Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 00:46
Nedavno me posjetila neka žena da se pohvali kako ona nesebično bolesnim ljudima pravi napitak po receptu  patera Zaga koji niti ne naplati, i pokaže na moju aloju barbadensis koju ima i ona i od nje pravi sirup.Ljudi dobiju proljev ali ona im kaže da je to ok jer im se tako čisti organizam.
Kosa mi se digla na glavismile193.Molim vas, budite oprezni,
OD OVE SE ALOJE NE PRAVI SIRUP (mogao bi se eventualno napraviti od gela izvučenog iz nje, bez kore).
Kora ove aloje ( a. barbadensis , aloe vera) je jak laksativ i može se uzeti samo mala količina kod zatvora.Njen gel se upotrebljava u kozmetici i za
opekotine.





SIRUP SE PRAVI OD OVE ALOJE (a. arborescens, slika dole ),koristi se  cijeli list sa korom:


Ja sam od ove na slici napravila 7-8 doza sirupa do sada zato izgleda očerupano.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 16:54
Evo još slika mojih ljekovitih aloja.
Aloe barbadensis, Mill. aloe vera:




Ovako izgleda njen sok i gel.Od ove aloje se pije sok i jede gel ali bez kore ( može se pojesti 3 žličice dnevno ).Jača imunitet jer je odličan antioksidant:


Najbolje raste u društvu:


Ove dvije su bile bolesne.Dobile su trulež korijena i svatko drugi bi ih bacio.Ja sam ih izliječila.Opisat ću kako u sljedećem postu.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 17:54
Evo kako ja koristim gel Aloe barbadensis, tj. aloe vera:
Otkinem donji, najzreliji list:


Izvadim gel tako da skinem koru (kora ove aloje se ne jede osim ako liječimo opstipaciju ):

Žličicu, dvije , tri ubacim u voćnu kašu ili jogurt ili neki sok i to pojedem.
Gel ubacujem u svoje kreme ali i u kupovne kozmetičke proizvode kad ih želim poboljšati: šampon, losion za tijelo,maske za lice, kreme...

I koru iskoristim.budući da na njoj još ima gela istrljam gornje dijelove šake ( izbjeljuje sunčane mrlje ), natrackam lice ( držim nekad preko cijele noći :ujutro lice super glatko i mekano ), namažen proširene vene, eventualne rane i ranice...

Ni kad potpuno iscrpim gel ne bacam koru u smeće nego u kompost koji obrađuju moje kalifornijske gliste.Sigurna sam da je moj kompost i radi toga - odličan
Kako vidite od aloje se sve koristi.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 18:14
kAKO IZLIJEČITI ALOJU?

Ako vam se sa alojom počne događati ovo što vidite na slici desno:


Njen korijen je istrunio radi previše vode koja leži u podlošku ( ne držati podložak ispod aloje ), ili supstrat nije dovoljno prohodan, suviše zadržava vodu.
Što učiniti?
Izvaditi aloju iz zelje i odmah ćete vidjeti u čemu je stvar.Njen korijen je sagnjio:


treba ga oštrim nožem odrezati i očistiti sve do zdravog dijela da ne ostane ništa bolesno.
Onda staviti dan-dva na žestoko sunce (ono će ubiti gljivice ):


Nakon toga dno aloje uvaljati u otopini cupra blau ( ili modre galice ), 1 žlicu cuprablau na 2 dcl vode:

Opet vratiti na sunce.Kad se dobro osuši posaditi aloju u novi supstrat u kojem će biti 1/3 pijeska ( građevinske nule ). Već nakon nekoliko dana aloja će se početi oporavljati.

Ove dvije su prije ovakve obrade bile skoro mrtve.Sad izgledaju ovako:


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 18:29
A sad malo slika Aloe arborescens. To je najljkovitija aloja i od nje se pravi sirup protiv raka po receptu patera Zaga.Na njegovoj brošuri činit će vam se ta aloja veća, krupnijeg lista ali ne zaboravite da je dobri pater radio u Brazilu.Toplija klima, bogatije tlo i aloja se čini nešto krupnija od ove naše.



Evo kako izgledaju moje a. arborescens.Upamtimo da se od ove aloje jede kora.Ona mora biti stara barem 3 godine da bi se od nje pravio ljekoviti napitak.





Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2012 u 18:31
That´s all folks.

Ako ima pitanja, samo pucajte.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
danijelar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danijelar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 10:42
Pozdrav Fermina Daza, kako ste? vidjela sam u prijašnjim postovima da ste podijelila aloe, kada ću ja doći na red?, zadnji put ste mi rekli dogovorit ćemo se,Smile nije me dugo bilo na temi, pozdrav danijela
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 14:00
Drago  mi je da si se javila.
Ne znam gdje sam rekla da sam podijelila aloje.Imam ih ja uvijek.
Možda sad ostanem bez kad sam to javno objavila.smile187
Javi mi se na PP.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2012 u 11:54
fermina super si ovo objasnila, i mojoj se dogodila ista stvar zimus pa sam napravila sličan postupak - bez namakanja i djelovalo je 
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2012 u 14:12
...molim te, jel ovo Aloe barbadensis?
...otkinuli su mi se neki listovi kad sa je unašala...zmiksam "bjelanac" ...i u kreme. šampone....jel to može stajati mjesec dana?..neće se ništ pokvariti?

   ...slikica naopačke...Embarrassed
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2012 u 00:15
Da, to je a. barbadensis, aloe vera.
Za mjesec dana neće.A ni duže, budući da svi ti proizvodi imaju konzervans u sebi.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2012 u 20:58
Hvala!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 12:41
ja bi jela alou ...ALI šta ako se falija ID pa ja odo pa pa
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 12:43
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 12:44
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 12:44
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 12:46
jel šta od ovog aloa??

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 23:13
Prvu i drugu možeš jesti.Prvoj skini bodlje i koru i jedi samo gel, cca 1 veliku žlicu dnevno.
Drugoj samo skini bodlje i izmiksaj je sa nekim voćem ili napravi sirup sa medom.Jako je gorka ali zdravija od prve.

Ostale ja ne bih jela zato što ih ne poznajem ali to ne znači da su otrovne.
Mnoge aloje su ljekovite.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 23:31
hvala ti ... ni jedna nema još 3 god...smijem li onda jesti??... da onda onoj prvoj svaki dan otkinem dio lista veličine žlice i pojedem ...koliko dana??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:54
Da, malo su premlade i šteta ih je još kidati.
Ali ako želiš, možeš od prve otkinut dio lista , skinuti koru i pojesti.
Kolko dana? Ja je jedem mjesecima.
Jedina joj je mana što otvara apetit a to mi baš ne treba.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.