Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šta ispod smreke?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šta ispod smreke?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
metvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Šta ispod smreke?
    Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 18:05
Ispred kuće imam posađene dvije velike smreke (bar mislim da su obična smreka) i ispod njih tlo je potpuno golo. Zanima me da li bi uopće išta moglo tu uspjevati i naravno što? 

Isprike ako sam profulala temu, molim da u tom slučaju premjestite na prikladniju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 18:50
Smreke u jesen odbace veliku količinu iglica. Ako te iglice puštaš da same istrunu, tlo tokom vremena postane izrazito kiselo. U takvom tlu skoro ništa dobro ne uspijeva. Uspijevaju možda azaleje, rododendroni i one biljke kojima odgovara izrazito kiselo tlo (iskustva sa time nemam). Pitanje je samo kako će to izgledati u jesen, vjerojatno će biti potrebno jesensko čišćenje tih biljaka. Druga mogućnost je malč od borove kore ispod smreke a okolo fina trava. Ja posjedujem nekoliko smreka. Krajem jeseni nakon što smreke odbace iglice, iglice počistim i za sada ispod mojih smreka raste trava.
Na vrh
metvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2010 u 16:19
Iglice pokupimo.
Hvala nasavjetu, pokušat ću naći nešto za kiselo tlo.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 00:38
Ispod ove jele i arizonskog čempresa već desetak godina raste sljedeće bilje:
Choisya ternata - meksička naranča
Paeonia suffruticosa - drvenasti božur
Nandina domestica
Arabis caucasica - gušarka
Liriope
Iberis
Hedera Helix - bršljan
Phyllitis - paprat
Sedum reflexum
Geranium macrorrhizum
Divlji šumski irisi

Jedan dio dana ove biljke imaju sunca,ne prihranjujem ih niti okopavam - samo orezujem po potrebi



Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 00:40
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 00:42
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 00:43
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 00:45
Na vrh
metvica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje metvica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:33
Kod mene na žalost uopće nema sunca. Kud su grane dosta niske, tu i kuće sa suprotne strane ulice rade sjenu.
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:04
Ispod smreke sam nanjela dosta zemlje jer je njezin korijen plitak i gust pa jako isušuje zemlju te je nemoguće napravit rupu za sadnju biljke ispod nje.
E sad, ona nema tako nisko grane ali radi jaku sjenu pa mi je idealna za rododendrone. Jedina mana je kaj je toliko gusta da ne propušta kišu pa se ispod nje mora redovito zalijevati.




Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:08

Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:15
evo tu se zapravo najbolje vidi koliko je visoko s donje strane. Ovo je slikano dok sam proširivala taj donji dio. U međuvremenu je dosta toga pokrila vinca minor i hedera. Tu se ne vidi ali je uklopljena i crvena Heuchera koja izvrsno podnosi sjenu. I da, paprati i šumske ciklame - sve redom biljke za hlad.


Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 21:16
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Ispod ove jele i arizonskog čempresa već desetak godina raste sljedeće bilje:
Choisya ternata - meksička naranča
Paeonia suffruticosa - drvenasti božur
Nandina domestica
Arabis caucasica - gušarka
Liriope
Iberis
Hedera Helix - bršljan
Phyllitis - paprat
Sedum reflexum
Geranium macrorrhizum
Divlji šumski irisi

Jedan dio dana ove biljke imaju sunca,ne prihranjujem ih niti okopavam - samo orezujem po potrebi

 

muhlenbergia, ovo je predivno  Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2010 u 22:20
Kika imaš krasan vrt i lijepu kolekciju rododendrona.
To da imaju smreke tako plitko korijenje nisam znao sve do nedavno, kada sam sa novim vertikulatorom prozračio zemlju ispod smreke želeći dosijati nešto trave. Trebala si post postaviti samo tjedan dana ranije pa bi bio pažljiviji.
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2010 u 23:01
muhlenbergia , divno ti izgleda ovaj dio vrta ispod smreke Smile


Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Kika imaš krasan vrt i lijepu kolekciju rododendrona.
To da imaju smreke tako plitko korijenje nisam znao sve do nedavno, kada sam sa novim vertikulatorom prozračio zemlju ispod smreke želeći dosijati nešto trave. Trebala si post postaviti samo tjedan dana ranije pa bi bio pažljiviji.

Hvala, Pinus. Mislim da je na kosim terenima još više izražen njihov plitki rast korijena. Kod nas je tu bilo baš ogoljelo, a lopatom stvarno nisam mogla probiti zemlju.
Jesi li kod sebe napravio veliku štetu? Nije mi jasno kako nisi odmah skužio ...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 16:02
Napravio sam dva reza dubine 5 cm u ukupnoj širini od 90 cm.sa jedne strane smreke. Tlo je postalo bijelo od svježe izrezanih korjenčića. Oštećeno je oko 20 posto površine ispod smreke. Sada nisam pametan što da radim. Dali da pustim tako ili da zagrnem sa friškom zemljom ?      
Na vrh
Kika_Almodovar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kika_Almodovar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 11:14
To je mala smreka?
Nadam se da si zatrpao tu površinu jer mislim da se može oporaviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.