Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Picea glauca Conica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Picea glauca Conica

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Picea glauca Conica
    Objavljeno: 04 Svibanj 2010 u 22:52
Picea glauca Conica je kultivar otkrivena početkom 20.stoljeća u Alberti, Kanada. Ona je patuljasta verzija Bijele smreke (Alberta Spruce,) sa uvelike smanjenom stopom rasta i lijepom konusnom oblikom. Danas milijuni i milijuni klonova rastu širom Svijeta. Ova gusta konusna četinjača je pravi mamac za oči u svakom dvorištu. Patuljasta smreka zahtijeva malo njege, ali je česta meta napada crvenog pauka. Ja posjedujem nekoliko patuljastih smreka. Stare su 10 god. a visoke oko 1 m. Sve su bile napadnute crvenim paukom. Špricao sam sa akaricidom i ovo su proljeće potjerale nove zdrave svijeće.


. . . . .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 09:15
Ovako izgleda smreka Picea glauca conica nakon napad crvenog pauka. Makar sam prošlu godinu dana nekoliko puta špricao sa kontaktnim akaricidima ORTUS 5 SC i ACTELLIC 50 EC crvenog pauka se nisam riješio.Nakon sviježeg novog rasta zelene boje vrhovi grančica ponovo gube zelenu boju. Izgleda da zbog same strukture krošnje (gusta,zbita) akaricid ne dođe u kontakt sa svakim paukom i on se kroz nekoliko mjeseci ponovo pojavi. Tražim po guglu neko drugo rješenje, prvenstveno kakav sistemski akaricid ili nešto slično ali ništa ne nađem. Ima li tko rješenje za crvenog pauka i moj problem?

Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 16:55
Probajte nabavit DEMITAN,ja sam sa njime špricao oleandre.
Vjerojatno položaj gdje rastu te smreke utiče na pojavu crvenog pauka.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2010 u 20:14
Navodno je mehanizam djelovanja DEMITANA i ORTUSA identičan. Ako ne pronađem kakav sistematik probati ču i DEMITAN. U istoj vrsti raste Juniperus chinensis i Thuja, njih crveni pauk ne dira, izgleda da su sami razvili obranu od tog nametnika.
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 12:08
Ja sam ovu piceu kupila ove jeseni. Na teglici je pisalo picea glauca conica, pa se iskreno nadam da je to to
za sada je u tegli koja je omotana folijom sa zračnim jastučićima , a ukrasna tegla je dodatno zapunjena kuglicama papira... nadam se da je to dovoljna zaštita da se korijen ne smrzne...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 13:15
Da da to je mala conica. Ja svoju držim na terasi uz škarpu bez zaštite. Jednu sam posadio na stalno mjesto. Danas su pokrivene snijegom.



Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 17:05
E baš ti hvala što si mi potvrdio je conica. Naime več ju dugo tražim i nikako naći male, samo ponekada veliku u ovo predbožično vrijeme, ali naravno bezobrazno skupu, tako da se baš radujem što sam ju ubola...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 17:21
Pinus,našla sam sliku svoje picee,nije baš najbolja jer je picea u drugom planu,kod mene je posađena prije dvije godine,i isto imam probleme s crvenim paukom kao i ti,više se ne sječam s kojim sam ju inteksicidom točno spricala,ali se ti pauci ponovo znaju pojaviti,.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 19:17
Ja sam špricao kontaktnim akaricidom više puta. Problem je gusta krošnja u kojoj su pauci skriveni i akaricid na dođe u kontakt sa svim paucima. Nabavio sam i bijelo ulje. Sa njim namjeravam izvršiti zimsko špricanje da uništim jaja crvenog pauka.

Predlažem da izrežeš suhe grane iz oštećenog mjesta na svojoj smreki, i oslobodiš prostor za novu rast u proljeće.

Crveni pauk je česti gost i vinove loze i voćaka i moj prijedlog je ne saditi Picea glauca conice ako se u blizini nalazi voćnjak ili vinograd.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 21:33
Ta picea je posađena u dvorištu,imam samo nekoliko voćaka,u blizini nema vinograda ni voćnjaka,Znači bijelo ulje,a ne crveno.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 16:00
Danas sam kupila jednuSmile




Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 11:44
Davno se na ovoj temi pisalo o napadu crvenog pauka. Jeste pronašli najbolja sredstva za zaštitu ? Kako se Conica oporavlja poslije, ima li trajnih posljedica ? Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 19:39
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Jeste pronašli najbolja sredstva za zaštitu ? Kako se Conica oporavlja poslije, ima li trajnih posljedica ? Smile 
 Najbolja sredstva protiv crvenog pauka ?

Možda bi na to pitanje znali odgovoriti oni koji se profesionalno bave uzgojom četinjača. Crvenog pauka se nisam riješio. Dapače, proširio se i na sukulente. Počeo sam ga tretirati kao domaću životinju. LOL    No, mogu reći da ga za sada držim pod kontrolom. Preko sezone rasta zaražene biljke tretiram akaricidima a preko zime bijelim uljem. Biljke se tokom vremena oporave (kako koje) ali oporavak je dugotrajan.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 19:56
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 20:17
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Pinus jesi li pokušao prima ulje? 

Nisam ali već dvije sezone sam radim insekticide na bazi ulja i deterđenta za posuđe. Zadovoljan sam učinkom domaćih insekticida. LOL Problem je to što su to sve kontaktni insekticidi. Nemoguće je veliku koniku ili 4 metra visoku borovicu  pošpricati na način da preparat dođe u kontakt sa svim cp .  

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 21:11
Da vjerujem da se teško boriti sa tom napasti kod velikih biljaka. Meni su balkonski crveni pauci znali srediti cijeli balkon bilja. Gdje se uvuku, ne odlaze.

Zato sam morala unaprijed špricati prije najezde.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 21:21
Joj Pinus, baš sam očekivala rečenicu poput "Ma nema više pauka, sve riješeno ..." kad ono ... ima pauka. Bila sam donijela konačnu odluku da kupujem 2 primjerka za u tegle, e sad se već dvoumim. Stvarno sam neodlučna. Ne bih htjela da se biljka muči i mrcvari s tim nametnicima i na kraju da propadne. E sad tek imam o čemu razmišljati. Wacko
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2014 u 22:21
Manje biljke ćeš lako pošpricati. Ali vjerojatno treba odmah kad ih kupiš.
Kod mene su mislim 3 takve i još nisam vidjela nikave napade pauka. Mislim da nisam ovu godinu radila ni zimsko špricanje.

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 06:10
Hvala Smrcko, znači nije sve ipak tako "paukovito". Još uvijek razmišljam !Ermm
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Thommo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thommo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2014 u 21:52
Naišao sam na ovaj "recept" protiv crvenih pauka... Nemam pojma kako izgleda preslica ali možda nekome pomogne.

Izvor: http://www.agroklub.com/eko-proizvodnja/ekoloski-pripravci-za-zastitu-bilja/11877/

Sredstvo od preslice protiv hrđepepelnicegrinja icrvenog pauka. U homeopatiji bolesne biljke služe za izradu velikih razrjeđenja, npr. pepelnica na rajčici uspješno se suzbija kompostom od rajčica oboljelih od pepelnice.

Preslica raste na vlažnim staništima, pa se može naći u blizini rijeka i potoka. Koristi se protiv hrđe i pepelnica, grinja i crvenog pauka. 1 kg svježih preslica potopiti u 10 litara vode i ostaviti da stoji 24 sata. Zatim lagano prokuhati 30 minuta. Kada se tekućina ohladi, razrijediti vodom u odnosu 1:5 i njome špricati biljke. Tekućinu od preslice može se pomiješati sa sredstvom od koprive u odnosu 1:1 i kao takvo koristiti za prskanje biljaka. Povećava se učinkovitost u borbi protiv nametnika i ujedno hrani biljka.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.