Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brdska palma- Chamaedorea elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brdska palma- Chamaedorea elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 15:40
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Hele

jesi li i ti stigla na rasprodaju u konzumu

   Nemam pojma. Zajedno oko 30-ak kn ali nisam vidila nikakav znak da je rasprodaja. Jedino sam skužila da je velika cikas palma sa 1000 i nešto pala na 700 i nešto.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 15:42
 Je li normalno da je šamaderi korijen tako plitko? Ja sam ga malo pokrila kad sam presađivala ali sam ga svejedno ostavila da viri , mislim, možda tako mora bit.


Ažurirao Hele - 26 Studeni 2007 u 15:43
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 18:46
smile55 baš je mala...... (što je tebi onda veliko???)
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 19:31
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

smile55 baš je mala...... (što je tebi onda veliko???)

    Najviši list 1/2 m , a prodaju se po 1.5 - 2 m (ali im i cijena raste proporcionalno).
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 01:37
moja sprema cvet!
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 02:46
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

moja sprema cvet!

    Da li se i tvojoj vidi korijen sa gornje strane (kao da nije dovoljno duboko posađena) ?
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 08:59
hele,nista se ne moras brinuti..
bilo bi dobro da je korjen pokriven,ali i ovako je dobrosmile79
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 09:56
Hele,krasna jesmile91
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 13:17
Ovako to izgleda u prostoru. Baš ju volim gledat.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 17:34
i ja bih je stalno gledala Hele
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 18:20
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

i ja bih je stalno gledala Hele

  Ma znam ja da ima puno ljepših i večih pored kojih je ova moja mali miš ali moja je i meni najdraža.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 00:05
hele, baš je slatka

a moja otvara novi list smile213 najveći će biti kako mi sad izgleda

Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 12:14
ja sam udomila i zadnju presadnicu dobivenu dijeljenjem jedne - matične biljke...dala sam je sveki...bolesna je , skrpalo je herpes zoster pa da joj malo ublažim dane u kući...uza sve bolove ipak se malo ozarila kad je vidjela...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 16:41
Moja sobna palma je već skroz izbacila cvetnu dršku, očekujem ovih dana da cveta.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 19:47
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Moja sobna palma je već skroz izbacila cvetnu dršku, očekujem ovih dana da cveta.

    A mi očekujemo sliku ili smile232 (da ga i ja upotrijebim).
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 00:36
nakon koliko vremena (tj. godina ) cvjeta ova palma u kućnom uzgoju?

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 18:20
cekamo slikice voki
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 23:37
Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


    Da li se i tvojoj vidi korijen sa gornje strane (kao da nije dovoljno duboko posađena) ?


ne sada kad sam je presadzivala sve "gombije su unutra u zemlji
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 10:46
Originalno poslano od člana Monk Monk napisao:

Originalno poslano od člana Hele Hele napisao:


    Da li se i tvojoj vidi korijen sa gornje strane (kao da nije dovoljno duboko posađena) ?


ne sada kad sam je presadzivala sve "gombije su unutra u zemlji

   I ja ću svoje potrpat dublje. Do sada sam ih ostavila malo van jer sam mislila da možda mora tako bit.
Na vrh
ancila View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ancila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 11:38
Zdravo, zdravo!

Evo i ja u potrazi za vise informacija o svojoj palmi, a sve u svrhu njene bolje njege, naidjoh na ovaj forum, pa se prijavih. Takodje, saznah da je Chamaedorea elegans zapravo" palma srece" pa me to jako obradovalo.

 A sada bih rekla vama, dragi, nesto sto je mojoj biljci pomoglo, a to je da ju uvijek treba zalijevati u tanjiric, a vrlo malo i samo ponekad u zemlju. Takodje, potrebno ju je presaditi u dvije- tri saksije ukoliko je to moguce, tako da cekam proljece da to uradim. Zalijevajuci je samo u tanjiric, moja biljka se vec preporodila, tako da je jedva cekam proljece, da je presadim i naravno da je sunce ogrije :)

Procitah danas da treba i prskati lisce, to radim jednom mjescno, tusem.

Mozda da pokusate i vi, pa vidite rezultate.

Veliki pozdrav!!!


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,285 sekundi.