Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kako napraviti stazice u vrtu?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kako napraviti stazice u vrtu?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kako napraviti stazice u vrtu?
    Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 15:17
Nadam se da će ovo interesirati još nekoga, a ne samo mene.

Radim na svom novom vrtu. Dvije trečine sam odlučila ostaviti travnjak, gdje ću posaditi uz travu ljubičice, jaglace, visibabe i šafrane, te otočiće od turskog karanfila i invančica. Na jednoj trećini sam osnovala gredicu sa trajnicama. Gredica je veličine otprilike 4,5 x 4,5 m. Po sredini bi napravila stazicu. Iz jednog čoška u drugi. Razmišljala sam o stazi od stare cigle. No ipak mi se čini da bi možda stazica od kamena bila trajnija. Molim pomoć, kako napraviti što ljepšu i trajniju stazu.

Najljepša hvala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 16:05
mislim da bi kamen bio trajniji. I ja sam o tome razmišljala, jer imam cijelu jednu staru kuću za srupiti sa starim ciglom. Pasalo bi mi na budući planirani izgled dvorišta da stazice (na vrtu) budu od stare cigle. No našla sam podatak da se one uslijed kiše jako troše i ubrzo pucaju i izgledaju ružno. Nisam sigurna jeli tome tako, jer nisam probala. bilo bi super da se javi netko tko ima iskustva, prije nego sav taj cigl potrošim na nešto drugo..
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 16:13
Ovdje se vodilo razgovor o stazicama od cigle. Ja ne vidim slike, a bile su. Možda ih vi budete vidjeli, ali bitan je i ovako i onako tekst!
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4222&KW=cigle&PID=368029#368029
Na vrh
Marin&Lele View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 63
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marin&Lele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2010 u 16:14
tnx :)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 20:44






Meni se najvise svidjaju staze od prirodnog kamena,pscara.
Kazu da je pescar najbolji izbor za vrtne staze jer posebna strukturanjegove povrsine stvara topliju atmosferu od drugih vrsta prirodnog kamena.Nisam strucnjak ali svakako bi ga izabtala za vrtnu stazu(jos kad bi mogla i neki zidic ozidati )

...zamena za ovaj prirodni kamen je pescar-beton'Santuro"


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:30

evo sto kazu u jednom casopisu za ovakve staze:"kratki putici ce delovati duze,a biljke oko njih vece,ako se put suzava pri kraju.I to se lako postize pomocu kamenih kocki.

ovde se vidi samo mali deo staze,ali slikica mi je tako slatka da sam je morala postaviti




stazica od sljunka i kamenih ploca





staza od drvenih greda


staza od sljunka

holandska cigla
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:34
elementi za poplocavanje

ja iskreno ne volim ovakvo sarenilo

a ovo sarenilo mi sladje(prirodan kamen razlicite velicine)


staza od malca
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 21:49




jedina mana je sto se mora redovno sisati










bambus i sljunak


staza od trave,u mom vrtu ne izgleda ovako,krtice su ucinile haos
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:18
smile227
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:10
Ja imam dijelom stazicu od stare cigle, naslijedila sam je od prijašnjeg vlasnika. Staza je stara barem 20 godina. Cigle su puno starije, one stare njemačke. Sada počinju pucati prve cigle, i to samo gdje koja. Stvarno su izdržale dosta. Na žalost su cigle stavljene direktno na zemlju, nisu stavili crnu foliju i tucanik ili tako nešto. Zbog toga pomalo propadaju u zemlju i niče mi korov u fugnama. Unatoč lijepom izgledu to im je mana. Dosta se naradim da isčupam korov. Još jedan nedostatak je da cigle postaju klizave po vlažnom vremenu. Nadam se da sam pomogla.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 20:12
Stara pečena cigla je zakon. Cijelo dvorište mi je tako popločeno. Travu sam do sada rješavala kipučom vodom. Po receptu malog goge  ovo ljeto fuge između cigala nekoliko sam puta špricala benzinom.   Vrlo je učinkovito., trava se za par dana osuši, lako se počupa i mirna sam duže vrijeme. Jedini nedostatak je miris benzina.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 22:23
Danas sam baš bila u našem vrtnom centru u Viškovu, pa sam se i sama iznenadila da te debele ploče za popločavanje, mislim da su 40 x 40, a jedna stoji samo 7-8 kuna, a ima zaista velik izbor.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:07
meni se svidja i mozaik od sljunka,da bar imam hrabrosti da probam...
poprecni presek mozaika

cvrst temelj,dobar ivicnjak,kamencici se vertikalno postavljaju,gusto upakovani.





Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:16
a ovo je prava umetnost




Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:21
podni mozaik od kamena


potreban je sljunak,cement,plasticna kadica,kanta i lopatica,u mozaik moze da se ubace i komadici stakla ili klikera(frenja)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 22:32


i ove ploce su interesantne.



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 08:19
Još malo ideja:

















Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 09:28
ima ima ideja puno,i skoro sve mi se svidjaju





Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 09:41

 Sve ideje su veoma lijepe.

I ja imam sada malo posla oko tih stazica,uređujem na proljeće,a do tada ću češće biti sa Vama.
 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 14:47
Puno hvala svima na savjetima i idejama. Zbilja ste se jako potrudili!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.