ima sličnih tvojih gornjoj sličici
smile182


Ažurirao Arwen - 09 Listopad 2007 u 12:52
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 16:19
Meni ove obadvije biljke liče na Sedume. Ova prva bi mogla biti puzajući Sedum sieboldii, a druga možda visoki Sedum "Herbstfreude".  
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 18:58
 
Mislim da ste u pravu, kao i obično, obje su sigurno Sedum jedino ne znam vrstu ovog zelenog. Kod S. herbstrfreude mi se baš ne poklapaju listovi no puno sam pametnija nego prije, a točna vrsta nije toliko ni bitna. No ipak malo sličica.


Ažurirao Hele - 09 Listopad 2007 u 19:11
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 19:14

gornja strana lista


Ažurirao Hele - 09 Listopad 2007 u 19:25
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2007 u 19:28

donja strana lista
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2007 u 00:23
Našla - sedum autumn joy (zelena). Hvala na pomoči.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 08:30
Jednom prilikom sam dobila ovaj cvijet i nije zahtjevan, lako se rasađuje i održava, a lijepo i cvijeta. Naravno da ne znam kako se zove jer neznanje imena cvjeća je moje drugo ime;

a cvijeta ovako

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 09:50
nekako mi listovi liče(a i cvijet) na begoniju.No nije meni za vjerovati,ja to velim šta mi se čini(neda mi se gledat u knjige)
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 11:20
A možda i je , ali moram napomenuti da je to trajnica, a cvijeta od 9 do 11 mjeseca.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 14:22
ja bih isto rekla begonija
knjiga veli da rod Begonia broji oko 900 vrsta i 1000 podvrsta
smile48
mene ova izgledom podsjeća na Begonia haageana (slonovo uho) te na Begonia metallica
obje su jako slične samo što je ova druga sjajnih listova i cvate u ranu jesen, a prva cvate ljeti
sad par pitanja:
-je li ova tvoja ima male cvjetiće ili nakupine (kad je u punom cvatu,
 jer mi se čini da je ovo tek procvala)?
-koliko je visoka?
-gdje je držiš zimi?

nije teško, zar ne?smile40



Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 14:33
Tek je procvala,
visoka je oko 60 cm
a zimi je naravno u kući u hodniku
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2007 u 14:57
mislim da je ipak B.metallica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.