Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nepoznanica za Ivnu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nepoznanica za Ivnu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nepoznanica za Ivnu
    Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 19:43
Imam problem, odnosno pitanje !
Pokraj mojih grmića conice i jednog kojem ne znam ime Embarrassed, ovog proljeća niknulo je nešto što mene asocira kao produkt jednog od ta dva grma.Ali ja ne znam da li je to moguće da se samo zasije i nikne.Biljčice su još male ali dosta čvrste,drugi "listić" počinje nicati i to "čupavo"-nalik na mali borić. Napominjem da ovaj drugi grm-mislim da je to nekakav čempres je imao male čahurice koje sam našla pokraj tih biljčica raspuknute. Ako netko može prepoznati molim vas napišite jer ne znam što da radim s tim, to je tako gusto ako i vrijedi ostaviti mislim da bih bar morala prorijediti.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 19:57
A da nisu prkosi??
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 20:00
Prkosi ??? Ne znam Štefi, ja sam ih sijala prošle godine ali dalje od toga, niti jedan nije iznikao a ovo je na onom mom bazenu ak se sjećaš sa slike, dakle dosta višlje.A i čine se dosta čvršći, pomalo "drvenasti" Confused.
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 20:23
i mene je odmah podsjetilo na prkose. Dva lijepa primjerka su nedavno počela prkositi na mojem novom bregecu...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2010 u 21:45
Prkos nije,a šta je ne znam.U ovom stadiju može da liči na mnoge biljke...Imam jedan super link,na kojem ima dosta biljaka u prvim fazama nicanja...Evo pogledaj,tu imaš i prkos,ni nalik na ove tvoje sijance..
http://www.wintersown.org/wseo1/Seedling_Photos_P.html
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 08:38
Hvala Alisa na linku, ali sve pregledala i ne prepoznajem ovo što ja imam nigdje.Ma i meni se čini da to ipak nije prkos ali sam sve više uvjerena da ću ipak pričekati da malo više poraste, možda ipak netko prepozna naon toga što bi to bilo Confused.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 23:34
Kako nisi ništa tu sijala,mora da je nešto od ta dva grmića.Prkos sigurno nije jer se vide čahure,iz kojih je iznikla biljka,i na slici.Ne mogu se sjetiti koji je drugi grmić oz ovaj no moguće je da ti je taj borić,čempres(šta već je).Ostavi da naraste.Nek dobije barem još dva reda listića,ili šta će već biti.Prvi listovi često nisu ni slični biljci,zato čekaj pravi list.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.