Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Clerodendrum trichotomum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Clerodendrum trichotomum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 17:42
Kako su vaše? Moja nekako slabo... Nadam se da će ojačati.
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:27
Kod mene se nalaze u posudi i nabildavaju za gorje, nemam velike nade u njihov opstanak, ali kad sam vidjela jučer nakon silnog pomora biljaka da mi je isusova kruna /pasian flora/ bacila listove sve je moguće.

Za cledodendrumu pišu, ako sam dobro skužila da-

Ako želimo bogat cvijet i plod mora biti na što sunčanijem mjestu, u bogatoj, dobro dreniranoj ilovači.

Preoručljive zone su do 7 /do -18/, ispod te temperature su primjećena propadanja. Neki spominju  je oporan do - 23 stepena.
Treba biti posađen na zaštićenom mjestu

Ako se sadi u nižim temperaturama treba ga zaštititi slamom.

Može se u jesen i odrezati do zemlje u hladnijim područjima.





Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 08:27
evo ga!
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 14:09
Anaida koliko je star i da li je več cvijetao?
Ja imam maleckog, prošlogodišnji sijanac,
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 23:54
Anaida, krasan ti je Clerodendrum, moj je tek dvadesetak cm, ali napreduje i jako me veseli
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 06:41
Tikvić, ovo mu je treća godina kod mene, nije još cvjetao.
Carol - hvala, on jako brzo raste!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:18

Anaida jel to slikica prije ili poslije piknika ??  Jel ako je prije, onda su i naše biljčice na slici,  a ako je poslije, e onda je bio  samo tvoj !! 

Tko bi rekao da jedan mali piknik može učiniti to da se poslije njega sadi i u vrtu MK, i Lovrinom i mom !!  Uj, je... .. miša,  da samo znaš kak je težak onaj veliki kamen !!   uuhhh  Dobro da se ne vidi na slici, jer Free i takvo može micati !! 
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 00:05
Free, kad sam vidla kak kopaš  bambus, ne sumnjam da mozes i micati onu "zimsku zastitu" izmedju kojeg je rastao Anaidin Clerodendrum.
Ja sam svoj dobila od nase drage Camellije i na jesen mu moram pripremiti zimski kaput, dok malo ne ojaca, makar je na juznoj strani.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:08
Free, kak se drže mladice?
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:28
Anaida,vidi ga,jel dobro izgledaTongue
 
 
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:39


hahhahha, ovaj moj sada na slici izgleda 2 puta veći od ovog od MK !!  Pa kak nebi, kad moj spava na ležaljci !!!  Car i carica !!!LOL

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Čudila sam se kak MK lijepo napreduje !!  Al sam odjurila poslikati moje, i skroz sam se začudila kak su narasli !!  Listići veliki, mlade grančice posvuda !!  Čak i onaj bez korjenčića, vršak mu se osušio ali iz lisnih pazuha baca 6 grančica !!!

Štela sam pričekati da ih vidite u utorak uživo kod mene, ali kad su sada mene tak uznenadili, morala sam vam ih pokazati odma !!!smile96


Ovog malog čuvam za Miru !!Big%20smile   Zauzet je već !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:42
Jujuhuhu, kak su vam lepeki!! Nek samo i dalje tak krasno rastu, baš sam radosna radi vas!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:45
Viš kaj smo fletneWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:46
Mišek, sve kaj se da od srca, od srca i napreduje !!  A ti ionak drugač neznaš dati, nek od srca !!!smile84
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:47
Fletne kak ribice vu vodi !!!!  Ribice od 5 banki !!!smile96
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 22:57
Evo i mojega grmeka, još je mali ali raste na očigled. Kolko sam do sada pročitala po vašim postovima, trebam mu pripremiti bundicu za zimu da preživi niske temperature i zimske vjetrove.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 05:42
krasni su vam, moram i ja svojeg malenog poslikati da se pridruži vašem društvu. Isto mi super napreduje, ali ja svog pokušavam u stabalce dizati.
Anabistrica i ja bum trebala jednu bundicu za svog, pa napravi još jednu LOL
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:26

curke, klerići vam se super drže, imam i ja jednog mićeg u tegli, poslala mi natalija naša draga...ne usudim ga se već na jesen posaditi u senjski vrt, pa ću pokušati da preživi zimu u tegli na stubištu, ali se jako bojim da mi ne odeShocked jer nisam sigurna hoću li pogoditi sa zalijevanjemConfused

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:46
[QUOTE=Anaida]Evo mojeg malenog koji raste na posebnom mjestu u vrtiću
 
 
I Fifiću se sviđa Smile
A sviđao bi se i mojoj Belli,a i meni!WinkBravo Anaida krasno,pa prepreljepoClap
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2012 u 23:59
Natalija, pogledala sam ovu temu i vidim da ti je clerodendron puno narastao za dvije godine. To me veseli jer i ja imam jednog kojeg sam dobila proljetos od Camellie. Slikaj ga molim te sada i kad će imati one lijepe bobice.
A ovaj C. bungeii od Dade brzo raste i cvate mirisnim cvjetićima. Baš me veseli.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.