Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graničica - Hemerocallis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graničica - Hemerocallis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 07:15

Evo i moje

 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2009 u 12:31
Shasha,kako tvoja plava?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2010 u 19:54

Evo par informacija za one kojima je ova biljka manje poznata: uspijeva na sunčanom do polusjenovitom položaju u hranjivom, ocjeditom, umjereno vlažnom tlu.

Većina ih cvati od 6. - 7. mj., no ima  vrsta koje cvjetaju već u 5. mj., a neke cvatu i više puta u sezoni, čak do 10. mj. Razvijene biljke u većim busenovima cvjetaju duže, ali kada ostare cvatu sve slabije pa busenove treba razdijeliti i presaditi na druga mjesta.

Cvijetovi su slični ljiljanu, sitniji ili krupniji, gotovo u svim bojama osim plave.
Starije biljke prave dosta veliku lisnu masu pa im treba dosta mjesta.
 
Gnojiti ih treba u proljeće prije izbijanja iz zemlje i nakon cvatnje, ali ne kasnije od kraja 8. mj.
 
Prve godine nakon sadnje treba je redovito umjereno zalijevati, a kada se ukorjeni, može podnijeti i dulja sušna razdoblja.
 
Odcvale stapke odmah odrezati. Na jesen požutjelo lišće odrezati 10 cm od tla tako da pupoljci za slijedeću godinu ne dolaze u izravni dodir sa mrazom.
 
Sade se do kraja 4. mj. ili u ranu jesen.
 
Preko zime je dobro tlo oko biljke malčirati debljim slojem komposta ili suhog lišća.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2010 u 13:53
Sada i ja imam ovu zgodnu biljčicu i to iz jagodinog vrta, pročitala da može i u vazu, no glavno da je ona tu, već ću joj naći mjesto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:37
Ja imam već nekoliko godina žutu graničicu visoku oko 30 cm,počinje cvasti u maju i cvate do jeseni do mraza bez prestanka.Inače dosta se i širi tako da svake godine polovicu moram iskopati van.Na jesen ju ne diram jer ju uvelo lišće štiti od mraza.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 16:38
Istina da joj cvijet traje kratko ali stalno pušta nove cvjetove.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 20:33
Ja sam se isto malo zagrijal za ovu biljčicu i imam ih nekoliko!
To im je jedina zamjerka što im cvijet jako, jako kratko traje!
Ali da su im cvijetovi krasni, jesu!
Na vrh
Brajks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brajks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2010 u 16:41
Čuo sam da se maceriranjem može dobit odlično ulje za suncanje, zanima me da li je netko to isprobo i da li je to uopće istina :)
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 10:04
Imam narančastu,a sad sam dobila žutu od malog kaktusa.Hvala mali katus.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 18:42
ovako je izgledala u ljeti
 
 
a ovako danas poslije mraza,za ovu sezonu je gotovo
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 01:32
Originalno poslano od člana Felix Felix napisao:

u Americi je izabran hemerocallis godine, dobitnik Stoutove medalje. To je All American Chief

2008 Stout Silver Medal Win



 
Prekrasne su!
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:20
Obožavam hemerocalise, prekrasni su!smile93
Želja i ljubav su krila za velika djela
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 20:50
Hvala  draga Jagoda za narančastu Heart
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 12:53
Darak moje Mali Kaktus lijepo cvate već drugu godinu u mojem vrtu. A proširila se toliko ta žuta graničica da ću ju ubrzo morati rasađivati i ja!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:31
Da malo osvježimo temu, evo i moje Stella d"Oro"! Obožavam hemerocallise. Ova je prva procvjetala, a s nestrpljenjem očekujem ostale!
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 02:12
Evo javljam se i ja jer sam postala ljubiteljica hemerokalisa od kad imam dovoljno mjesta gdje ih mogu saditi...Ranije sam imala samo klasični narančasti, a sada imam nekih 8 vrsta...Nešto sam dobila, a nešto kupila...Nedavno je procvjetao prvi a to je RED RUM, a nakon njega žuti koji mi je poslala MALI KAKTUS ....Sad jedva čekam ostale da vidim boju....
 
RED RUM...
 
 
Mali Kaktusov žuti...
 
sutra je novi dan
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:05

Cure prekrasne su vam biljčice,

a tvoje Jagoda moram doći pomirisati.smile64
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 09:44
Lijepi su. Moji još ne cvjetaju ali brzo će.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 23:30
Evo i LITTLE WINE CUP.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2011 u 07:52
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.