Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Picea glauca Conica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Picea glauca Conica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 22:54
Evo zašto preslica je ljekovita na svim poljima. ALi kod upotrebe za čajeve treba pripaziti jer ima i nekih otrovnih zamjena. Mislim da silcij igra veliku ulogu kod te biljke.

http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/poljska-preslica
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 10:04
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pinus jesi li pokušao prima ulje? 

Nisam ali već dvije sezone sam radim insekticide na bazi ulja i deterđenta za posuđe. Zadovoljan sam učinkom domaćih insekticida. LOL Problem je to što su to sve kontaktni insekticidi. Nemoguće je veliku koniku ili 4 metra visoku borovicu  pošpricati na način da preparat dođe u kontakt sa svim cp .  




Možeš molim te napisati točan recept tog svog insekticida ?
Jel s njim špricaš i sukulente (sa čim ih špricaš prije zime)?

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 15:47
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Možeš molim te napisati točan recept tog svog insekticida ? 
Jednom sam pratio polemiku između @Retriver Sare i @jelsa o otopini deterđenta u vodi kao insekticidu. Taj insekticid sam u stvari i kopirao od naše Sare i od tada ga redovito koristim. Natočim u litarsku špricu jedan prst tekućeg deterđenta za posuđe i ostatak do vrha natočim vodu.  Dobiješ odličan kontaktni insekticid protiv biljnih ušiju.

Djelotvorna je i kombinacija parafinskog ili bijelog ulja i vode u koncentaciji 2 – 3 %. Npr. protiv vunastih ušiju, pršicam –grinjam (paucima) itd

Isprobao sam i emulziju – kombinaciju tekućeg deterđenta, bijelog ulja i vode. U gore navedenim omjerima. Isto tako dobiješ kvalitetan kontaktni insekticid.

Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:

Jel s njim špricaš i sukulente (sa čim ih špricaš prije zime)? 
Sukulente i sve druge biljke.Špricam neovisno o godišnjem dobu. Špricam kada vidim da su biljke napadnute. Pazi to su sve  kontaktna sredstva protiv raznih beštija. Ona ne djeluju preventivno. 

Preventivno špricam sa sistemičnim insekticidima. Sada, prije nego sukulente unesemo u kuću je pravo vrijeme za preventivan tretman sukulenata sa sistemičnim  insekticidima. Imaš ih raznih. 

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2014 u 16:46

Hvala ti na odgovoru  smile78.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2014 u 17:24
Ove rastu u GK




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 13:05
NinettA, sa predivnim slikama nas častiš ovih dana. I ovo je jedna od njih, oduševljena sam, a tek ona plava ljepotica u pozadini, sramežljivo izviruje, ali dovoljno da se vidi koliko je lijepa. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2014 u 17:02
Rajski vrtovi Embarrassed
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2014 u 19:56
Ušuškana, jučer....




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2014 u 11:19
Kako savršeno dolazi do izražaja ovako prekrivena  snijegom pravilna struktura habitusa ove četinjače. Samo fale okice i nosić i gotov snjegović.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2014 u 18:37
U pravu si Rajski.... samo da nema onih malenih dvonožnih, tvoju bih ideju i iskoristila....

Sve bliže površine uredno "rasture", to im je najveći gušt.... Znaju da volim bjelinu i glatkoću nedirnutog snijega pa me dođu pitati: "Nona mogu se igvati sa snijegom na ogvadi? A vaditi andeliće na bavkonu?"  ...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2015 u 12:16
S obzirom na ovaj deterdžent u kućnom insekticidu i da mi je jedna picea sva požutila, sam malo pregledavala vezeno u vezi deterdženta za suđe.
Inače skupljam vodu od pranja suđa i pranja salata, ponukana jednom emisijom iz Engleske. Oni čak zbog suše skupljaju i vodu iza kupanja. Mjerač na vodomjeru je pojačao, i pokušavam svaku kap iskoristiti koja je iskoristiva.

Špricala sam mješavinu prima ulja i deterdženta i onda sam se pitala što taj deterdžent čini mojim biljkama.

http://www.pressofatlanticcity.com/life/using-dishwashing-soap-can-harm-the-plants-you-aim-to/article_c4bd8632-bbb0-540b-9aa3-40738f6c5c5d.html


http://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/pesticides/homemade-soap-spray.htm
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2017 u 15:14
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.