Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narcisi - Sunovrat - Narcissus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narcisi - Sunovrat - Narcissus

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Narcisi - Sunovrat - Narcissus
    Objavljeno: 15 Listopad 2007 u 08:44

kupila sam lukovice narcisa


nisam ih stigla još posaditi ali ću to u ova 2-3 dana

još da nađem tulipane :)O narcisama možete više pročitati ovdje:http://www.cvijet.info/savjeti/kategorije/5/savjet/18.aspxa fotografije naših ljepotica ovdje:http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1495
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Filipa1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Filipa1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:53
upit - narcise sadite s više lukovica, ili ih pojedinačno, na određenom razmaku saditi, kad je krajnji rok i na koju dubinu zemlje, pozdrav
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:58
Ako hoćeš da ti bude grmić onda ih jednu do druge posadi.Iz jedne lukovice će onako lijep grmić biti tek nakon par godina.
Ne znam odakle si ali u kontinentalnom dijelu ih sad sadiš.Možeš ih saditi sve dok se zemlja ne smrzne a dubinu mjeri po lukovici.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 21:06
sad i meni ko i Goge nešto šteka.
Evo ti nastavak Filipa
Sadiš ih tri puta dublje od veličine lukovice.
Imaš ovdje o narcisama a i ostalim lukovicama pa pogledaj.Mislim da tamo piše koliko cm.se duboko sadi(mene cm. i m.malo muče pa ja ovako objasnim)
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 13:44
Filipa, vidis kod Donate kako je lepo kada se sade u grupi, jedan do drugog, a kod Dine - narcis kao da divlje raste, i to je lepo. Dakle, mozes ih odmah posaditi, u grupi (bitno je samo da se lukovice ne dodiruju)ili pojedinacno - razbacati ih po vrtu i tako dobiti divlji efekat. Mozes ih kombinovati sa lukovicama drugog cveca koje se sadi u ovo vreme (tulipani, zumbuli, irisi, krokusi...)samo vodi racuna o visini biljke (da ti vise ne zaklone nize). Sade se nekoliko nedelja pre prvih mrazeva (od 9 do 11 meseca)kako bi se ukorenile, u laku, rastresitu (vodopropusnu) zemlju na dubini dva do tri puta vecoj od visine lukovice. Nisu zahtevni i dobro podnose jaku zimu.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 09:56

posađeno i očekujemo proljeće

nisu još provirili iz zemlje, a ovo su mi prvi pa se nadam da će sve biti ok i da će me obradovati na proljeće
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2007 u 11:05
...i ja sam ih posadila nedavno pa jedva cekam proljece...predivni su mi narcisi kakvi god bili Big%20smile
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:53
jedan narcis je provirio iz zemlje
smile182
moram uslikati pa stavim sličicu
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:56
Uranilo malo proljeceWink
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:59
ni ja ne mogu vjerovati
zato ću i uslikai da i vi vidite sanjam li ili
doduše, kod nas je jutros bilo 10'C pa možda nije neobično smile46
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 16:22
evo sličica !!!
šta vi mislite jel ovo moj narcis proklijao ili ??
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 16:24
očito da je,kad je vani.Ne boj se ništa mu neće biti,ti si na jugu,a i da nisi,ako se smrzne on potjera opetsmile187
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 16:36
joj super
prvi put sam ih posadila pa stvarno nisam znala jel to to
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 17:29
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:21
Evo mojih narcisa koje kod nas u Primorju još zovu i "ćuki",od prije par dana.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:22
Zaboravila sam reći da su u pozadinu perunike,plave.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 21:54
Mikica krasano :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 22:33
wooow,šta će to biti narcisa,prekrasno
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 01:00
Obično h bude oko 3000-4000 komada.Sve je prekrasno žuto.Slikat ću kada to bude aktualno.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:48
ja vec danima cekam da moji dupli procvjetaju
a onda ih slikam i pokazem vam ih

obozavam ih Heart
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.