Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narcisi - Sunovrat - Narcissus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narcisi - Sunovrat - Narcissus

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 11:07
Mikice, jedva čekam slike žuto-plave kombinacije, mora biti predivno ka d ih je toliko.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 15:13
smile69 prekrasno!!! Kad procvate bit će fenomenalno!


Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 17:16
U sredini cijele njive sa narcisima i perunikama je jedna ogromna trešnja,pa kad to sve procvjeta.....To je za poludit lijepo.smile39
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 20:54
Očekujemo fotkicu ....kompletne ekipe smile186
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 22:09
Svakako!
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 22:12
Zato mi koji imamo počastit ćemo ostale slikicama!
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 16:46
ljudi, krenulo je
gledam nešto još niklo i mislim se još jedan list, kad ono WOW, stiže cvijet uskoro
taman kad sam ga krenula slikati, iscurila baterija
jedva čekam vam pokazati
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2008 u 21:32
I moji i moji! Ali ovi u saksijama. Jedan procvetao, malisa. Visok je oko 15 cm. Dva su sa pupovima. To sam jesenas kupila neki mix narcisa - visoki, niski, zuti, beli...

Jedni, koje sam letos na pijaci kupila pod imenom 'Zelen Kada' i nisam znala da cu dobiti narcise, samo to da se sade 'kad deca podju u skolu', i oni su krenuliSmile
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 10:54
prijavljujem da od 6 lukovica, 4 samo što nisu procvjetale
čekam da se cvijet otvori
valjda će i preostale dvije, makar dogodine Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2008 u 12:35
jedva čekamo i mi.smile143procvjetajte što brže.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 08:26
jedan žuti procvjetao
smile126
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:46
 
 
Mini narcisi jutros u mm dvorištu.
 
 
Samo poredbe radi koliki je običan cvijet narcisa.
 
 Malo zumbula u društvo,
 
Narcis je jako popularna lukovičasta biljka u našim krajevima.Prvenstveno zbog lakoče njenog uzgoja i njenom ljepotom koju daje.Tako je i ime dobio zbog ljepote.A dobio ga je po grčkom junaku Narcisu koji je toliko bio očaran svojom ljepotom da je gledao u svoj odraz na vodi, tako dugo dok nije umro. I na tom mjestu izrastao je cvijet kojem su dodjelili njegovo ime.

Ima tanke zelene duguljaste listove koje rastu prema gore te su pomalo povijeni od svoje težine. Narastu visine 30-40 cm te između njih se probijaju prekrasni uglavnom žuti cvijetovi, ali ima ih i bjelih a koji svojim oblikom podsječaju na lule.

Biljka se raširi i tako napravi busen od otprilike 40 cm. Narcisove lukovice se sade početkom jeseni, u zemlju bogatu humusom, na dubinu od 10-15 cm.Te da to mjesto bude na suncu ili polusjeni. U prolječe nakon što biljka ocvate, te stapke se mogu odrezati i pošišati ali ne i lišće koje je ostalo.

Lišće treba ostaviti takov kakov je da prirodno uvene i stvori hranu za lukovice da nam procvjetaju i na godinu. Ne treba ga niti vezeti niti šišati, ostavite ga da odradi svoj posao a vi dotle uživajte u ljepotama drugoga cvijeća koje krasi vaš vrt.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 19:59
smile94preslatki su.Sutra idem do mame,moram aparat ponjeti,ona ima neke malecke,malecke,zumbuli su veliki prema tim narcisama. Nikako da si par lukovica preselim kod sebesmile42
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 20:58
Nisam ih nikad u živo vidjela, baš su medeni.smile141
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 21:48
Ja sam bas jucer isao nesto do požege i veliku... i putem vidio tako predivno rascvjetane narcise...
 
a kod mene jos nista!!!! Vjerovatno zato sto su u hladu tj. sjeni pa malo kasne...
 
A kod susjeda su tako lijepi rascvjetani....smile42
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2008 u 22:02
Ovi mali su prekrasni...nikak da si i to kupim... Moji doma samo što nisu procvali... (od onih koje nisu "sredili" psismile193- kopali su uz ogradu gdje su posađeni narcisi)
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:35

Ja sam prošle godine kupila procvjetale Narcise u Bauhusu i posadila ih u vrt. Bili su normalno veliki, ali ove godine su izbili neki patuljci. Tak su mali. ConfusedZašto? Negdje su visoki ko šafrani.

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 20:52
Ma da meni procvjetaju i male kao tratinčice ja bih bila presretna, sad gledam ovu kraj PC, puna je glavica i sve mislim da je "stavim na jastuk kraj glave" pa da je vidim ujutro procvjetanu.
One dolje u kopanjici imaju lišća, ma umislile si da su pampas trava, žbunje lišća a od cvijeta ni c.... bit će košnje, bit će košnje....
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:32
franjice pa ja sam ti ponudila pampasicu ali si rekla da nema  gdje posadit a stavila bi narcise na jastuk  kak sad to , a gdje je rame 
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 23:42
Franjica, ako zaista uskoro dodje do te kosnje, ni sledece godine nece biti cvatnje. Koliko se secam, vec ti je neko od clanova, na jednoj od tema, o tome i pisao.
Aglaja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.