Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
Poruka
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2008 u 14:49
Ja sam citala i shvatila da verbene jako vole vodu cak 2x dnevno (ujutru i uvece),ali nemam vremena da zalivam svoje cesto, pa su mi zato nikakve.
 
Takodje vole prihranjivanje jednom nedeljno (tjedno), inace nece cvetati... 
 
Wink
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:23
ja sam ovedje nova, imam jedno pitanje ako mi netko može reći kako da uzmem sjeme od svojih verbena, ja pokušala ali nikako da skužim, ako može slikica....
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:42

ah da, verbena..

do prije mjesec dana bile su melem za oci i vrijedne divljenja svakog tko ih je vidio...a sada, osusene, prekrivene tonom bijelih musica i spremne za otpad...Cry
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 11:52
Stela insekticid u ruke i bez milosti Tongue
 
sjeme nisam ni ja pronašlaConfused
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 12:21
ma za tu bijelu gamad ni insekticid ne pomaze, pokusala sam u nekoliko navrata da ih spasim, od neopitrodia do ne znam cega, ali nije pomogloCry
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 17:44
Ja sam ih sve obtrgala kad su ju napale uši, i presadila. Potjerala je nove listiće i pupoljke.

Azram, baš sam pogledala svoje verbene, sjeme bi trebalo biti u ostatku osušenog cvijeta, ali čini mi se da ništa od toga. Pretprošle godine sam nabasala na sjeme u jednom dućanu i posijala, niknulo mi je nešto, ali treba znati one kod klijanja trebaju jedno hladno razdoblje, tj staviti ga prije sijanja u frižder na neko vrijeme, to potiče klijanje.
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 08:04
Hvala!
ja se ponadala da ću uspijeti doma sa sjemenom,ali ništa
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 08:20
Najbolje mi je uspjela verbena boje breskve koja je u pitaru, ima samo jutarnje sunce....pitar joj je premal pa stalno moram zalijevati.....bila sam je skratila u 7. mj i to joj je odgovaralo... 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 14:20
Stela ni ja nikako da održim na životu verbene naročito plave  Cry
Na vrh
Stela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Stela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 16:45
Originalno poslano od člana vanja vanja napisao:

Stela ni ja nikako da održim na životu verbene naročito plave  Cry
 
ja jos ne odustajem...nemoj ni ti Vanja...
nemam dobrih iskustava s ovom biljkomsmile85, ali kupit cu je sigurno i na godinu jer ce me ljepotom boja privuc da pokusam ponovo s njom...
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 18:30
Stela neću odustati jer šta kažeš ne može se odoliti njihovim cvjetovima, ali me duša boli pokušala sve i svašta da ih spasim jednostavno venu li ga venu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 21:51
Danas sam ljubičaste izvadila iz zemlje i prebacila u pitar,  ošišala ih na kratko, stavila humus iz vreće.... i sad ćemo vidjeti što će biti!
Iako se stalno zalijeva, kad sam ih vadila iz zemlje korjenova bala je bila suha......vrtna zemlja im nije odgovarala izgleda..... 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 22:02
 moje plave su i bile u pitaru pa su uvenule, crvene su u zemlji pa opet ništa, ali izvaditi ću ih (crvene) i staviti u pitar pa ćemo viditi dalje
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 20:51
moje verbene su preživjele dve godine(inače su na direktnom suncu i zaljevam ih svaki dan) ,u proljeće sam ih jako orezala,sada vidim da su se nekako istanjile cvijetići su sitni ..šta mislite  šta da sad napravim da li da ih sada razdijelim ili u proljeće jer mislim da je nekako stara biljka imaju dosta debelu stabljiku  i da se izlazi sa cvijetićima ili nešto griješim..šta da radim?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 21:27
duda mislim da sve radiš super jer prekrasno izgledaju Smile

 došla je jesen pa se spremaju za zimovanje
dani su kraći, manje je svjetlosti, hladnije je... biljke to najbolje znaju

baš sam se i ja danas iznenadila koliko je propao list od bungevilije
odmah mi je palo na pamet da je nisam možda dovoljno zalila, ali onda sam se sjetila da je već prošlo pola 10. mjeseca i da im je i vrijeme da pomalo odbacuju lišće

samo što su još uvijek dosta visoke temperature i to najviše buni nas ljude
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 16:54
Što se sjemena tiče nemojte se previše nadat, većina tih hibridnih biljaka nema kvalitetno sjeme.... A za napasti vam nikakav pitroid ili sl. ne pomaže, probajte Calypso!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 07:34
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

moje verbene su preživjele dve godine(inače su na direktnom suncu i zaljevam ih svaki dan) ,u proljeće sam ih jako orezala,sada vidim da su se nekako istanjile cvijetići su sitni ..šta mislite  šta da sad napravim da li da ih sada razdijelim ili u proljeće jer mislim da je nekako stara biljka imaju dosta debelu stabljiku  i da se izlazi sa cvijetićima ili nešto griješim..šta da radim?
 
 
treba ih porezati.... a sada sam u nedoumici kada...
 
neznam koliko ce joj skoditi zima nakon rezidbe.... no u proljece bi bilo puno sigurnije kada bi se biljka porezala, dok bi se vise pomladila ako se sada poreze...
 
ako ne zelis reskirati onda bolje u proljece....
 
i bez brige kada se ostrane stare grane iz njih ce poterati nove malde svjeze grana....  a ako ne budes nagodinu zadovoljavajuce cvjetala... možda je onda ipak vrijeme za novu biljku! iako mislim da za to nece biti potrebno!
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:11
ma režem ja njih u proljeće i do sad je bilo ok,ali krajem ljeta one su se jako na krajevima usitnile(cvijetići),i sad kad sam vadila onu hrpu pelargonija vidla sam da su te verbene okupirale kompletnu kadicu sa korijenjem..no vidjet ćemo sljedeće godine ili će morat u vrt jer će im tegle biti male
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 09:45
isto kao i grancise mozes pokratiti i korjen....
 
 
odrezes korjen - ne vise od 1/3 korjena...  a na mjesto gdje je bio korjen stavi novu zemlju!!!
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2009 u 16:34
Moje verbene se same ospu i svake godine su nicale,hoće ih biti i ove godine neznam.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.