Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 17:29
Ja sam danas posijala sjeme verbenica ;)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 19:42
pinus, pčelice7, tanja j,...
predivne kombinacije boja, a još ljepše verbene. Clap
Uživat ćemo u cvjetićima maso. Tongue


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 00:02
eo da se pohvalim,danas sam posijala verbene (prvi put )
Na vrh
Učiteljica Tia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Učiteljica Tia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 11:05
Ja sam posijala svoje jučer, prvi put. Crvene da crvenije ne mogu bit :)
Stavila sam ih na jedan kraj posude, pa ću na drugi neku kombinaciju tipa bakope ili puzave lobelije.
Jako se veselim, okrenute su na zapadnu stranu i vise s ograde terase, trebale bi dosta biti na sunčeku.
Znate li možda koje gnojivo da kupim za takve sitne cvjetiće? Tj. koji proizvođač?

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 12:16
i ja sam svoje posijala i prepikirala, za sad su skroz sitne, pa cemo vidjeti dalje. Inače imala sam lani crvenu puzajuću koja je cvijetala cijelu sezonu kao luda i toliko se raširila da joj je korijen bio sav stisnut u tegli. čini mi se da je upravo to razlog kad one počnu krepavati, jer nema više dovoljno zemlje pa se brzo i prosuši  kad su pasje vrućine. Jednu sam zapelcala od te iste i posadila ju u vrt, njoj nije ništa bilo i što je još bolje kad sam neki dan skinula malč od kore... evo je! potjerala lijepe mladice. inače ona u tegli je lagano otišla...
belica,zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 12:19
ja jos uvjek slinit nad onim gornjom kombinacijom sto sam citirala ..nadam se da cu naci verbene i bakopu za kupit ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 12:19
pardonček, a što se tiče prihranjivanja, niš posebno, neko univerzalno gnojivo za cvatuće bilje bit će sasvim ok. Jedino treba otkidati stare cvijetove i redovito zalijevati. sretno , nadam se da ce biti lijepe
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 12:22
Pa vidim da si ti na Viru, neznam kako kod vas, ali kod nas u zagrebu na placevima ima obilje takvog jednostavnog cvijeća i to po zaista malim cijenama, čini mi se da su verbene bile 6 kn. Kupiš 1 malu početkom 4mj, i pošto zaista brzo raste, zapelcaš par drugih i lijepo uživaš u njima do jeseni.
belica,zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 13:10
tako i planiram belica ,kupit ih ,neda mi se ganjat sa sjemenom i uzgajat nešto što mogu kupit po povoljnoj cijeni..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:32
Verbene su odlične za sunčane položaje, na mojoj slici su dvije sadnice posađene i lijepo se razrastu, koristim gnojivo ono za surfinije, a koji put dodam i tekuće željezo.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 14:22
Moraju li verbene biti na izravnom suncu ili mogu biti i u hladu i lijepo cvasti?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 19:11
a moja jedna verbena preživjela zimu vani u vrtu i opet raste iz zemlje. Zaista me iznenadila. volim ih jer cvatu neumorno cijelu sezonu, jedino sam primjetila da kad ispune teglu i za velikih vrućina, traže dosta vode.
belica,zagreb
Na vrh
Ivana-Mia View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 30 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 1278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivana-Mia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 17:14
pozdrav orhideja,
verbena i u hladu budu jako lijepe, i zaista ukrase vrt.
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 21:28
hvala ti
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 13:06
ove sam sezone kupila


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Kerolajna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kerolajna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:22
pozdrav svima!
primjetih nekakve smedje i zute bubice, pretpostavljam usi, po listovima verbena.. paaa kako ih eliminarati? imate nekakav koristan i efektan savjet? hvaaaallaa
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:27
Ako su uši već sam negdje napisala da je najbolji mospilan, Ja da mješsm na 7 l vode kesicu i špricam. Učinkovito.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:29
Oprosti nisam rekla dobro došla Kerolaina
Na vrh
Kerolajna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kerolajna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 13:20
hvala i hvala- probat cu s tim
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 15:05




Ovo su moje mezimice
Jedino mi nije jasno zašto su tamnije roze boje samo na početku cvatnje, ubrzo počinju blijedjeti, dođu skoro do bijele boje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.