Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brdska palma- Chamaedorea elegans
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brdska palma- Chamaedorea elegans

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 12:11
[QUOTE=ancila]Zdravo, zdravo!

Evo i ja u potrazi za vise informacija o svojoj palmi, a sve u svrhu njene bolje njege, naidjoh na ovaj forum, pa se prijavih. Takodje, saznah da je Chamaedorea elegans zapravo" palma srece" pa me to jako obradovalo.

 A sada bih rekla vama, dragi, nesto sto je mojoj biljci pomoglo, a to je da ju uvijek treba zalijevati u tanjiric, a vrlo malo i samo ponekad u zemlju. Takodje, potrebno ju je presaditi u dvije- tri saksije ukoliko je to moguce, tako da cekam proljece da to uradim. Zalijevajuci je samo u tanjiric, moja biljka se vec preporodila, tako da je jedva cekam proljece, da je presadim i naravno da je sunce ogrije :)

Procitah danas da treba i prskati lisce, to radim jednom mjescno, tusem.

Mozda da pokusate i vi, pa vidite rezultate.

Veliki pozdrav!!!

                   Ja svoju prskam ako stignem svaki dan - prskalicom.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 14:44
Na ovoj mojoj palmi piše Arecea no meni izgleda ko ove vaše. Jel to ista ili otvaram novu temu(o arecei ništ nema)???
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 17:26
 smile227 Izgleda kao naše ali izgleda genijalno.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 23:39
koliko je visoka?
chamaedorea u loncu naraste od 40 cm do 1m- još se zove i patuljasta palma
a arecea (Chrysalidocarpus lutescens ) naraste od 1,5 - 4 m u loncu
i meni su jako slične
u jednoj knjizi veli da arecea spada u palme trskolike stabljike i da su joj liske žućkastozelene boje, a chamaedorea u peraste palme

i prekrasna ti je, to novo?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 11:00
Visoka je podosta(izmjerim je kasnije) no listovi su joj zeleni al ono,baš lijepo zeleni.Čak ni rubovi još ne žuteLOL
Pa i nije toliko nova,kupila sam je jesenas u pevecu(za 15knLOLLOL)
Na vrh
ruža View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2008 u 00:41
howea forsteriana- kencija, rajska palma 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 10:06
 
Evo je ovih dana u punom cvatu...
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 13:47
smile90prekrasna je! Cvjetići izgledaju allienovski!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 18:17
 Zbilja je predivna.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 23:08
prekrasno!!!
koliko je stara palma?

Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 09:05
E stara oko 4-5 godina (visoka preko metar) ali mi je i od nje oziljena cvetala vec druge godine (ako ovako nastave svake cvetati odose u sobne cvetajuce biljke). Kazu da cvet treba skinuti jer umanjuje rast biljke ali je meni bilo zao njih 5,6 pokidati..
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 10:30
mimar prekrasna je, i moja sveki je ima i njena sad isto cvjeta
Na vrh
manal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 18:58
hallo! ja nova ovdje Smile molim savjet: kupila sam u baumaxu na snizenju chamaedoreu kojoj su vrhovi listova osuseni. svejedno je lijepa. sad me zanima uslijed cega je doslo do toga i smijem li odsjeci te suhe vrhove? inace, ima puno stabljika u loncu, pa ne znam trebam li je presaditi/rasaditi? i smijem li odstraniti suho lisce izmedju svjezeg? na dodir je suho, ali jos stoji na toj svojoj stabljiki...
hvala unaprijed!
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2008 u 19:56
Originalno poslano od člana manal manal napisao:

hallo! ja nova ovdje Smile molim savjet: kupila sam u baumaxu na snizenju chamaedoreu kojoj su vrhovi listova osuseni. svejedno je lijepa. sad me zanima uslijed cega je doslo do toga i smijem li odsjeci te suhe vrhove? inace, ima puno stabljika u loncu, pa ne znam trebam li je presaditi/rasaditi? i smijem li odstraniti suho lisce izmedju svjezeg? na dodir je suho, ali jos stoji na toj svojoj stabljiki...
hvala unaprijed!

         Ja sam je isto kupila na sniženju ali se več lijepo oporavila i super napreduje. Ja sam ostranila sve što mi nije izgledalo zdravo i presadila je zato jer mi se ona zemlja činila istrošenom i lošom. Prskala sam je dok se grijalo. Za uzroke ne znam ali pretpostavljam nepravilno zaljevanje. Puno sreče.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
manal View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 16:44
thanks hele!  Smile uskoro cu presadjivati sve, pa cu vidjeti da i nju premjestim. nadam se da ce mi dobro uspijevati, jako mi se svidja. 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:44
Evo i moje chamadere,kupljena je u decembru,i bila je jako mala,ali več dobro napreduje..
ona voli da se redovno orošava,i voli češće zalijevanje..ne trpi suh korijen,niti listove
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 12:01
Dragi moji, pošto sam malo gledala (a nisam vidjela) otvaram novu temu (konačno i ja) o jednoj jako lijepoj biljčici koja se zove Stražarska palma (koliko mi je poznato)!
Odmah isprika i zamolba za Administratora ako sam fulala, prebaci me molim te na pravo mjesto!!!
Naime ja sam tu palmu kupila prošle godine i odmah se u nju zaljubila, nekako mi je posebna, sva je nježna i da je ne hvalim.
Ako netko zna više o njoj (ja ne znam skoro pa ništa) neka nas prosvijetli!!
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 12:20
O zgodna palmica, prvi put čujem za nju, a "pink" tegla je super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 12:55
Ha, ha, malo razbijam monotoniju, jer mi je namještaj taman (užas)!!!Tongue
Na vrh
JAGLAC*16 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 15 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JAGLAC*16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 13:22
smile106Prvo pozdrav svima,jer tek sam stigla na ovaj forum!!!Tongue
 
Bila sam je nabavila pred par godina ali nije uspjelo znam samo da sam je previše zalijevala.Prošli tjedan ponovno je stigla u moj dom pa ćemo pokušati mijenjati iskustva.
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.