Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ceanotus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ceanotus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 16:10
cure baš mi je žao. evo jutros sam bila u rasadniku zrinjevca i imali su puno sadnica po cijeni 10 kn. Ali sam primjetila da imaju 2 vrste ceanotusa, možda vi imate ovu drugu vrstu. Moj je kao što sam već rekla vani prezimio i upravo sam se vratila iz vrta, pa sam ga malčice bolje pogledala.. i ono pupovi, što znači da će i cvijetovi uskoro. Ono što sam ja čitala i istraživala o njemu je da je on frost hardy, znači minusi nebi trebali biti problem. 
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 19:53
Moj je bio u vrtu, predivan ali izgleda da je ova zima za njega bila pogubna. Lišće smedje grane suhonjave ne vjerujem da će ista biti od njega.Malo u dubini duše se tješim, čula sam da on iz zemlje potjera.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 08:21
Jučer sam baš pitala mamu, ona ga je imala nekad na moru (dalmacija) a i susjeda ga još ima, kaže da nije zima i minus problem toliko već bura. Vaše je vjerojatno bura uništila ili vjetrovi.. U svakom slučaju nadam se da ce vam se oporaviti...
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 17:15
evo slike mog ceanotusa, lani je bio kojih 20 ak cm.

By belicasmelica at 2012-03-21
trenutno je već pun cvijetnih pupova i jedva čekam da pokaže svoju raskoš.
obožavam tu plavu boju njegovih cvijetova.
belica,zagreb
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 21:32
pa moj mali od 30 cm se skoro sav smrzo odrezala sam sve ostalo je visine 10cm i čak dve male grančice koje se spremaju čak i cvasti,bila sam ga zamotala ali niti to nije bilo baš pomoglo od one hladne vjetrometine ipak se je dobar dio smrzo ali eto ipak je preživio 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 18:24
cure kako su vam ceanotusi? ima li tragova života?
ovako moj trenutno izgleda... evo čekam cvat ali vrijeme baš i neide na ruku.

By belicasmelica at 2012-04-10
belica,zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:05
Moj je ceanotus u velikoj vazi, bio je preko zime vani, ali dobro zaštićen i moju je brigu ovih dana nagradio cvatnjom
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:08
Big%20smileAh, kako lijepo izgleda.......
............moj otišao na vječna lovištaConfused...............osušio se do kraja! šmrc,šmrc..........Cry
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 20:09
wow triša to ja čekam . svako malo gleduckam u svoj ali pupovi nikako da se otvore. nije ni čudo kad u zg sunca ima u tragovima ovih dana. Ali zato je tvoj divan.
belica,zagreb
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 21:37
 Ja sam moj ove godine presadila u vrt na zaštićeno mjesto. Još je daleko od cvatnje, jer tek izbacuje cvijetne glavice.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 22:40
Hvala vam svima, morao bi moj u vrt, bilo bi mu bolje, ali ovako ga lakše zaštitim, pa mislim da će ostati ovdje, vaza je stvarno velika.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 10:58

Prelijep je !!!  Gdje je bila ta velika vaza kad sam ja bila kod tebe ??  To se nemože - ne vidjeti !!

Ako naletiš na njega za neke male pare, kao ono na kaj ti naletiš, kupi mi jednog !  Pokupim ga u letu !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 15:31
free neznam gdje se ti nalaziš, ali bilo ih je u rasadniku zrinjevca u zg, za 10 kn sadnice i prošle godine, a i ove sam ih vidjela. moj će još dan- dva i cvijetati.
belica,zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 19:49
Joj Free, ovi nisu bili jeftini, ali vjerujem da se da naletit i za neke normalne novce, pa treba tražiti.
Belica i ja sam jedva dočekala cvijet, a uživat ću u tvome kad moj već bude odlazio.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 19:51
Aha evo ga, dugo sam ga čekala a sad je krenuo


By belicasmelica at 2012-04-28

smile198
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 07:26
prekrasan je, volem plavuše i gotovo

može li on preživjeti u tegli... bar koju godinu?
uzela bih ga, ali ne znam gdje bi sad s njim pa dok se ne poklope "okolnosti"
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 13:30
i ja najviše volim plavo cvijeće, a onda roza-- he he pravo žensko.
Natalija ja se nisam ni trudila držati ga u tegli, već sam ga odmah smjestila u vrt. Triša je pisala da je njen u velikoj tegli i očito joj je preživio. Možeš pokušati, ali on raste dosta u širinu, čitala sam da je najlijepši kad je na blago kosom terenu ( padina), a i slike takvih su mi najlijepše. Ja naravno nemam padinu pa se moj širi po tlu.
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 10:09
belica, hvala na informaciji da ga ima u rasadniku Zrinjevca...
 
inače, već tri godine pokušavam s reznicama...baš sam se pošteno zainatila, nikako nije išlo, no, sada mi se čini da bi nešto moglo biti od reznica uzetih u ožujku!!! (dado sigurno čuva uspješnu poslovnu tajnuWink)
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 12:33
retriver sara i ja sam lani pokušala s reznicama i ništa. Ove god opet pokušavam- to je onaj dišpet u meni. Po knjigama se reznice uzimaju poludrvenastim ovogodišnjim reznicama sredinom 5 mj. ja sam uzela par neki dan, pa ako uspijem - poklanjam ti od srca. A da li ih još imaju u zrinjevcu zaista neznam, vrijedi pogledati. 
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 12:42
dišpetim im se i ja, vidjet ćemo tko će prije popustitiWink.
hvala ti, belica, na srdačnoj ponudiSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.