Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 21:08
Aloe su se meni pokazale kao najmanje zahtijevne za uzgoj, a i prelijepo mi ukrašavaju sobu, zimus sam ih zalio samo 1 put u 3 mjeseca i tako sam pročitao da je najbolje, a zemlja je običan humus i ilovača iz vrta, jedino sporo rastu, ove isto neznam koliko su stare, ali uskoro dobivam dvije navodno stare 7 godina

Cijena im je u vrtnim centrima od 40-60 kn npr. cviječara u konzumu 45 kn, ali sam primjetio da su blijede i da su uvoz nizozemska(pa tamo se sve šprica nemilice svakodnevno) i to nebih preporučio za lijek dok se bar jedno vrijeme ne pročiste-znači  oprati korijen lagano i promijeniti im zemlju pa nek još malo rastu.
Ove dvije niže su moje miljenice
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 21:09
Aloealoeee
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 22:10
Ovo je aloa ciliars...nije ljekovita!!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 09:53
Otkuda ti to Fiki da nije ljekovita? Ljekovita je ali samo za vanjsku primjenu... Već sam tipkala, Fermina zna moju priču, kako sam se bila jako opekla vrelim uljem po ruci....Opečeno mjesto sam namazala gelom baš iz te aloe ciliaris, nevjerovatno kako brzo je bol prestala, čak ni crvenilo na opečenom mjestu nije ostalo. Kao da se ništa nije dogodilo. Mislim da su sve aloe ljekovite, ali nisu sve za pripravke koji se piju.


Moja mama se isto bila opekla vrelom vodom po nozi, rekla sam joj neka otkine list te aloe, izvadi gel i namaže opečeno mjesto. Nije mogla vjerovati, učinak je isto bio brz i efikasan. Za par minuta je više ništa nije peklo i crvenilo je potpuno nestalo.    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 09:57

Alou ciliaris sam također umješala u moju kremu za lice, nisam primjetila ništa loše, samo dobro. Dok neke kreme imaju više štetan učinak na kožu i isušuju je, aloa ciliaris daje potrebnu vlagu koži i hrani je. Često mažem ispucale ruke s tom istom kremom, nevjerovatno kako se brzo koža obnovi i ruke postanu glatke.   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 10:43
Monsterino iskustvo samo govori u prilog tome da su mnoge aloje ljekovite.Govori se barem o 15-ak ljekovitih.Među njima su, naravno, najljekovitije a. arborescens, a. barbadensis, a. ferox...
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
starlight View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje starlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 19:52
bio mi je počeo trunuti korijen aloe (supstrat nije bio dovoljno propusan). sredila sam stvar prema Fermininim uputstvima, ali me sada mori koliko vode joj treba dok se oporavlja? strah me da opet ne počne trunuti, a opet, korijen je znatno reduciran, ne može baš biti u skroz suhom dok dolazi k sebi. pomoć molim!
Na vrh
flamingos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje flamingos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 22:19
Danas sam kupila ovu alou u cjećari (10eura) i rekli su mi kao da je to tzv. medicinska ili ona koja se koristi za lijek.Pošto sam je morala prebaciti u drugu saksiju, dva pelcera koja je imala odmah sam odvojila i prebacila u zasebne saksije. Meni liči da je ovo aloa koja se koristi po recepturi Romana Zaga, ali voljela bih i vaša mišljenja da bih bila sto posto sigurna. I sad imam skoro pa serijal pitanja, i to je,
-Ako je doista ovo aloja koju koristi Romano Zago da li se i ona može jesti svakodnevno i pomalo bez spravljanja recepte.
- Dali  je na taj način poželjno ili nije poželjno jesti sa korom.
-Da li se ona može stavljati u kreme, na lice itd.
- I da li bi neko mogao otprilike procijeniti koliko je stara, jer joj je nadzemni dio negdje oko 60 cm i spletovi a žile njenog korijena su zauzele skoro čitavu saksiju u kojoj sam je kupila.
Jako bi voljela da mi odgovorite na ove moje nedoumice.

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 00:52
Bez slike ništa.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
flamingos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flamingos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:16
Originalno poslano od člana flamingos flamingos napisao:

Danas sam kupila ovu alou u cjećari (10eura) i rekli su mi kao da je to tzv. medicinska ili ona koja se koristi za lijek.Pošto sam je morala prebaciti u drugu saksiju, dva pelcera koja je imala odmah sam odvojila i prebacila u zasebne saksije. Meni liči da je ovo aloa koja se koristi po recepturi Romana Zaga, ali voljela bih i vaša mišljenja da bih bila sto posto sigurna. I sad imam skoro pa serijal pitanja, i to je,
-Ako je doista ovo aloja koju koristi Romano Zago da li se i ona može jesti svakodnevno i pomalo bez spravljanja recepte.
- Dali  je na taj način poželjno ili nije poželjno jesti sa korom.
-Da li se ona može stavljati u kreme, na lice itd.
- I da li bi neko mogao otprilike procijeniti koliko je stara, jer joj je nadzemni dio negdje oko 60 cm i spletovi a žile njenog korijena su zauzele skoro čitavu saksiju u kojoj sam je kupila.
Jako bi voljela da mi odgovorite na ove moje nedoumice.



http://s1282.photobucket.com/user/FLA123mingos/media/DSC03261_zps3859ca79.jpg. -
Na vrh
flamingos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flamingos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:19
Evo uspjeh nekako ubaciti sliku. U međuvremenu sam dobila još jednu aloju i čim uslikam odmah šaljem slike, jer ova se nekako čudno savija i više je zelenija od ove gore, pa tako da nisam sigurna jeli i ova iste vrste kao i ova gore, ili je ovo neka druga vrsta. Pozz
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:44
ovo je aloa arborescens, iz recepta patera zaga
nisam je nikad koristila, ali mislim da je fermina pisala da se jedino ona može jesti s korom
a sad koliko često i kako...
ili počekaj da se ona javi ili pročitaj temu od početka pa možda nađeš odgovore

p.s. nisam sigurna ima li još jedna tema o aloi na podforumu kaktusi i sukulenti
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:46
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 21:52
Jooj sad smile43mi smo poodavno imali ove aloe mislili d aje to neki obicni kucni cvijet i skroz je zagubili.Sad sam tuzna i ljuta zbog neznanja u kojem smo bili mi glupi bosanciDisapprove
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 22:23
flamingos...kao što je natalija odgovorila ovo na slici je aloa arborescens, a druga sličn , no zelenijih listova o kojoj pišeš da ćeš tek staviti sliku je vjerjatno aloa ciliaris.
Na vrh
flamingos View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flamingos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2013 u 07:47
Hvala na odgovoru i ja sam sada sigurna da je to aloa arborescens smile219.
Ovo je ta druga koju sam dobila.malo sam je uspjela povezati, jer stalno pada dole.

http://s1282.photobucket.com/user/FLA123mingos/media/P064701_11-06-13_zpsad170755.jpg. -
Na vrh
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 18:48
Pozdrav za sve.Moze l mi neko reci koja je ovo vrsta aloe i koliko je stara.Da li se moze upotrebljavati kao lijek.pozzd
Na vrh
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 18:48
http://imageshack.us/photo/my-images/5/obun.jpg/


Dobro došla na naš cvjetni forum. Sliku nisi uspjela staviti pa evo ti link i upute kako: Kako staviti slike na forum
Na vrh
elka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2013
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 19:47
hvala na uputstvu Smile.evo slike http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zacinsko_i_ljekovito_bilje/aloja/62876.aspx -
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2013 u 23:26
Ima više aloja koje su ljekovite a najljekovitije su Aloe arborescens,A.barbadensis, A.Ferox...a ova tvoja nije ni jedna od te tri.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.