Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 19:40
LOLpreveliko mi je ispalo-to je moja aloe,mama mi se oporavlja poslije operacije i želim da koristi aloju, vjerujem u pozitivne misli,pozdrav 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 00:25
Slika nije baš najbolja ali rekla bih da je to aloe arborescens.
Premala je i premlada da bi se mogla koristiti.
Trebala bi biti stara barem 3 godine.Za napitak od a. arborescens treba ti 350 gr lista.
Šaljem tebi i mami puno pozitivnih misli.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:05
Hvala Fermina-Daza, tvoja imenjakinja što živi u ljubavi iz doba kolere je odličan lik, kao i većina romana Garcie Marqueza. Možda mi se još netko na forumu javi tko ima viska ljekovite barbadensis aloe na prodaju?. Neovisno o aloji poklanjam kefirnu kulturu (gljivice) svima koji žele dobar i zdrav napitakSmile
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 12:37
Da, to je moj omiljeni lik i moj najdraži pisac.
Prva si koja je komentirala moj nick.Čini mi se da se danas malo čita.ŠTETA!

U to ime možemo se dogovorit oko ovog boldanog u tvom postu.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 14:02
Fermina-Daza,
znalac si, nema šta.
Ove moje su otkinute sa mame koja je stara više od 10 godina.
Da li su to A. arborescens?



Puno pozdrava cure.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 14:41
Može
Clap kada ti budeš mogla, evo još jedne slike moje aloe,pozdrav iz Rijeke
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 00:21
Silvy, voljela bih vidjeti njenu mamu.
To je arborescens, da.

Danijela, ova slika je puno bolja.
Aloja ti je prenježna zato što je u kući.Daj je iznesi malo vani makar na prozor ili terasu/balkon.Sad joj je neophodno da pokupi snagu od sunca, i ljekovitost.Možeš je držati na suncu ali je postepeno izlagaj, najprije sjena, pa polusjena....
I pazi da joj noge ne leže u vodi što se može lako dogoditi sa ovim dodatnim loncem.To aloje ne vole, istrune korijen.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 10:27
Hvala Fermina Daza šta uvijek odgovoriš,pozdrav svimaSmile
Na vrh
mary12345 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mary12345 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 12:57
alou koristim kao lijek vec tri godine nabavljam je u cvjecarnoj toliko mi je pomogla da je preporucujem i zdravim osobama mislim da je eliksir mladosti
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2012 u 13:27
Preporučila bih ti da je radije uzgajaš sama.U cvjećarnama cvijeće zalijevaju umjetnim gnojivima što baš nije zdravo.
Koju aloju koristiš?
I ja jedem komadić aloje (a. barbadensis ) svaki dan i čini mi dobro.
Jedini problem je što malo pospješuje apetit a to mi baš ne treba.smile179
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 00:47
Draga Fermina-Daza, hvala ti što si sa nama i što pomažeš oko identifikacije naših biljaka, što je osobito važno kad je upitanju lijek. Ja imam veliku i lijepu aloe veru, odgajanu bez bilo kakvih dodataka osim vode. Želim raditi dva pripravka namijenjena liječenju i to po knjiz Padre Romano Zago i prema receptu prof Savski. ne znam hoće li mi to biti previše piti odjednom, ali kako se radi o malim količinama očekujem da ne bi trebalo smetati. Uz to pravila bih melem od nevena s dodatkom gela aloe vere. kako bih bila sigurna da je to to, molim da pogledate slike i utvrdite koja je to vrsta, je li ljekovita i kako iz nje najlakže izvući gel. Hvala



Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 08:00
Draga zribal,
ova tvoja aloa vera je arborescanes.
Svi proizvodi od aloe vere su meni jako dobri,a pogotovo gel,koji je već gotov i jako čist organizam,pije se ujutro natašte.
smile113
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 10:02
Ljekovita je, Belina je odg.
Moja na poslu je sva očerupana, nešto je veća, ali služi svrsi.
Moram je uslikati, pa staviti sliku.
Još da kupim barbadensis mill.Tongue

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:09
Hvala cure moje na brzom odgovoru. Ja sam ovu moju aloe dobila iz Zadra 2007 godine, od bratića, kada mi je isto zatrebala za lijek. Ostavila sam vrhove grana koje mi je poslao i posadila. On se zakorijenio, ali kako je rastao u stanu sve do prošle godine bila je to jedna kržljava biljčica sa dva tri nova izboja. Prošlog proljeća odnijela sam ju kod prijateljice na rasađivanje i zimovanje. Presadile smo ih u pet saksija i ja ih do juče nisam vidjela. Kad sam došla imam što vidjeti. Izrasle su u pet velikih grmova (kao ove na slici, visina cca 60 cm). Uzela sam samo ovu, a ostale su ostale kod nje.

Sad planiram od ove napraviti ljekoviti napitak s medom, rakijom, cikorijom... i nevenovu kremu prema Fermininom receptu. Ove male rasaditu ću dalje i nadam se da ću ih uskoro imati za podijeliti. Ukoliko nekome treba za lijeka neka mi se slobodno javi pa ću uzeti od prijateljice. Nisam baš stekla dojam da bi mi rado odmah dala još jednu (iako su moje) ali ako zatražim neće me odbiti. Dobra je ona, prava prijateljica, samo eto zaista su joj pravi i jedini ukras u njezinu betonskom vrtu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 13:10
Ako netko zna kada je vrijeme za presađivanje i podjelu aloe radi daljnjeg razmnožavanja neka mi to napiše. Hvala
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 00:57



@ zribal
Tvoja krasna aloja je a. arborescens i ako je stara 4-5 godina od njenih listova mozes napraviti lijek po receptu patera Zaga.Za ovaj drugi recept nisam cula ali pazi NIKAKO nemoj obadva lijeka piti u isto vrijeme.Kako znas da su to male kolicne? Uz svaki recept ide i doziranje a ono je toliko koliko treba biti a ne dvostruko.Kad popijes jednu dozu po p. Zagu, napravi pauzu od 7-10 dana pa onda mozes uzimat po tom drugom receptu ili opet po istom.
Sto se tice nevenove kreme sa alojom tu se dodaje gel od a.barbadensis, one sa sirokim mesnatim listovima koja se jos naziva aloe vera.
Ovu tvoju cesto i drugi krivo nazivaju a.vera.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 01:05
Originalno poslano od člana zribal zribal napisao:

Ako netko zna kada je vrijeme za presađivanje i podjelu aloe radi daljnjeg razmnožavanja neka mi to napiše. Hvala

Aloju je vec trebalo presaditi ali nije ni sada kasno.Ima do zime vremena da se ukorijeni.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:01
Hvala Fermina. Nisam bila pri računalu pa sam tek sad vidjela ove tvoje vrijedne odgovore i savjete. Ovo je jedina aloe koju imam, znači li to da ona ne ide u kremu i da trebam nabaviti a.barbadensis.

Lijek po receptu patera Zaga danas sam popila do kraja. Odnosno, deset dana po tri žlice dnevno. Medjutim, meni je ostalo još dosta tog napravljenog lijeka. Možda sam negdje pogriješila, ali radila sam po receptu iz njeogove knjige, čiju kopiju imam, a nisam recept skidala s interneta.

Molim te reci mi što da radim. Hoće li taj pripravak biti dobar za konzumaciju za 10 dana ili da ostatak preventivno popije muž, a ja za slijedeću turu pravim novi.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 01:54
ako si pravila po receptu p.Zaga ( 350 gr aloe arborescens, pola kg meda i 5-6 zlica alkohola ) onda si dobila cca 1litru pripravka koji se uzima 3x dnevno po 1 zlicu pola sata prije jela sve dok se ne potrosi cijela doza.A nakon toga se napravi pauza od 7-10 dana i sve ponovi.

Nisam nikada u nevenovu kremu stavljala gel od aloe arborescens sto ne znaci da ne bi bilo dobro.Jedini je problem kako doci do gela buduci da ga u ovoj aloji ima malo.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 02:30
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Silvy, voljela bih vidjeti njenu mamu.
To je arborescens, da.

Fermina, ovo je mama od one moje malene grančice (u holu gdje radim). Znam da već ima oko 25 g., samo je presađujemo u veću vazu. Već bi bila visoka preko metra da je nismo kidale i zapikivale grančice u nove vaze.



Ovo je jedna od nje,



a ova je najmlađa, iako i ona ima već nekoliko godina.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.