Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako napraviti stazice u vrtu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako napraviti stazice u vrtu?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako napraviti stazice u vrtu?
    Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 23:02
Originalno poslano od člana Vijavica Vijavica napisao:

Znam da je tema gospine trave, ali kad je vec tu, da ne otvaram novu temu. Pitanje za Carol,
 
ja planiram ove godine raditi stazice od panjica (nisam ni znala da je to naziv - ja ju zovem kolutićavci od drveta), jedino što će moja biti od hrasta. Zanima me jesi li osim šljunčane podloge još kako pripremala temelj i koliko su ti debeli/duboki panjici, jel to ovih 15 cm ili je to debljina sljunka?
 
 
Vijavica, oprosti nisam isla na temu. Bas mi se svida i tvoj naziv "koluticavci od drveta".
Temelj za stazu nije posebno pripreman, jer je zemlja sama po sebi nabijena, znaci tvrda (glina). Panjici su visine 15 cm, a debljina - cim deblje,  to bolje.
Ispod panjica je oko 2 cm sljunka.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 11:54
viridarivm - lijepo ih je vidjeti na jednom mjestu
carol - tvoje rješenje stazice je izuzetno lijepo, u skladu i harmoniji s vrtom - pun pogodak
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 14:42
Na vrh
Vijavica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vijavica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 13:47
Znam da je tema gospine trave, ali kad je vec tu, da ne otvaram novu temu. Pitanje za Carol,
 
ja planiram ove godine raditi stazice od panjica (nisam ni znala da je to naziv - ja ju zovem kolutićavci od drveta), jedino što će moja biti od hrasta. Zanima me jesi li osim šljunčane podloge još kako pripremala temelj i koliko su ti debeli/duboki panjici, jel to ovih 15 cm ili je to debljina sljunka?
Preko trnja do zvijezda...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 20:13
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Prelepo carol....koliko godina ti traje?sa cme si ih povezala?preslatko mi je Heart
predivna staza, odlicno i uredno uklopljena sa travnjakom.Nadam se da će što dulje traajati,obzirom da je materijal drvo
 
 
 
Hvala vam. Stazica je stara oko 6 godina. Nazalost nismo skidali koru, a trebali smo, pa se ona sada odvaja od drva i nastaju praznine. Ispod panjica (dubina 15cm) je drobljeni sljunak, a time su popunjene i praznine izmedju panjica.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 15:43
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Prelepo carol....koliko godina ti traje?sa cme si ih povezala?preslatko mi je Heart
predivna staza, odlicno i uredno uklopljena sa travnjakom.Nadam se da će što dulje traajati,obzirom da je materijal drvo
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:32
Prelepo carol....koliko godina ti traje?sa cme si ih povezala?preslatko mi je Heart
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2012 u 13:25
Evo moje stazice od panjica - drvo akacije.
 
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2012 u 06:15
Viridarivm, slikice naših vrtova i stazica možeš vidjeti u temi Moj vrt u slikama, tamo je puno raznolikih rješenja za staze u vrtu.
Čekamo i tvoje slikice! Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2012 u 14:09
Originalno poslano od člana viridarivm viridarivm napisao:

Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Puno hvala svima na savjetima i idejama. Zbilja ste se jako potrudili!
 
 
Ovo su sve zanimljivi i zgodni primjeri.Šteta što su sve sliek iz časopisa i iz vrtva koji su pripremljeni za fotografiranje.
Bilo bi lijepo da je netko stavio stazu iz svog vrta.Osobno, mislim da niti jedno rjesenje nije idealno.ja sam jako zadovoljan svojim stazama od cigle,no svakog proljeca doceka me pokoja cigla koju treba zamijeniti.Preferiram kombinaciju cigle,pružnih pragova,kamena i malča od kore.Budem dodao koju sliku kad dodjem doma
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 07:29
Moj vrt na brijegu se dijelom nalazi na mjestu gdje je bila prastara klijet. Klijet je bila dotrajala pa smo ju porušili ( to je druga, ona koju ste vidjeli još čeka rušenje). Mislila sam da smo maknuli sav materijal, ali još dok štiham tu i tamo naiđem na ciglu od temelja u zemlji. Cigla je ko nova nimalo oštečena ni igdje okrunuta. Siječam se da su nekad cigle za gradnju ljudi sami doma pekli i da se je govorilo da se za kvalitetnu ciglu cigla mora više puta peći.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 07:06
meni je zelja da sredim staze u vrtu,nadam se na proljece
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 14:47
Puno hvala svima na savjetima i idejama. Zbilja ste se jako potrudili!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 09:41

 Sve ideje su veoma lijepe.

I ja imam sada malo posla oko tih stazica,uređujem na proljeće,a do tada ću češće biti sa Vama.
 
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 09:28
ima ima ideja puno,i skoro sve mi se svidjaju





Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 08:19
Još malo ideja:

















Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:32


i ove ploce su interesantne.



Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:21
podni mozaik od kamena


potreban je sljunak,cement,plasticna kadica,kanta i lopatica,u mozaik moze da se ubace i komadici stakla ili klikera(frenja)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:16
a ovo je prava umetnost




Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:07
meni se svidja i mozaik od sljunka,da bar imam hrabrosti da probam...
poprecni presek mozaika

cvrst temelj,dobar ivicnjak,kamencici se vertikalno postavljaju,gusto upakovani.





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.