Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Graničica - Hemerocallis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Graničica - Hemerocallis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Graničica - Hemerocallis
    Objavljeno: 28 Ožujak 2007 u 19:28
Evo moje graničice, koja je kod mene već godinama u istom pitaru.



Inače graničicu još nazivaju dnevni ljiljan jer cvijet traje samo jedan dan.Ima ih vrlo mnogo tako da je
grmić uvijek prepun cvijeta. Ima ih u raznim bojama , ovo je zapravo najčešća.Vrlo je lako za održavati.Heart
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2007 u 21:12
Ja to imam u dvorištu posađeno,nisam znala da mogu i u lončanici biti.Aj ok pohvalit ću te iako sam u jednom postu rekla da nećuWink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:13
Pokušat ću je nabaviti u žutoj boji!! Luuuuuuda sam za žutim!!!Heart
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 07:20
Da li je to Hemerocalis?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2007 u 17:23
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Da li je to Hemerocalis?



Iz "Moj lijepi vrt" članak..

G
raničica, ljiljanka, dnevni ljiljan raznovrsna su imena za jednu od najomiljenijih vrtnih trajnica. Naziv Hemerocallis potječe od grčkih riječi hemera (dan) i kallos (ljepota), što bi otprilike značilo "ljepota za jedan dan". To se odnosi na odliku cvijeta da je otvoren samo jedan dan.
Na vrh
sonjce View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2007
Lokacija: Macedonia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonjce Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2007 u 16:19
U Makedoniji se ovo cvece zove SRECA!!! Veliki pozdrav iz Skoplja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:34
Evo sreće i u drugoj boji...

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2007 u 17:44

kako je lijepa i njezna boja
pogotovo ove kapljice asociraju me kao da place
(znam da su kapi kise)
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 13:49
Iako to u mom slučaju ne spada pod temu "lončanice" ipak evo i moje ljepotice:
"Stella d'Oro"Star
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 20:47
Artemisia,jel ta tvoja "stella"  isto ko ovo moje???
Na vrh
artemisia View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 137
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje artemisia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 21:10
Koliko ja vidim po slici to nije Stella ali je preeekrasna i mislim da ta tvoja graničica prekrasno miriše?!
"Stella d'Oro" je vjerojatno najniža vrsta graničice (30-50cm) i koliko ja znam sa najdužim razdobljem cvatnje. Naravno, u lipnju je cvatnja najbogatija ali sve do jeseni se pojavljuju cveteki pa čak i početkom studenog zna zasjati poneki cvetek!!!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2007 u 21:14
pa ova moja je malecka,možda zbog slikanja odozgo izgleda veća.A i cvate,ok sad više ne no cvala je mjesec dana možda i više.
Ma nema ni veze bitno da su lijepe.Kad smo kod duge cvatnje,moja tritoma tjera mlade pupoljkeBig%20smile,i to 5-6
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 15:59
jel ovo  ljiljan ili ona tzv.grančica?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 16:08
jel grančica ili ljiljan vi odlučite.Nije moje uslikala sam danas u parku,a kako takvu boju još vi niste stavile eto vam naše gradskesmiley4


Ažurirao shasha - 13 Lipanj 2007 u 16:08
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 18:49
Graničica ili dnevni ljiljan Heart
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2007 u 19:15
kako god prelijepo je
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 21:50
Danas sam i ja nbavila graničicu ili hemerocalis - Stella d'oro - nadam se da će biti lijepa. Jedva čekam da procvjeta!
Vaše su smile227smile227smile227
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 07:16
Nisam imala pojma da je ima u tako puno nijansi.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 09:44
Jučer sam dobila plavuuuuu.
Nisam ni znala da ih ima.Veli žena,sve su plave.Aj vidjet ćemo kad procvate.

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2008 u 21:49
Malo sam prošetala netom i ima ih svakakvih boja i oblika ali moj favorit je ova ljepotica..

Photo: Louise B. James

Don C. Stevens Award - - History
sabine%20baur

2002 Don C. Stevens Award, 229 Votes
Best Eyed Cultivar

SABINE BAUR (Salter, Jeff)
RUNNER UP: MISSOURI MEMORIES (Hansen) 58 Votes

Photo: Jay W. Thompkins


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.