Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sporiš - Verbena, tapien
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sporiš - Verbena, tapien

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
Korisnik
Poruka
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 14:35
Pinus, odlične kombinacije. Koja je treća biljka u prvoj saksiji? Ne raspoznajem. Desnoj strani nešto nedostaje. Možda upravo ta treća biljka
 :)
Otok, tako nježna kombinacija boja. Baš mi se dopada. Kopiraću te sljedeće godine :)

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:50
OTOK, natalija,pčelica lijepe verbene nema šta. . . . Lijepo ste to iskombinirale.     





Semira baš tu koju pitaš nemam slikanu iz blizine. Ime joj ne znam. Ne znam niti ime ove biljke iz pozadine sa druge slike. Gospođa kod koje sam kupovao je rekla da je to Mirta. Google otvori masu slika pod tim imenom ali sve cvatu bijelo. Moja cvate svijetlo plavo zbog toga pretpostavljam da to nije Mirta (lat. Myrtus communis) a što je ne znam..
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:09
Jako lepo i veselo pinus,kakvo zeleno lisce surfinija smile39!
Pcelice,bele verbene su tako svecane,kao neka čipkica,jako su tise lepo rascvetale Heart
Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:13
na žalost, moja terasa je na severozapadnoj strani, bilo bi i bolje da je više sunca.
Mada, čude mi se cvećari da dan i noć (maćuhice) i vrbena, lepo cvetaju na toj strani. Imam dva reda žardinjera, i nekoliko visećih saksija, sa raznim biljkama.
Samo, moram da priznam da dosta cvetića uberem za presovanje, jer mi je to hobby.
http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:32
Nena sada sam siguran da je tajna u ljubavi. Bez ljubavi tvoja „bašta“ ne bi tako lijepa bila.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:02
Pinus, zar ne mislis da ih je mozda previse u toj tegli, jer verbene se jako razrastu pa mi se cini da ce ti ugusiti million bells,a i nece ti ni jedan od njih doco do izrazaja kako oni to znaju kad imaju mjesta;  a u ovoj drugoj ti je trajnica (ova s roza cvjeticima) koja bi trebala rasti u grm.
Malo si ti to cudno iskombinirala, al eto vrijeme ce pokazat kako ce biti, nadam se dobro.

Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:05
Sto se pinciranaj tiče, ono je dobro ako zelite bujnost ili ako ste kupile sadnice s malo izboja, jer tako poticete  bujnost biljke, ono je uvijek dobrodošlo kod svih visećih biljaka. Istina je da kasnije cvatu al zato cete imati veliku masu biljke s naravno jos vise cvijetova.
Pozdrav

Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 10:55
Pinus, izgleda da je ta biljka u drugoj saksiji ipak mirta, i to japanska :)
Odnosno cuphea hyssopifolia.
Ovako izbliza, to sve izgleda još ljepše.

Nena, ovo je kod tebe odlično. Meni su pelargonije (zonale) na sjevernoj strani, i prezadovoljna sam s njima već treću godinu. Sunce vide samo malo ujutro i malo pred veče.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:09
Semira to je to, cuphea hyssopifolia, svaka čast. Ovo da pelargonije uspijevaju i na sjevernoj strani kuće je upotrebljiv podatak.

keeka, slažem se sa tobom da je to malo čudno iskombinirano. Nedostatak iskustva i nemogučnost da kupim ono što želim je jedan od razloga što je tako ispalo. Sve tri biljke iz tegle su zajedno koštale manje od pive u obližnjem kafiću. Ako neću biti zadovoljan sa njihovim izgledom završiti će na kompostu. No, do tada još ima vremena.
Na vrh
Nena3110 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 98
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nena3110 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 18:35
Meni je ovo sada prelepo u ovim saksijama, da li će jedna drugu gušiti videšeš, pa škola za sledeću godinu.
Pinus, hvala!
Semira, moguće, da pelargonije, Mi ih zovemo muškatle:) mogu lepo uspevati i sa malo sunca, ali ne na promaji na visini, kod mene nisu htele pa sam od njih odustala.
Ne možemo sve imati.smile78

http://nena3110.blogspot.com
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 21:22
Pinus, uspjet ce i te kombinacije al nadam se da neces odustati od njih ako se ne pokazu u najboljem svjetlu, jer svaka od njih je predivna.

Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 10:54


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2011 u 21:45
Morena,divna ti je verbena...koliko komada imas u toj saksiji?
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 08:50
Samo jedan,lijepo su se raširili
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 09:10
Prelepa ti je smile79
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 21:18
Stvarno je divna Clap
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:39
Po prvi put sam zasadila verbene u kombinaciji sa bakopama i evo kako to trenutno izgleda
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 23:01
tanja, predivno izgleda ta kombinacija!
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:45
Super kombinacija, bakopa ce dati ljepotu u dugackim cvjetnim slapovima a verbena ce ju nadopunit sa svojim prekrasnim velikim cvjetovima smile55
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2011 u 08:47
Tanja prelepa kombinacija,tako sveze deluje,vrlo veselo,....smile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.