Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Origami/Modularni origami
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Origami/Modularni origami

 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
Poruka
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Origami/Modularni origami
    Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 01:14
Pozdrav svima !
Bavim se origamiem i modularnim origamiem , vidim vesela skupina ovdje slobodno prolistajte malo slikica koje imam a nadam se i kolegama koji se bave origamijem pa da podjelimo malo iskustva izrade :D

Da se nadodam sa linkom gdje ima par tutoriala i prezentacija koje sam radio :
http://www.youtube.com/user/matrica123456







Ova slikica iznad je nova od jučer , poklon koji ide jednoj jako dragoj curi :)





























Slobodno me pitajte ako imate kakvo pitanje oko izrade ili materijala a svakako bi želio i koji savjet ili ideju kako poboljšati :D

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 08:14
Za početak: vesela cvjetna skupina ne voli listati,tj.klikati na slikice, nego ih imati na pladnju za gledati Tongue
tako da umjesto linka na fotku (http://...) ili s photobucketa kopiraj onaj IMG code ili link na fotku u postovima piši u obliku [ I M G ]http://...[ / I M G ] (bez razmaka između slova, ne mogu drukčije zapisati jer odmah pretvara u fotku)

Drago mi je da ćemo svi ostali i ja moći ovdje vidjeti raznih modela koje ni osobno nisam radila...
Svoje dijagrame i tutorijale slobodno stavljaj ovdje ili u posebnu temu u Ručni radovi, nekom će sigurno koristiti Smile
Svaka čast za 3D origami, jako uredno ti izgledaju modeli, ja se tog nikad nisam imala želju primiti makar postoji puno modela,
a osnovni modul je jednostavan pa se lakše variraju i izmišljaju novi modeli Thumbs%20Up

edit: Vidim imaš i MagicRoseCube među fotkama, to već dugo želim svima ovdje pokazati i tutorijal staviti, ali nikako vremena i za to Wacko
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 11:08
Hvala na savjetu , odrađeno :) stavio slikice ali morao sam ih smanjiti prevelike u photobucketu bile.
budem stavio , a što se tutoriala tiče ja večinom radim tutoriale na youtube kao što si i vidjela.
Rose Cube  (četvrta slika po redu odozgo)je jedan od najljepših modela prije svega iznenađenje kada se kockica rastvori a kao drugo vrlo jednostavna za izraditi i svega treba 6 papirića 3 za latice i 3 za cvjet .  Pogledat ću kako se ovdje rade tutoriali pa budem neš sastavio ...
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 11:16
E, super, sad će svi moći odmah pogledali slikice kad uđu ovdje u galeriju (uvijek si možeš na photobucketu staviti Resize 640x480 pa ti on smanji na veličinu prikladnu za forum). Tutorijale možeš ili stavljati u obliku niza pofotkanih koraka ili stavi nekoliko linkova na svoje youtube videe...

MagicRoseCube mi je jedan od najboljih origami modela kojima se može mijenjati forma, tj. pomicati ih...
Stvarno nije jako kompliciran (nekom tko radi zmajeve je ultrajednostavan),
čak sam planirala na nekoj sljedećoj dječjoj origami radionici to raditi s osnovnoškolcima,
ako su 10-ogodišnjaci uspjeli dovršiti Tomoko Fuse guštera koji se miče i neke 6 i 12-dijelne modularne forme, ovo bi ih oduševilo Smile
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 12:24
Ha aa hahaha čestitam tebi i njima na gušteru, napravio sam 3 komada :) Pokušavam naći papir da radim satoshi kamiya:ancient dragon samo još mi fali malo vježbanja i praćenja kompliciranih detalja :P ali s vremenom budem.
Gledao sam tvoje radove i sviđaju mi se neke kusudame pa kad malo prolistam pošaljem ti pm ako znaš diagrame ili već ...
Edit:
ovaj model je isto dobar za radionicu a ispadne super ljepo

mislim barem meni :P
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 13:20
Tomoko Fuse spiralni modeli su mi predivni, samo sam jednom školjkicu probala, takvi modeli su mi super za ljetne dekoracije i radionice ako ih bude...

Sad kad gledam tvoje slike, sjetim se kolko toga ja ili nemam pofotkano ili sam totalno zaboravila da sam radila Tongue
U origamiju, kao i u bilo kojem kreativnom hobiju se često nečeg odrekneš sad pa se na to vratiš nekad u budućnosti...
To odgađanje sam počela prakticirati i zato jer se i meni soba punila isprobavanjem sveg i svačeg pa sam ili poklanjala ili trpala po kutijama ili ostavljala nedovršeno jer mi se papir nije dopadao...

I hrpu modela životinja uopće nisam stavila u galeriju, recimo koi ribice pogotovo, a ima jako lijepih modela...
Evo jedan super video jedne jednostavne (tete salvete,ova bi se dala i decoupagirati naknadno LOL) > animirane upute: koi fish by Sipho Mabon

Tako imam dosta zabilježeno modela koje želim probati napraviti ili se vratiti na njihovu izradu pa nikako ne dolaze na red jer se bavim i ne-origami stvarima...
(npr.Paun (Peacock) autora Jun Maekawa, to mi je paun kojeg dugo pikiram napraviti Cool Jesi njega radio?)
"Zreklamirala" sam te i u decoupage podforumu da ne vodimo dijaloge, a tam je puno življe, Razni hobi je ponekad zapostavljen Tongue
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 13:34
 lijep je , imam negdje diagram i poteze kao se radi samo nestigmen skoro ništa ozbiljnije pogledati ali s vremenom (posao, posao, posao, spavanje)nadođe i to :D svakako postaj slike ja isto imam oko 800-900 slika ali neću postati jer ipak je previše ... a kao što kažeš nekad zaboravim one male slatke modele kako su lijepi . Sjećam se još kad sam napravio prvu žabicu , ždrala , dijamant he he imao sam oko 20 morning glory kusudama, podjelio sve . anyway svaka čast na modelima, listam i upijam i da upijam sad i kavu ;)
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 15:06
dobro došao Josipe, UltraDwlux ili kako god već!
btw pošalji adminu pp-možda te može "pretvoriti" u UltraDelux-a da ne ostaneš zapamćen kao Ultra-s-greškomWink
 
drago mi je da se napokon pojavio netko tko može parirati našoj Kami. do sada je jadna bila prilično usamljena majstorica origamija. sad ima dostojnog sugovornika jer smo se mi svi, ma koliko nas oduševljavala i pokušavala zainteresirati za tu disciplinu, pokazali prilično trapavi.
čitajući vaš "razgovor" priznajem, malo sam se pogubila.... ne govorim tim jezikom ali ono što sam vidjela na slikama izgleda fenomenalno.
 
još jednom želim ti dobrodošlicu i nadam se da ćeš uživati u društvu...
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 15:29
anastazija: vidi ti nje, pa nemam ja rivala da mu "pariram", ko da vi koje heklate razmjenjujete iskustva ili igrate derbije LOL
I otkud da sam jadna i usamljena, upravo suprotno Tongue Tebe sam stvarno zainteresirala, ali sad si mi zbog toga dužna mali podsjetnik na heklanje, a ja tebi demonstraciju za cherry blossom uživo, posijedila si zbog mene i dijagrama Shocked

UDLX: ajde se ti javi adminu pa sredi nick, ali možemo te zvati i Lux, a od onih 800,900 slika počni s 8,9 pa ćeš ih s vremenom pokazati i 80,90 jer bude i novijih sigurno...

Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 15:50
@anastazija: poslao pp pa budem vidio ako se može a što se tiče origamia tu nema rivala radim origami kako bi se rješio stresa sa posla i malo obradovao nekoga. Totalni sam amater i da ne citiram u kompletu Kami , zaslužni su oni koji su osmislili model ja samo kopiram i nadodajem.

@ kami: Chery Blossom sam napravio par komada ali nije mi nikad previše dojmila više mi se sviđa Cruwler kusudama i morning glory imam i svoj model rađen od djelova water lily pa budem postao :) ps Lux ju cool može tako . Nikad sretniji da našao nekog u HR tko se bavi ovim :D
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 15:56
Originalno poslano od člana UltraDwlux UltraDwlux napisao:

Totalni sam amater i da ne citiram u kompletu Kami , zaslužni su oni koji su osmislili model ja samo kopiram i nadodajem.

Već vidim kak ćeš i ti s ovim kao i ja dobiti packu, ali umjesto kremšnita s asocijacijom na orahnjače i makovnjače LOL

Citiranje @ kami: Chery Blossom sam napravio par komada ali nije mi nikad previše dojmila više mi se sviđa Cruwler kusudama i morning glory imam i svoj model rađen od djelova water lily pa budem postao :) ps Lux ju cool može tako . Nikad sretniji da našao nekog u HR tko se bavi ovim :D

Morning Glory nikad napravila, previše lijepljenja za tolko dijelova, a Curler me opčinila kad sam ju prvi put vidjela pa nikako jednu početi Tongue
A nisam mislila na Cherry Blossom kusudamu (ovu verziju modela (zatvorenih) sam frendici za svadbu napravila 11 identičnih crvenih velikih i prošvikala od njih jer se uz to tokom godine skupilo i oko 1000 ili 2000 minijaturnih kawasaki ružica, dobro da nisu sve bile mojih ruku djelo Confused)
nego sam anastaziji poslala upute za 1 Tomoko Fuse cvijetak od 5 dijelova jer ih ja kao dekoraciju volim često stavljati na različite poklone, ali je posijedila od dijagrama pa se za kaznu moram jednom primiti heklanja LOL
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 16:16
aaaaaaaa kawasaki ružica.. jako divna, napravio par komada i svaka ispala na svoj način , nadam se naučiti raditi kako treba ali mislim da ć morati kupiti deblji papir kako bi listovi ispali kako treba puni i "sočni"

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 16:28
Kawasaki ruže su stvarno divna geometrijska forma ruže, ja zasad znam onu najosnovniju (vidio si u mojoj galeriji),
listove sam radila samo par puta za bukete i poklon-ruže, ali ako si mislio na latice, svijam ih na razne načine, volim da su što ljepše zaobljeni

Ovdje su najbolji i najuredniji foto-dijagrami za sve podvrste običnih i kawasaki ruža > http://www.bloom4ever.com/HowToFold.php
Na tu stranicu sam slučajno naletila nedavno i moram napokon prvu kawasaki_new ružicu napraviti, makar zbog broševa s kojima sam počela Embarrassed
A onda redom ove ostale...
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 16:31
Aaaaa hvala ti velika na linku našao model koji trebam voo hoo danas kreće izrada tamno ljubičaste ruže :)
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 16:33
Baš me zanima koja će biti, vjerojatno neka od ovih predivnih kompleksnijih Cool
Inače, i Linaaa se isto pomalo bavi origamijem uz ostale kreativne radove pa se nadam da će nam se pridružiti i sa svojim ružama i ostalim Tongue
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 19:45
Ma no više volim jednostavne .... a danas slobodan dan ne radim pa dosadno i sam pravim.




Na vrh
more View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:00
Josipe dobro nam došao Smile
 
Čitala sam malo što ste ti i Kami pisali i pomalo sam se izgubila u svemu (kao i Anastazija). Pogledala sam slike radova i mogu reć  smile227  Predivni radovi!
Na vrh
UltraDwlux View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 396
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje UltraDwlux Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 20:12
Hvala , Embarrassed 
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:32
Josipe dobro došao, fora su ti radovi svaka čast meni se ne da savijati toliko djelova koliko god bili jednostavni, tj. najveći mi je problem narezati papir na jednake kvadrate

Ja trenutno probavam izradu ruza sa stranice koju mi je kami preporucila.

Anastazija: Kak ti misliš do sad nitko nije mogao parirati Kami od djetinjstva obozavam i radim origami samo tek nedavno mi Kami otkrila vrste origamija i koliko orgami fantastičan moze biti. Nisam ni znala da je origami tako široko područje mislila sam da se sve svodi na one osnovne oblike. :P. Mislim imaš pravo vjerovatno nikad neću biti origami majstor kao Kami.

Jedino Kami prizna da se bavim origamijem :)))
Kad nemam vremena više

I sad kad mi Kami otkrila neke dijagrame i još više zarazila sa savijanjem papira ja ju pokušavam dostiči i ukrasti joj sve tajne savijanja :P

Zelja mi je jednog dana napraviti Electru, A Miura-ken Beauty Rose, opus 482 i vlakić koji sam pokušala i ne mogu skuzit. :D

Ruza ti je super ispala točno identična onoj sa stanice s uputama. I dvobojnih papira ti je bilo za kupiti u Mornig gloryi to je u importane centru.

A glupo je kaj kod nas nema baš izbor papira za origami, mada Kami uvijek negdje nađe super papire.
Da li ima za kupiti kod nas Washi papira?
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2010 u 23:38


Tko ima dijagram za ovo ili tko zna gdje mogu naći dijagram za to ili kak se to zove pa da nađem sama?

hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.