Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 00:16
moju alou sam ubrala na Rabu. Ima šire listove i izdužene točke po njima. Ima narančasto-žuti cvijet...Raste kao jedna biljka (kao na prvim slikama) a ne razgranato kao na zadnjoj slici.
Pokušat ću je sutra uslikati i poslati.
Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 20:47
Iako nema slike ( a voljela bih da je vidim na slici ) po opisu sudeći napitak nisi napravila od aloje barbadensis ( one nerazgranate, na mojim prvim slikama ) a to je već dovoljno da ti savjetujem da to ne piješ.
Ipak stavi sliku.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 23:24
OVO SAM NAŠLA NA INTERNETU ŠTO POBIJA TVRDNJU KAKO SU SVE ALOE BARBADENSIS - ZA NE PITI... Meni je važno saznati kojoj vrsti i podvrsti spada ova moja čiju sliku prilažem. Smatram da ste stručni i da ćete mi moći pomoći...
Hvala i poz
According to information provided by www.themiracleofsharing.org (and somewhat tying in with what many sources have reported about the healing power of aloe vera - compare Natural Dietary Sources: Which Foods Contain Glyconutrients? Aloe Vera (Barbadensis) - The Medicine Plant), a simple homemade formula based on this amazing plant has cured many types of cancer: skin cancer, throat cancer, cancer of the uterus, breast, prostate, brain, liver as well as intestinal cancer, leukemia, etc. While reportedly in many cases the cancer was permanently cured, in others it returned.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 23:30
ne znam kako ubaciti sliku!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 00:55
1.Vrati se malo nazad i pročitaj što si ti a što ja napisala.
Napisala sam ne piti a.barbadensis zato što si ti napisala da si upotrebila list sa korom.A kora ove aloje se ne smije uzimati u velikim količinama.Inače, da si skinula koru i upotrijebila samo unutrašnji gel, napitak bi bio ok.

A od a. arborescens (one razgranate ) se napitak pravi sa cijelim listom, dakle i korom po receptu patera Zaga ( u kojem nema cikorije, vina i što ja znam šta sve još, nego samo aloja, med i malo rakije ).

2.Već sam rekla da ćeš na internetu naći puno stranica na kojima i jednu i drugu aloju nazivaju Aloe vera - medicinal plant.
Zapravo, obje i jesu ljekovite ali aloe arborescens sadrži više ljekovitih sastojaka nego aloe barbadensis ( u omjeru 70% : 40% , u korist arborescens ).Zato se aloe arborescens više koristi kod liječenja raka nego barbadensis ( Aloe vera! ) koja se više upotrebljava u kozmetici i za liječenje opekotina, rana, udaraca...

U tekstu na engleskom se moć izliječenja od raka (kože, grla, maternice, prostate,mozga, jetre...itd. ) pripisuje Aloe vera (Barbadensis ) ali bi ja željela vidjeti koja slika je stavljena uz taj tekst.Upravo radi onog što sam rekla da se često ove obadvije aloje nazivaju Aloe vera.Krivo, jer Aloe vera je ona sa velikim debelim listovima punim gela.
Ako bi se radilo o raku, radije bih upotrebila Aloe arborescens.
Ali u nedostatku nje dobro bi došla i A. barbadensis.Iako nijednoj ne bih baš pripisivala čudotvorna svojstva.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 01:38
slika aloe vere koju sam vidjela uz članak odgovara ovoj, mojoj. stoga sam i poslala kopiju teksta ali još uvijek ne znam kako vam poslati sliku jer mi se nakon dugog gledanja sve čine istima...!!
Naravno da ne računam na čaroban učinak aloe ali vjerujem u snagu koju može pružiti pri podizanju imuniteta.
Moja aloa vera je sa velikim debelim listovima, punim soka i kao da je pošpricana. Pušta mlade izdanke iz korijenja (podsjeća me na agavu koju imam oko kuće). Pruža cvjetove iz svih dijelova tijela, a ne samo na vrhu.
Ma, voljela bih da vam je mogu poslati.
Pozdrav!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 23:57
Slike najprije moraš postaviti na neki od javnih poslužitelja za slike ( ja napr. stavljam na Photobucket )
http://photobucket.com/  ili ImageShack
http://imageshack.us/
Moraš se prije registrirati ( sign up ) a onda staviti sliku a za cvijet.info poslati link na sliku...

Sa tim pjegicama i cvijetom si me skoro uvjerila da se ne radi o Aloe vera.
Aloe vera ima pjegice prvu godinu i pol do dvije a onda ih izgubi i tada je tek ljekovita.Ako je tvoja aloja stara više godina a još ima pjegice onda to nije prava.Zatim to cvijeće...ne znam gdje živiš ali ja živim na krajnjem jugu, na moru, imam aloe veru staru već 6-7 godina i još mi nikako nije cvjetala.Ali njena "kćer " je cvjetala u moje prijateljice ( kod koje ima više sunca ) i radi se o narančastom cvijetu na dugoj stapci, definitivno jedna biljka= jedan cvijet , na vrhu.

Bez slike, stvarno, više ne želim nagađati jer to nije zahvalno a može biti i potencijalno opasno.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 10:00
Originalno poslano od člana natasat natasat napisao:

ne znam kako ubaciti sliku!


evo ovo su slike aloe od natasat





a ovdje pogledaj kako se stavljaju slike, ako negdje zapne pitaj
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 11:54
hvala Pčelice na pomoći!!!

I vama hvala Fermina na ažurnosti u odgovorima!
Inače, ovo je mlada agava, a cvjetovi su narančasti (upravo provjereno). Lijepo cvate jer je na osunčanom terenu na Rabu. Ja sam u Rijeci gdje mi isto uspjeva ali još nije cvala, mlada je...
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 11:59
Evo, pronašla sam sliku na internetu koja odgovara izgledu listova koje sam ja pripravljala.
evo kratzkog teksta uz sliku:
Aloe Vera, u svijetu znana kao Aloe Vera Barbadensis Miller, je biljka od davnina poznata kao eliksir mladosti. Zbog svoje hranjive vrijednosti i izuzetnih ljekovitih svojstava nazivaju je "kraljicom ljekovitih biljaka".
evo i stranice:


http://www.centar-zdravlja.net/clanci/biljni-lijekovi/13/138/aloe-vera/?mr=1


Pripada porodici ljiljana, a ne porodici kaktusa kako se obično misli. Zeljasta je biljka, oko 60 cm visoke i 4-7 cm debele okrugle stabljike. Listovi su mesnati, blijedozeleni, kopljastog oblika, na rubu pilasti s dugim bodljama. Crveni cjevasti cvijet ima 6 latica i čini duge, viseće cvjetne grozdove. Najbolje uspijeva u Sredozemlju, gdje cvate tijekom lipnja. U svijetu je poznato preko 250 vrsta od kojih samo 4 imaju ljekovita svojstva (Barbadensis, Arborescens, Chinensis i Ferox).
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:28
Prva slika je mutna.Za drugu bih rekla da je aloe vera.

A o kakvoj to agavi sad govorite u predzadnjem postu?
Ovo je tema o alojama.

Link koji ste stavili u zadnjem postu ne govori nam ništa, tj. slika ne govori ništa.Vidimo razrezani list aloje i cvijet.Nitko ne može sa sigurnošću iz tih slika tvrdit da je riječ o Aloe vera.

I još jednom upozoravam: ako ste napitak napravili od Aloe vera a niste joj skinuli koru, nemojte ga piti jer to može biti opasno.Sami gel možete jesti ili piti, kako hoćete.
Agavu nemojte jesti!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 23:04
Nabavila sam alou arborescens uz puno traganja... Odbacila sam pripravljeni napitak.
Još jednom hvala!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 00:15
Pametno si učinila.
Nema na čemu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 16:22
Fermina, zaista ti se divim na strpljenju u objasnjavanju koja je koja, i koji se djelovi koje koriste.  Dezinformacije je more, cak i na sajtovima koji prodaju pripravke, a kod nadriljekara i bakica jos vise.
Hvala ti na info o kori, onda cemo ukljuciti i koru od arborescens. Pretpostavljam da med sluzi da je zasladi, jer je jako gorka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 00:08
Što se objašnjavanja tiče, to je profesionalna deformacija.smile63
Samo ovdje ima težih đaka nego u školi.Wink

Prodaje se svašta, konkretno, prodaju pripravak od aloje a ne znaju ni od koje. A tek koliko je stara i s čime je sve zalijevaju da bi brže narasla...kosa mi se diže na glavi.
S druge strane netko ko se zbilja trudi i pravi odlične stvari iz ekološki uzgojenog bilja teško da išta proda jer se ne zna nametnuti.

Med u aloji nije samo zato što je ona gorka nego služi kao konzervans i kao dodatni izvor minerala i vitamina.

Svaka kuća bi trebala imati ove dvije aloje makar ih držali na prozorskoj dasci jer one su blagodat za zdravlje i ljepotu.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 18:24
trebam aloe barbadensis mladicu, zauzvrat dajem kefirnu kultur ( gljivice ), hvala Smile pozdrav
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 11:13
Imam ja.Ali imam i kulturu kefira.Smile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 11:33
Bok Fermina-Daza, ja sam danijelar sta si mi poslala poruku da imas mladice aloe barbadensis i arborescens, a sad vidim i da imas kefirSmile, reci mi sta bi tebi trebalo mozda ja to imam, ako ne prodaj mi jednu srednju barbadensis jer arborescens mislim da imam popodne ću je slikati i poslati ti sliku da vidis dali je to prava, jer kako čitam ti si pravi znalac ljekovitosti aloe, inace ja obozavam sve sta je iz prirode i pomaze, jednog dana cu imati svoj vrtSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 14:51
Šteta što već nemaš vrt kad te tako zanima ljekovito bilje.
Ali aloje se mogu gajiti i na prozoru.
Nisam "pravi znalac" ali se trudim.A i nevolja me nagnala da se ovim alojama dobro pozabavim.
Pošalji sliku- dvije ovdje na forum pa da je odgonetamo.
Hvala ti na ponudi ali ja imam sve što mene stvarno zanima.
Imam veliki vrt u kojem je džungla od ljekovitog bilja, agruma i povrća.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 19:30
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.