Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brdska palma- Chamaedorea elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brdska palma- Chamaedorea elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Brdska palma- Chamaedorea elegans
    Objavljeno: 10 Listopad 2015 u 10:07
KAD BI UNJELA SVOJU PALMU.LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2015 u 11:11
Moja palma je sad u ovom mjesecu navrsila godinu kako je kod mene, duplo je porasla a kazu sporo raste, ja se ne bih slozila. Radujem se svakom novom "šiljku", koji ubrzo otvara svoju lepezu...

Jedva cekam one njene cvjetove, kao mimoza cvjeta.


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 16:32
Slazem se, izuzetno elegantna i laka za uzgoj.
Na vrh
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 12:37
Moja chamadorea je jako narasla, malo je zaljevam, najlakša za uzgajanjeSmileBig smile
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2014 u 10:48
Ako si je zalila nakon vise dana a zemlja joj bila dugo suvlja, mozda joj je to smetalo. Ja zalivam svakih 7 do 10 dana, oko 3 dcl ali saksija je promjera 20 cm. Ponekad orosim lisce finom maglicom, a tu sam prskalicu imala nekad kao onu vodicu kojom ljeti osvjezavas lice. Nasula sam obicnu vodu i sa tim prscem. Sada po zimi zalij je solidno jednom u deset dana. I nemoj je drzati u proljece i ljeto na prozoru, sunce ne voli bas, susi joj listove i izgube onu lijepu tamno zelenu boju. U kuci neki srednje svijetli kutak je najbolji.
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 12:33
Caos,ja sam ovde nova :) Imam brdsku palmu u stanu,pa me zanima ako neko moze da mi pomogne i objasni. Na listovima moje palme,na krajevima se pojavljuje crno.Na svakom listu,na kraju je crno. Zanima me ako neko zna zbog cega je to? 
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 12:16
Ne znam gde trebam da se javim na temu,jer sam nova ovde i trenutno niiista ne znam :D jeste to ta palma,na nasem je zovu bdrska palma. Tacnije dobila sam je pre par dana,dosta je velika oko 1m. Ima puno listova i lepo napreduje,samo kazem ti ima to tako crnu na kraju listova,ne bas svakih. Sad ne znam da li je to od suvog vazduha ili jakog sunca,jer je stajala pored prozora,ali nize,dok je ja nisam dobila. Juce sam je tekl zalila sa soljom vodom,jer se jos nisam raspitala za zalivanje,ali sam citala na netu da treba da se zaliva zimi jednom nedeljno i to u tanjiric. Kako je ti zalivas? :) Hvala vam,nadam se da cu vremenom nauciti sve o forumu a mozda cete mi i pomoci :) :)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 12:11
Lazicka, da to nije Chamadorea elegans? Ima tema u sobnim biljkama, ja je isto imam od maja. Ekstra mi raste, cak sam joj i 4 velika lista odsjekla onako pri dnu, smetali mi i strcali a ona opet tu izmedju potjerala nove. Imam ja na jednoj grancici par tako tamnih vrhova, ali samo par liski, a velika je palma. Kako je zalivas? Ja jednom u 10-15 dana dobro zalijem i to je to. Kazu da je to od suvog zraka, ili previse ili premalo zalivanja... U sva tri slucaja se jave suvi vrsci na cvijecu, pa ti malo vidi u cemu od to troje mozda pretjerujes. Kazu da palme vole vodu pa se time i vodim, ali ipak pazim. Ajd javi se na temu, pa cemo tamo pisati, ili nek nam administrator prebaci postove.
Dobro nam dosla i dugo ostala s nama! Tongue
Na vrh
Lazicka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2014
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lazicka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 12:03
Caos,ja sam ovde nova :) Imam brdsku palmu u stanu,pa me zanima ako neko moze da mi pomogne i objasni. Na listovima moje palme,na krajevima se pojavljuje crno.Na svakom listu,na kraju je crno. Zanima me ako neko zna zbog cega je to?
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 09:54
I ja sam juce dobila na poklon od zaovice ovu lijepu palmu, koje je to opstenarodno veselje bilo kad sam je ugledala
A sad zahvaljujuci vama, naucicu i kako postupati s njom. Malo ste je zapostavili ovde, dajte jos koji koristan savjet...
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 00:41
                                                                                                                                                                                                                                               
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 10:29
Divne palme,sve od reda...a cvet od nje prvi put sad vidim,divota jedna Thumbs%20Up
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2012 u 21:59
Pocinje sezona


Nema potrebe da ih razdvajate, bogatije i lepse izgledaju kada ih je vise u saksiji.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2011 u 11:09
Rakitic, u cvjetnjaku je. A pošto je u plasteniku, nije potrebno da stavljam foliju ili najlonsku vrećicu pošto je tamo temperatura jako visoka i stalna je vlaga.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 19:25
ako je u posudi mozes posudu prekrit prozirnom folijom manje ce se zemlja isusivati i imat ce vise topline i vlage.   
Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2011 u 19:14
ako je u plasteniku dali je direkt u zemlji ili je u nekoj posudi.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 14:24
UUuuuuuuuuu, al ću se načekat. Ma nema veze, strpala sam ja to u plastenik pa neka stoji. Tamo će sigurno niknuti, ako sam izabrala dobre sjemenke. Uglavnom hvala ti!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
rakitic View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rakitic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2011 u 21:48
tanja 20 palmi treba i do 4-5mjeseci da ponikne
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 08:00
ClapBRAVO,prekrasne su vam palmice,jedna ljepša od druge.
 
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2011 u 00:08
mimar kakva krasotica.moje 4 žive zajedno u jednoj saksiji. šta misliš da ih razdvijim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.