Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
Poruka
oblak24 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oblak24 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aloe Vera
    Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 10:16
Oprostite ako već ima ovakva tema, ne snalazim se najbolje.
Pitala bih vas samo gdje ima za nabaviti sadnicu ljekovite Aloa Vere? Ima li to u cvjećarnama, može li se naručiti ako već nema ii trebam potražiti preko oglasa/interneta ljude koji se bave uzgojem?

Koliko je otprilike zahtjevno uzgajati Aloa Veru? Koliko sam shvatila, slično je kao i sa čuvarkućom, biljka je vrlo samoodrživa? Ispravite me ako krivo mislim. :)

Unaprijed hvala za odgovore!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 10:21
Ima ih više vrsta ljekovitih ( mislim 4 ) ja imam dvije, a jednu imam i mladih pa ako želiš mogu ti poslati tu jednu koju ja imam...
to je uva u sredini slike

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2010 u 15:23
Oblak24, na ovom linku imaš sve o Aloe vera (Aloe barbadensis, Mill.) a i o drugim ljekovitim alojama kao što je ova fridina koja se zove Aloe arborescens i jedna je od najljekovitijih.
Pravo si je tražila na ljekovitom bilju budući da ona ovdje i pripadaEmbarrassed
Evo link:
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=713
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 01:20
 ne javlja se Oblak24...možda je već nabavio alou...
Na vrh
linda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje linda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 20:44
Ne znam pišem li na pravom mjestu, ali evo imam pitanje: je li netko imao iskustva s aloe verom u liječenju atopijskog dermatitisa i kakva su iskustva.
Unaprijed hvala!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 10:48
Ne košta te probati.
Aloe vera ne može naškoditiSmile
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:22
Da budemo na čisto koja aloja je Aloe vera (Aloe barbadensis,Mill).
To je ova:

Još slika:






Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 11:24
Ni jedna kuća ne bi smjela biti bez ove aloje.
Liječi opekotine, modrice udarce, ubode insekata...a o blagotvornom utjecaju na ten da ne govorim.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 16:36
A ovo je moja Aloe arborescens, 4-5 god stara.
Očerupana je zato jer se od nje napravilo već 6 doza lijeka po receptu patera Zaga.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 07:58
Dobro jutro forumaši,
evo jedne vrste aloe koju ja imam.



Koja je to vrsta, (pitanje za poznavaoce aloe!).
Dosta sporo raste a listovi su joj jako tvrdi.
Imam ju već 5 godina, malo je narasla, do sada nije cvala....
Pozdrav...........schumy
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2011 u 14:22
Schumy,
Ja ove ipak ne bi stavljala pod temu Aloe vere i to u
Ljekovito bilje jer aloe vera sigurno nije!Da ne bi došlo do zabune.Confused
Možda si je trebao staviti na identifikaciju (ima i taj topic )

http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=27c 9


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 15:27
Ako netko ima dileme je li njegova aloja A. ARBORESCENS  ( ona ljekovita o kojoj govori pater Zago ) neka pogleda slike sa ovog linka:

http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/179214/

Ove, naravno, rastu u boljim uvjetima, toplijoj klimi i vjerojatno su nabildane.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 21:42
onda aloe vera definitivno meni treba jer ja da se na nesto naslonim odma masnica.di je mogu nabaviti,lp
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 00:14
Treba ti krema od nevena sa gelom od aloe vera.

Imam ja svih veličina a. vere, a i raznih krema
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 00:12
Poštovani!
pripremila sam napitak od aloe, meda sa saćem, alkoholom, cikorijom i vinom. Da li je bilo potrebno očistiti koru lista prije priprave (jer to nisam učinila)? Da li je kora lista ljekovita ili je ned'o Bog otrovna.
Unaprijed zahvaljujem i molim stručan odogovor. Nataša
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 01:34
Možeš kupiti kremu od nevena i drugu od gaveza.Pomiješaj ih zajedno i dodaj gel aloe vera kojega prethodno dobro izmiksaš štapnim mikserom.
Kad dodaš aloju još jednom sve dobro izmiksaj i imaš odličnu kremu za udarce, modrice, proširene vene...
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 05:54

Na jednom sajtu sam procitala da je najvise ljekovitoga od aloe arborescens u kori. Drugdje sam procitala da koru nikako ne treba jesti jer izaziva proljeve. Ja koru maknem i koristim gel.

Sad sta je tocno?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 23:02
Tu je riječ o dvije aloje.
Koru aloje barbadensis se ne smije jesti osim u vrlo malim količinama za liječenje zatvora.U većim količinama bi izazvala teške proljeve.
Ali njen gel se može jesti ali i tu treba imati mjeru.Sigurna količina je 3 žličice dnevno( trenutno ju jedem i dobro mi čini, doduše malo više ).

Aloe arborescens
je ona aloja od koje se pravi pripravak patera  Zaga protiv raka.Naravno, kod nje se uzima i kora , tj. cijeli list.
Na internetu ćete naći svašta pa čak i to da obadvije ove aloje zovu Aloe vera što zbilja može zakomplicirati  stvar.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
natasat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natasat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 02:23
Poštovani!
Pomalo sam zabrinuta. Napravila sam ljekoviti napitak (aloa, med sa saćem. cikorija, alkohol, vino) ali nisam očistila koru lista aloe vere. Načula sam kako je kora, možda, otrovna. Možete li mi odgovoriti da li je to istina i da li sam pogriješila što je nisam očistila.
Molim stručan odogovor.
Hvala i pozdrav, Nataša
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 22:43
Od koje aloje si napravila napitak?
Pogledaj slike dviju ljekovitih aloja na ovoj stranici koje sam ja postavila.
Ako si napitak napravila od one na prvim slikama , tj. aloe barbadensis nemoj ga piti ( kora može izazvati teški proljev).
Ali ako si ga napravila od one na drugim slikama tj. aloe arborescens, pij ga.

A ako nisi ni od jedne ni druge, stavi sliku da vidimo koju si upotrebila a dotle ne pij.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.